Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studienkolleg hakkında lütfen yardımcı olun

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Miraç

studienkolleg hakkında lütfen yardımcı olun

Mesaj gönderen Miraç » Prş Haz 16, 2022 11:18 pm

Merhabalar ben anadolu meslek lisesi mezunuyum 3 gün sonra üniversite sınavına gireceğim 4 yılık lisans bölümü kazanip başvuru yapmayı düşünüyorum studienkolleg yapmak zorunda mıyım yani yapmama gibi dururum olabilir mi bazı üniversiteler studienkolleg ile şart mı koşuyorlar? Sözel bir bölüm seçeceğim halkla ilişkiler gibi bazı yerlerdr duyduğuma gore eksik dersler varsa yaptıriyorlar sözelden eksik oldugum bir ders yok

nacho

Re: studienkolleg hakkında lütfen yardımcı olun

Mesaj gönderen nacho » Cum Haz 17, 2022 1:18 am

Miraç yazdı: Prş Haz 16, 2022 11:18 pm Merhabalar ben anadolu meslek lisesi mezunuyum 3 gün sonra üniversite sınavına gireceğim 4 yılık lisans bölümü kazanip başvuru yapmayı düşünüyorum studienkolleg yapmak zorunda mıyım yani yapmama gibi dururum olabilir mi bazı üniversiteler studienkolleg ile şart mı koşuyorlar? Sözel bir bölüm seçeceğim halkla ilişkiler gibi bazı yerlerdr duyduğuma gore eksik dersler varsa yaptıriyorlar sözelden eksik oldugum bir ders yok
meslek imamhatip lisesi açık lise(bu biraz daha farklı) mezunları için studienkolleg şartı koşuyorlar ya studienkolleg yapman gerekli yada kazandığın bölümün 1 senesini burada bitirmen gerekli