Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Burs

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
zeynepsenel

Burs

Mesaj gönderen zeynepsenel » Çrş Haz 08, 2022 9:27 pm

Merhaba,
Ben şu an 1 yıldır Almanya'da okuyorum. Burada burslara nasıl başvurabilirim? Hangi tür burslar var? Bu konuda bilgilenebileceğim bir site varsa söylerseniz çok sevinirim!

jagulax

Re: Burs

Mesaj gönderen jagulax » Pzt Haz 13, 2022 1:26 pm

Selam,
bazı politik dernekler internationallara da burs veriyor. Konrad Adenauer Stiftung, Friedrich Ebert Stiftung ve Heinrich Böll Stiftung benim bildiklerim. Şartları hepsinde community'e katkıda bulunmak, atıyorum gönüllü yaptığın işler veya içinde bulunduğun bir öğrenci grubu vb. ve de ileri seviyede almanca bilmek (en az b2). Mülakatlar da almanca oluyor zaten.
Hepsinin kendi sitelerinden bakmanı ve ne kadar uygun olduğuna göre bir düşünmeni tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla tüm bursları gösteren tek bir internet sitesi yok. Ekstradan üniversitendeki Beratung varsa eğer onlara da sorabilirsin.
Sevgiler

Alien1189

Mesaj gönderen Alien1189 » Sal Haz 14, 2022 9:06 pm

Alttaki linkte detaylı bir şekilde 9 tane burstan bahsediyor yararlı olur umarım

https://www.google.com/amp/s/www.hotcou ... 3famp=true

zeynepsenel

Mesaj gönderen zeynepsenel » Prş Haz 16, 2022 11:12 pm

Çok teşekkür ederim :)