Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IELTS belgeme apostil yapılmadı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
spookykiwi

IELTS belgeme apostil yapılmadı

Mesaj gönderen spookykiwi » Cum May 20, 2022 9:12 am

Arkadaşlar merhaba. IELTS belgeme tercüme+noter yaptırmıştım ve bugün valilikten apostil yaptırmak istedim. Ama milli eğitim bakanlığından onaylı olmayan belgelere apostil yapmıyoruz dediler.

Bu belgeyi onaylatmanin tek yolu şuan konsolosluk mu? Uni-Assist'e göndermeye çalışıyorum da.

Tercümeyi, noteri falan boşuna mı yapmış oldum :(

spookykiwi

Re: IELTS belgeme apostil yapılmadı

Mesaj gönderen spookykiwi » Cum May 20, 2022 9:49 am

Edit: konsolosluğa da gidemiyorum, en yakın randevu 13 Temmuz gösteriyor. ne yapmalıyım

helegna

Mesaj gönderen helegna » Cum May 20, 2022 10:22 am

Neden ielts belgesini tercüme ettirme gereği duydunuz?

spookykiwi

Mesaj gönderen spookykiwi » Cum May 20, 2022 10:35 am

helegna yazdı: Cum May 20, 2022 10:22 am Neden ielts belgesini tercüme ettirme gereği duydunuz?
Noter, Türkçe tercümesi olmadan buna onay vermeyiz dedi. Ben de valiliğin apostili reddedeceğini dusunemedigim için böyle bir yol izledim

spookykiwi

Mesaj gönderen spookykiwi » Cmt May 21, 2022 11:55 am

Bu arada ÖSYM belgenizi ıslak imzalı alın çünkü ona da apostil yapılmadı.
O halledilir ama IELTS olayını hala çözemedim, sanırım apostilsiz yollayacağım belki kabul ederler.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt May 21, 2022 12:52 pm

İELTS belgesi uluslararası geçerliliği olan bir belge, boşu boşuna ugrasmissiniz :( kendisi yeterli kabul için.

spookykiwi

Mesaj gönderen spookykiwi » Cmt May 21, 2022 4:41 pm

Rigwald yazdı: Cmt May 21, 2022 12:52 pm İELTS belgesi uluslararası geçerliliği olan bir belge, boşu boşuna ugrasmissiniz :( kendisi yeterli kabul için.
Ya öyle de okulun kendi sitesinde her belgenin mutlaka certified olması gerektiği yazıyor, mailimde IELTS istisna mı diye sorduğumda ise bana sitenin linkini atıyorlar :roll: Garanti olsun diye demiştim ben. Neyse bu şekilde yollayayım bir terslik olursa yine güncellerim burayı

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Prş Haz 02, 2022 9:09 pm

spookykiwi yazdı: Cmt May 21, 2022 4:41 pm Ya öyle de okulun kendi sitesinde her belgenin mutlaka certified olması gerektiği yazıyor, mailimde IELTS istisna mı diye sorduğumda ise bana sitenin linkini atıyorlar :roll: Garanti olsun diye demiştim ben. Neyse bu şekilde yollayayım bir terslik olursa yine güncellerim burayı
Sıkıntı yok. Belge ingilizce ve orijinal olduğu için apostile notere vs gerek yok. Ancak orijinal belgenin fotokopisini çektirirseniz onaylatmanız gerekir