Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanca betriebswirtschaftslehre??(dringend)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
melihC

Mesaj gönderen melihC » Sal Eki 19, 2010 12:58 am

arkdaslar mehaba

bu sene istanbul uni de son senem (ulastirma &lojistik bolum ) ve almanyada betriebswirtschaftslehre ya a merkating gibi bir bolumde maste ryapmak istiyorum fakat henuz toefl im yok yane yeni hazirlaniyorum almanca olan bir betriebswirtschaftslehre bolumu bulamadim cogu 2 dilide istiyor.bir cok universiteyi arastirdim ama daha net olamadim .Goethe den 600 saat ders aldim b1 belgem var b2 sinavina girememistim .yane sartli kabul alabilecegim bir uni varmi betriebswirtschaftslehre icin _? lutfen yardim edin? istanbulda kalmak kesinlikle istemiyorum.???basvurularida kacirmiyim eger firsatim var ise..

birde sartli kabulde sadece dil kursuna mi yazilabiliyoruz aradaki farki anlamadim?yane kabul edilmis olmuyormuyuz o bolume.(bu konu icinde forumlarinizi okudum aydinlanamaidm yeterince.

Lutfen...

vielen dank im Voraus...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 19, 2010 1:03 am

ulastirma ve logistik bolumunun derslerini tam bilemiyorum ama bwl de master yapmak istiyorsan en az 120 kredi ekonomi dersi gormus olman gerekiyor bir cok uninin kriterlerine gore.. bunun disinda almanca bwl bolumu bulamaman gercekten buyuk basari:) bir cok universitede var hatta %70 inde almanca bwl vardir. ayrica ingilizce bwl cok fazla duymadim. sartli kabul aliyorsan master icin sadece dil kursu degil, o bolumun master sartlarini sagliyorsun demektir. fakat dsh yi gecince yeni nc oranlari nasil olur onu kimse kestiremedigi icin kesin kabul edilmis de olmuyorsun

melihC

Mesaj gönderen melihC » Sal Eki 19, 2010 7:21 pm

cok tesekkur ederim evet hesapladim var o kadar kredim ekonomi ile ilgili,

humbold uni, hamburg uni,frei uni, marburg uni, magdeburg, bremen uni duisburg essen , ve daha bir cok uniye baktim mail de attim :( su % 70 den bir kac tane ornek verebilirmisiniz.?universite olan .size kesinlikel arastirmadan sormuyorum , uzun suredir arastiryorum.

bu arada, hala anlamadim , sartli kabulu , dsh yi verince derse giremiyormuyuz?

tesekkur ederim. physiker

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Eki 20, 2010 1:24 am

[quote]melihC tarafindan yazilan metin:
arkdaslar mehaba

bu sene istanbul uni de son senem (ulastirma &lojistik bolum ) ve almanyada betriebswirtschaftslehre ya a merkating gibi bir bolumde maste ryapmak istiyorum fakat henuz toefl im yok yane yeni hazirlaniyorum almanca olan bir betriebswirtschaftslehre bolumu bulamadim cogu 2 dilide istiyor.bir cok universiteyi arastirdim ama daha net olamadim .Goethe den 600 saat ders aldim b1 belgem var b2 sinavina girememistim .yane sartli kabul alabilecegim bir uni varmi betriebswirtschaftslehre icin _? lutfen yardim edin? istanbulda kalmak kesinlikle istemiyorum.???basvurularida kacirmiyim eger firsatim var ise..

birde sartli kabulde sadece dil kursuna mi yazilabiliyoruz aradaki farki anlamadim?yane kabul edilmis olmuyormuyuz o bolume.(bu konu icinde forumlarinizi okudum aydinlanamaidm yeterince.

Lutfen...

vielen dank im Voraus...[/quote]

BWL\'i Bachelor olarak rahat bulursun, lakin master olarak secenekler azalabilir. Cunku Master dedigin zaman olayin daha uzmanlik boyutuna gidiyorsun ve okullar BWL masteri diye sunmak yerine Iletisim Bilimleri, Pazarlama ve Iletisim, Yonetim, Isletme Yonetimi, Finans vs. gibi seyler sunuyor.

Direkt BWL bulamayabilirsin, lakin Pazarlama vs. bulabilmen gerekirdi.
Ornegin Kassel Uni\'de Pazarlama Iletisimi Yonetimi mi ne oyle bir bolum olacak, 3 somestr, dersler Almanca ama B1 seviyesinde Ingilizce de istiyor.
Ben oradan kabul almistim ama gitmedim. B1 seviyesi Ingilizce icin de TOEFL falan gondermemistim, dil kursundan aldigim B1 sertifikasini yollamistim sadece.

selinb

Mesaj gönderen selinb » Çrş Ara 08, 2010 11:51 pm

merhaba bende birsey sormak istiyorum.Bende Almanya\'da ingilizce egitim veren bwl ya da international business bolumu ariyorum ama bircok universitenin sitesinde Ing egitim olup olmadigi belirtilmemis..yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Ara 09, 2010 12:01 am

[quote]selinb tarafindan yazilan metin:
merhaba bende birsey sormak istiyorum.Bende Almanya\'da ingilizce egitim veren bwl ya da international business bolumu ariyorum ama bircok universitenin sitesinde Ing egitim olup olmadigi belirtilmemis..yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler.[/quote]

genelde yazar. hatta ben yazmadigi durumu gormedim acikcasi. ilgilendigin bolumler icin okula mail atabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 09, 2010 12:16 am

bu linkten ayrintili arama yapabilirsin. egitim dili ingilizce verince cikiyor bayagi bi bolum :

http://www.study-in.de/en/studium/studi ... dvsearch=1

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Ara 09, 2010 1:09 am

Uni Paderbornda International business bolumu var ama arkadaslarin da dedigi gibi bir bir kismi ingilizce bir kismi almanca.bir arastir istersen.

selinb

Mesaj gönderen selinb » Prş Ara 09, 2010 10:42 am

cok tesekkur ederim bilgileriniz icin hemen soylediklerinizi arastirmaya basliyorum.