Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okuldan Gelen İlginç Mail

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tekamolo

Okuldan Gelen İlginç Mail

Mesaj gönderen tekamolo » Pzt Tem 11, 2022 8:47 pm

Arkadaşlar merhaba. Bana bir hafta önce bir okuldan "kayıt (enrolment) belgeleriniz eksik" diye bir email geldi. Oturum izni, pasaport fotoğrafı ve sağlık sigortasını göndermem gerektiği yazıyordu. Son tarih de 19 Eylülmüş. Ama olay şu ki, bu okuldan bana gelen ilk mail bu. Yani direkt "bu belgeleri gönderip, dönem parasını yatırmazsan, kaydın tamamlanmaz" dediler.

Ben de geri mail attım, bu kabul edildiğim anlamına mı geliyor, kabul mektubum gelecek mi çünkü o olmadan vize alamam vs. diye.

Ama 3 farklı yere mail atmama rağmen bir haftadır ses seda yok. Bölüm NC-frei dolayısıyla otomatik kabul etmiş olabilirler, ama yine de kabul mektubu gerekmiyor mu? Ayrıca, kayıt için oturum izni istediklerine göre kaydı Almanya'ya gidince mi yapacağım?

Vize görüşmem 2 hafta sonra ve kafam karıştı. Düşüncelerinizi bekliyorum

thorwion

Re: Okuldan Gelen İlginç Mail

Mesaj gönderen thorwion » Pzt Tem 11, 2022 11:39 pm

Bazen okuldan gelen mailler ilginç bir şekilde spam kutusuna düşebiliyor. Bir arkadaşım da ben kabul aldım dedikten sonra bana hala cevap gelmedi demişti sonra spamda olduğunu fark etti. Belki gelmiştir ama fark etmemişsinizdir sonra silinmiştir?

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Sal Tem 12, 2022 1:26 am

thorwion yazdı: Pzt Tem 11, 2022 11:39 pm Bazen okuldan gelen mailler ilginç bir şekilde spam kutusuna düşebiliyor. Bir arkadaşım da ben kabul aldım dedikten sonra bana hala cevap gelmedi demişti sonra spamda olduğunu fark etti. Belki gelmiştir ama fark etmemişsinizdir sonra silinmiştir?
Yok maalesef. Uni-assist başvurumu okula 28 haziranda iletti, yani spama veya başka bir klasöre düşmüş olsaydı daha silinmezdi

motrsuz54
İletişim:

Mesaj gönderen motrsuz54 » Sal Tem 12, 2022 2:24 pm

Merhaba foruma yeni katıldım kusura bakmayın konu açmayı bulamadım , üniversitesiyi bulma sürecinde neler yaşadınız bölümünüzün olup olmadığını, kabul şartlarını falan gibi şeyleri öğrenmek için bir site mevcut mu

tekamolo

Mesaj gönderen tekamolo » Çrş Tem 13, 2022 4:15 pm

Arkadaşlar 9 iş günü sonunda okul bana kabul mektubunu nihayet gönderdi.

Ama "koşullu" kabul yazmışlar çünkü kayıt için gerekli belgeleri (fotoğraf, sağlık sigortası, oturum izni) daha yüklememişim ve okul parasını yatırmamışım.

Ayrıca sorularıma da yanıt vermediler, yani kayıt için oturum iznini neden istediklerini hala çözemedim. Vizemi alıp, Almanya'ya gidip, oturum iznini alıp öyle mi okula kayıt olacağım? Bu normal bir prosedür mü?