Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

açık lise lisans

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
bilgenurahiskali

açık lise lisans

Mesaj gönderen bilgenurahiskali » Cum Tem 08, 2022 8:46 am

merhaba acık lise mezunu olup lisansa yerleşip okumadan üniversiteye kabul alan var mı

killfightdie

Re: açık lise lisans

Mesaj gönderen killfightdie » Cum Tem 08, 2022 2:05 pm

Büyük çoğunluğu Açık Lise mezunlarını direkt olarak kabul etmiyor, edenler de var fakat okulların kendi sitelerinden incelemen gerek.

Bu durumda yapabileceğin üç seçenek var:

1) Almanya'da Studienkolleg okuman gerek(1 Yıllık üniversiteye hazırlık sınıfı gibi düşünebilirsin.)

2) Türkiye'de Ön Lisans bölümünden mezun olup, Ön Lisans bölümünle alakalı bir bölüme başvurabilirsin.

3) Türkiye'de Lisans bölümü kazanıp, Lisans bölümünde 1 seneyi bitirip başvurabilirsin.

bilgenurahiskali

Mesaj gönderen bilgenurahiskali » Cum Tem 08, 2022 4:37 pm

teşekkür ederim

surisi

Mesaj gönderen surisi » Cmt Tem 09, 2022 12:17 am

bilgenurahiskali yazdı: Cum Tem 08, 2022 8:46 am merhaba acık lise mezunu olup lisansa yerleşip okumadan üniversiteye kabul alan var mı
ben açık lise mezunuyum yüksek lisans için bir çok okuldan kabul aldım. Eğer lisans da sıkıntı yaşarsan benim gibi yüksek lisans da yapabilirsin.

bilgenurahiskali

Mesaj gönderen bilgenurahiskali » Çrş Tem 20, 2022 1:17 pm

lisans yapmam lazım ya gene de sağol

erwinschrödinger

Mesaj gönderen erwinschrödinger » Prş Tem 21, 2022 8:24 pm

killfightdie yazdı: Cum Tem 08, 2022 2:05 pm Büyük çoğunluğu Açık Lise mezunlarını direkt olarak kabul etmiyor, edenler de var fakat okulların kendi sitelerinden incelemen gerek.

Bu durumda yapabileceğin üç seçenek var:

1) Almanya'da Studienkolleg okuman gerek(1 Yıllık üniversiteye hazırlık sınıfı gibi düşünebilirsin.)

2) Türkiye'de Ön Lisans bölümünden mezun olup, Ön Lisans bölümünle alakalı bir bölüme başvurabilirsin.

3) Türkiye'de Lisans bölümü kazanıp, Lisans bölümünde 1 seneyi bitirip başvurabilirsin.
"Türkiye'de Lisans bölümü kazanıp, Lisans bölümünde 1 seneyi bitirip başvurabilirsin." yazmışssınız.Bu bilginin kaynağını paylaşabilir misiniz? Uni-Assist'te böyle bir şey görmedim de