Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma Olmadan Üniversite Başvurusu (Şartlı Kabul) Mümkün Mü?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
keremuyar

Diploma Olmadan Üniversite Başvurusu (Şartlı Kabul) Mümkün Mü?

Mesaj gönderen keremuyar » Sal May 17, 2022 10:22 pm

Eylül ayında mezun olacağım, diplomam henüz olmadığı için üniversite başvurusu yapıp yapamayacağımı öğrenmek istiyorum.

Birilerinden mezun olacak yazısı ve transkript ile başvurup kabul alabilirsin tarzı söylemler duydum.

Bu doğru mudur? Mezun olacak yazısı ile üniversite şartlı kabul başvurusu yapılabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Diploma Olmadan Üniversite Başvurusu (Şartlı Kabul) Mümkün Mü?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 18, 2022 2:32 pm

Cogu üniversite icin dogru evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Prş May 19, 2022 11:58 pm

Bu konuyu ben de merak ediyordum. TU Dortmund'a mail attım Almanca master şartlı başvurum ile ilgili. Tamamlanmış transkript ile başvurabilirsiniz dediler. Yani derslerinizi tamamen verdiyseniz, transkriptiniz tamamlanmışsa diplomasız da başvurabilirsiniz. Ancak diğer üniversitelerde durum nedir bilmiyorum, bir mail atmanızda fayda var.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzt May 23, 2022 10:17 pm

batuhan.gunduz yazdı: Prş May 19, 2022 11:58 pm Bu konuyu ben de merak ediyordum. TU Dortmund'a mail attım Almanca master şartlı başvurum ile ilgili. Tamamlanmış transkript ile başvurabilirsiniz dediler. Yani derslerinizi tamamen verdiyseniz, transkriptiniz tamamlanmışsa diplomasız da başvurabilirsiniz. Ancak diğer üniversitelerde durum nedir bilmiyorum, bir mail atmanızda fayda var.
Son dönemimdeyim. Staj dönemi hatta. OBS'den baktığımda gözükmüyor herhangi bir şey. Ağustos sonu gibi notlar verilecek diye biliyorum okul tarafında, Eylül içinde ise diplomalar alıncak.