Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sigortasız Kalmanın Cezası (6 Ay)-Yardım

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
leylamahsun

Sigortasız Kalmanın Cezası (6 Ay)-Yardım

Mesaj gönderen leylamahsun » Çrş Haz 15, 2022 12:36 am

Arkadaşlar merhaba,
Normalde at11 alıyordum ama bir dönem atlamışım sanırım (6 ay) . Nasıl olmuş ben de bilmiyorum. Şimdi belgelerimi düzenlerken farkettim.
Bunun cezası ne olur? Ülkeden atılma vs? Ya da maddi olarak geriye dönük ne kadar fatura çıkar 6 ay için bilen var mı lütfen?

Ya da ailem sgk ya gidip geriye dönük 01.04.2021-01.10.2021 arası için AT alabilir mi ? ya da almanyada ben kendim bu arada için sigorta yaptırabilir miyim?
Ne tarz çözümler olabilir. Lütfen bilginize ihtiyacım var.

ck001

Re: Sigortasız Kalmanın Cezası (6 Ay)-Yardım

Mesaj gönderen ck001 » Çrş Haz 15, 2022 7:32 pm

Daha biligili arkadaslar illaki vardir ama benim bildigim kadariyla en kötü ihtimalle 6 ayin ücretini ödemen gerekir. Bu yüzden ülkeden atilma gibi bir durumun olmaz. Ben yaklasik 2 sene önce AT-11 belgem cikmadigi icin AOK ile sigorta yaptirmistim. 1 Ay sonra AT-11 belgemi alip ödedigim ilk ayin parasini geri almistim. Senin durumunda en iyi ihtimalle gecmise dair AT-11 belgesi alip hic bir ücret ödememen olur. Gecmise dair AT-11 belgesini alabilirsen sorun yasamazsin. Bende AT-11 belgesi kullandigim zamanlarda belgeyi her dönem AOK ya yollamiyordum. Normal sigortaya gecerken eski belgeleri görmek istemislerdi sadece o zaman göstermistim bütün AT-11 belgelerini.

leylamahsun

Re: Sigortasız Kalmanın Cezası (6 Ay)-Yardım

Mesaj gönderen leylamahsun » Cum Haz 17, 2022 12:33 am

Merhaba,
çok teşekkür ederim. 6 aylık ücret ödemek hiç sorun değil. o kadar emek verdim dil kursuna gidiyorum ve bu dönem okula başlayacağım. kendi dikkatsizliğim yüzümden emeğimin heba edilmesini hiç istemezdim. birazda olsa için rahatladı teşekkür ediyorum cevabınız için.