Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienvorbereitender Sprachkurs Vizesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Alien1189

Studienvorbereitender Sprachkurs Vizesi

Mesaj gönderen Alien1189 » Cmt May 21, 2022 12:11 pm

Selamlar bu sene YKS ye girip Almanya'da üni okumak istiyorum Almanca A2 var ama üni için C1-C2 lazım Almanca eğitimime Almanya'da devam edip ardından üniye başlamak istiyorum Studienvorbereitender Sprachkurs Vizesinde şöyle bir madde var :

- Almanya’da bir yüksekokula başvuru yaptığınızı kanıtlayan belgeler (örn. kabul
yazısı, öğrenci ön kayıt belgesi, başvuru teyit yazısı veya yüksekokullarla olan
yazışmalarınız)

Gitmek istediğim üni herhangi bir ön kabul vermiyor önerebileceğiniz başka vize türü var mı ya da bu maddede benim anlamadığım bişey mi var?

Computer_Berkay

Re: Studienvorbereitender Sprachkurs Vizesi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt May 21, 2022 12:36 pm

Alien1189 yazdı: Cmt May 21, 2022 12:11 pm Selamlar bu sene YKS ye girip Almanya'da üni okumak istiyorum Almanca A2 var ama üni için C1-C2 lazım Almanca eğitimime Almanya'da devam edip ardından üniye başlamak istiyorum Studienvorbereitender Sprachkurs Vizesinde şöyle bir madde var :

- Almanya’da bir yüksekokula başvuru yaptığınızı kanıtlayan belgeler (örn. kabul
yazısı, öğrenci ön kayıt belgesi, başvuru teyit yazısı veya yüksekokullarla olan
yazışmalarınız)

Gitmek istediğim üni herhangi bir ön kabul vermiyor önerebileceğiniz başka vize türü var mı ya da bu maddede benim anlamadığım bişey mi var?
Merhaba gitmek istediginiz uni sartli kabul vermiyorsa baska bir okula basvurup oralardan kabul almaya calisin. Sonradan hangi üniversiteye gececeginize karar verirsiniz. Illa kabul aldiginiz üniversiteyi okumak zorunda degilsiniz. Dil kursunuda sonra istediginiz yerde alabilirsiniz sadece ögrencilik haklarindan faydalanamazsiniz mesela Duisburg Essen Uni nin anlasmali dil kurslari var örnegin Rheinland Privatschule kayit yaparsaniz ayni zamanda Semesterticket ögrenci karti vs. olur. Dil kursu bittikten sonra yine istediginiz uniye basvurursunuz. Basarilar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Alien1189

Mesaj gönderen Alien1189 » Cmt May 21, 2022 1:11 pm

Teşekkürler

eliza98

Mesaj gönderen eliza98 » Cmt Eki 21, 2023 6:00 pm

Merhabalar, ben de Studienvorbereitender Sprachkurs vizesine başvurdum ve intensiv dil kursu kaydı yaptırdım fakat almanya'da bir üniversiteye başvurum ya da kabulum yok. Vizem reddedilir mi başka bir vizeye mi başvurmalıyım?

delildmir

Mesaj gönderen delildmir » Cum Ara 15, 2023 10:40 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt May 21, 2022 12:36 pm Merhaba gitmek istediginiz uni sartli kabul vermiyorsa baska bir okula basvurup oralardan kabul almaya calisin. Sonradan hangi üniversiteye gececeginize karar verirsiniz. Illa kabul aldiginiz üniversiteyi okumak zorunda degilsiniz. Dil kursunuda sonra istediginiz yerde alabilirsiniz sadece ögrencilik haklarindan faydalanamazsiniz mesela Duisburg Essen Uni nin anlasmali dil kurslari var örnegin Rheinland Privatschule kayit yaparsaniz ayni zamanda Semesterticket ögrenci karti vs. olur. Dil kursu bittikten sonra yine istediginiz uniye basvurursunuz. Basarilar.

Universität Duisburg-Essen Bachelor of Science - Software Engineering It is our pleasure to confirm that we will forward this application electronically to Universität Duisburg-Essen for final consideration within the next few days. The university will process your data as application for preparatory German classes, the studienvorbereitenden Deutschkurs. The university will continue processing your application and will contact you in the course of the next few weeks. Please direct further enquiries to the Universität Duisburg-Essen.

Uni-assist’den böyle bir mesaj aldım. Ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgim yok. Sonuç olarak VPD aldım mı? VPN aldıysam nihai Kabul almak için üniversiteye başvurmam gerek mi? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Ara 16, 2023 2:29 pm

Merhaba atilan mailde de yazdigi üzere basvurunuz isleme alinmis artik cevap beklemek lazim.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering