Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TK, AOK veya DAK sigortaları alırken AT-11 gerekli mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bebozkir

TK, AOK veya DAK sigortaları alırken AT-11 gerekli mi?

Mesaj gönderen bebozkir » Prş Tem 07, 2022 6:27 pm

Arkadaşlar merhaba, Fintibadan bloke hesabımı açtım ve sıra sağlık sigortasına geldi, öbür açtığım konuyla biraz farklı olduğu için çorba etmemek adına yeni bir konu açayım dedim. Bana bir arkadaşım TK, AOK ve DAK devlet sigortaları olduğu için AT-11 belgesi olmadan alamayacağımı söyledi fakat internetten araştırdığım kadarıyla alabilmem lazım diye düşünüyorum. Bu gerçekten doğru mu? Öbür bir seçenek Mawista Student ve fintiba plus paketi ile çok ucuza denk geliyor ama redditte vs. hiç iyi yorumlar okumadım. (Hiçbir şeyi karşılamadığı hakkında) Yardımcı olabilir misiniz? Gerçekten kafam çok çorba oldu.

bjedug.emir

Re: TK, AOK veya DAK sigortaları alırken AT-11 gerekli mi?

Mesaj gönderen bjedug.emir » Prş Tem 07, 2022 7:35 pm

Merhaba,

AT-11 belgesi olmadan bahsettiginiz saglik sigortalarina basvuruda bulunabilirsiniz. Ben vize surecinde universite kaydimi dondurdugumdan sigorta islemlerinden yararlanamadim ve AT-11 belgesi edinemedim bu nedenle. Alternatif olarak Expatrio araciligiyla TK uyesi oldum.

Kolay gelsin.

bebozkir

Mesaj gönderen bebozkir » Prş Tem 07, 2022 11:09 pm

bjedug.emir yazdı: Prş Tem 07, 2022 7:35 pm Merhaba,

AT-11 belgesi olmadan bahsettiginiz saglik sigortalarina basvuruda bulunabilirsiniz. Ben vize surecinde universite kaydimi dondurdugumdan sigorta islemlerinden yararlanamadim ve AT-11 belgesi edinemedim bu nedenle. Alternatif olarak Expatrio araciligiyla TK uyesi oldum.

Kolay gelsin.
Anladım hocam, teşekkür ederim. Almanız ne kadar sürdü? Benim 19 Temmuzda vize randevum var ona kadar yetiştirmek istiyorum da :)

bebozkir

Mesaj gönderen bebozkir » Prş Tem 07, 2022 11:49 pm

Bir de bazı kişiler ikametgah belgesi alınması gerektiğini söylemiş TK veya DAK alabilmek için, bu doğru mu?

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Cum Tem 08, 2022 7:40 am

bebozkir yazdı: Prş Tem 07, 2022 11:49 pm Bir de bazı kişiler ikametgah belgesi alınması gerektiğini söylemiş TK veya DAK alabilmek için, bu doğru mu?
Kesin adresiniz olmadan da alabiliyorsunuz. Yalniz Almanya'ya giristen sonra ve adresinizi kesinlestirdiginiz takdirde adresinizi TK'ya bildirmeniz isteniyor. Expatrio araciligiyla dakikalar icinde aliyorsunuz.

Kolay gelsin.