Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önlisans mezunu olarak Almanyada üniversite okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmettoprak34

Önlisans mezunu olarak Almanyada üniversite okumak

Mesaj gönderen ahmettoprak34 » Sal Tem 05, 2022 3:43 pm

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben 2021 senesinde İstanbul Medipol Üniversitesinde MYO Patoloji Lab. Teknikeri olarak mezun oldum ve diplomamı aldım. Bunun üzerine iş imkanı pek olmadıgı için Almanyada üniversite okuma kararı aldım.Acaba nasıl ilerlemem gerekiyor bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

yigitstn

Re: Önlisans mezunu olarak Almanyada üniversite okumak

Mesaj gönderen yigitstn » Sal Tem 05, 2022 4:23 pm

Şimdiye kadar Almanya'da lisans okumak için bir hazırlığın olmadıysa biraz zor çünkü zaten çoğu okula başvurmak için 10 günün kaldı. Onun dışında mezuniyetinin üzerinden geçen 1 yılda sigortalı bir şekilde çalışmadıysan veya bir eğitim vs almadıysan bu 1 yıllık boşluk sana sıkıntı yaratacak muhtemelen. Eğer bu saydığım 2 şeye hazırlıklıysan mezun olduğun bölümle ilişkili bölümlere başvurabilirsin. Her okulun istekleri farklı oluyor hepsini tek tek incelemen gerekli, vize ve okul başvuruları için bolca yazı var forumda bence daha spesifik bir konu üzerinde yardım istersen daha sağlıklı olur