Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mezunlara Çalışma İzni(İstisnai Durum)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
alazsumer

Mezunlara Çalışma İzni(İstisnai Durum)

Mesaj gönderen alazsumer » Pzr Haz 12, 2022 12:02 pm

Merhabalar,
Ben 2020 senesinde master eğitimimi Almanya’da tamamladım. İş ararken bir yandan bir bölüm okumak istediğim için Humboldt Üniversitesi’nden kabul aldım ve öğrenci vizemi iki sene daha uzattım. Bu yüzden iş arama vizesini hiç almadım.

Şimdi tam zamanlı bir iş teklifi aldım ve kabul etmek istiyorum. Halihazırda mezun olduğum için teklifi kabul edip sözleşmemi dayanak göstererek vizemi çevirebilir miyim yoksa tabi olduğum başka prosedürler olacak mı?

Cevabınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Not: Gözden kaçma ihtimaline karşın yeni başlık açmış bulundum. Meşgul etmemek adına cevap aldıktan sonra silebilirim başlığı. Kusura bakmayın. Teşekkür ederim şimdiden.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Mezunlara Çalışma İzni(İstisnai Durum)

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 13, 2022 1:49 pm

Merhaba, 2020 yilindaki diplomanizla ve simdi aldiginiz is sözlesmesiyle gidip direkt isci vizesine gecis yapabilirsiniz normal bir prosedür herhangi bir sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alazsumer

Re: Mezunlara Çalışma İzni(İstisnai Durum)

Mesaj gönderen alazsumer » Pzt Haz 13, 2022 2:06 pm

Çok teşekkür ederim Gürkan Bey.