Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba Plus Paketi Hakkında Bir Kaç Önemli Soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bebozkir

Fintiba Plus Paketi Hakkında Bir Kaç Önemli Soru

Mesaj gönderen bebozkir » Prş Tem 07, 2022 2:22 am

Merhabalar dostlar, yüksek lisans için kabul aldım ve her belgeyi şu ana kadar çok güzel bir şekilde hallettim fakat bu sağlık sigortası işi kafamı aşırı karıştırdı. Öncelikle belirteyim AT11 belgesi alamıyorum. Bu konuda eminim.

Fintibadan bloke hesap açtım ve sağlık sigortasını da bloke hesabı açmışken burdan halledeyim dedim ve "Fintiba Plus" paketini aktif ettim. Ders başlangıcı 1 Ekim olduğu için ben de en erken 15 Eylül gibi orada olurum diye düşünerek geliş tarihimi 15 Eylül yaptım. Şimdi 15 Eylül-1 Ekim arası ücreti 95 euro olan "Incoming Insurance" paketi gözüküyor. (Mawista Visum) 1 Ekimden yani ders başlangıcından itibaren ise "Private Insurance" olarak gözüküyor ve bunun ücreti de 25 euro. (Mawista Student)

Sorularım şöyle:

1) Vizede Idatadan başvuru evrakları arasında health insurance yazıyor. Bloke hesabı açtıktan sonra bu yaptırdığım sağlık sigortası paketi her şey için yeterli olacak mı?

2) Fintibada biraz araştırma yaptıktan sonra şu linke ulaştım: https://www.fintiba.com/solutions/health-insurance/
Burda 110-115 euroluk DAK-Gesundheit adlı farklı bir öğrenci sigortası var. Sanırım Governmental Health insurance olarak geçiyor. Bununla benim aldığım paket arasındaki fark ne?

3) Ben part time olarak kesinlikle çalışmayı düşünüyorum hatta buna mecburum. Birkaç yerde özel sigortayla problem yaşandığına dair şeyler okudum. Bunun doğruluk payı nedir? Bu üstteki paketlerden herhangi biriyle bir problem yaşar mıyım?

Bu işi 1-2 gün içinde yürürlülüğe koymam lazım ki 19unda vize başvurum var. Lütfen bana yardımcı olun bir türlü net bir cevap bulamadım.