Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestDaF 5443

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hilaliy

TestDaF 5443

Mesaj gönderen hilaliy » Çrş Haz 29, 2022 8:49 pm

Merhabalar, bugun TestDaF sonucum geldi. 5443 almisim sinav pek iyi gecmemisti o yuzden bu aldigim puan keyfimi baya yerine getirdi toplamda 16 ediyor her ne kadar her bolumden 4 alamamis olsam da... Diyecegim su ki Almanyadaki universitelerin bircogu EN AZ 4444 istediginden ben cogu okula basvuramiyorum sanirim. Hamburg Universitesi ve Darmstadt Teknik suanda gordugum 5-3u kabul eden basvurabildigim okullar.. Bu konu hakkinda fikri olanlar beni biraz aydinlatabilir mi? Yani sitede direkt 4444 diye yaziyor Deutschkenntnisse kisminda neredeyse her okulun yine de ne olur ne olmaz diyip basvurmali miyim? Baska okullar var mi bildiginiz yine benim durumumu kabul eden? Ayrica bircok Fachhochschule de bunu kabul ediyor ancak teknik veya normal bir universiteye basvursam daha iyi olur gibi(Endustru muhendisligi istiyorum). Oyle cevaplarsaniz sevinirim

Cevarsiyonal

Re: TestDaF 5443

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Prş Haz 30, 2022 12:00 am

hilaliy yazdı: Çrş Haz 29, 2022 8:49 pm Merhabalar, bugun TestDaF sonucum geldi. 5443 almisim sinav pek iyi gecmemisti o yuzden bu aldigim puan keyfimi baya yerine getirdi toplamda 16 ediyor her ne kadar her bolumden 4 alamamis olsam da... Diyecegim su ki Almanyadaki universitelerin bircogu EN AZ 4444 istediginden ben cogu okula basvuramiyorum sanirim. Hamburg Universitesi ve Darmstadt Teknik suanda gordugum 5-3u kabul eden basvurabildigim okullar.. Bu konu hakkinda fikri olanlar beni biraz aydinlatabilir mi? Yani sitede direkt 4444 diye yaziyor Deutschkenntnisse kisminda neredeyse her okulun yine de ne olur ne olmaz diyip basvurmali miyim? Baska okullar var mi bildiginiz yine benim durumumu kabul eden? Ayrica bircok Fachhochschule de bunu kabul ediyor ancak teknik veya normal bir universiteye basvursam daha iyi olur gibi(Endustru muhendisligi istiyorum). Oyle cevaplarsaniz sevinirim
İstediğin okulların kabul bölümlerine mail atabilirsin. Aldığın 5 eksik olan 3ü kapatabilir. Dene şansını.