Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TEST AS Sınavı hakkında tavsiye

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
wh0isdeniz

TEST AS Sınavı hakkında tavsiye

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Cum May 13, 2022 3:31 pm

Öncelikle Merhaba
Informatik için TestAS'a girmeye karar verdim, İngilizce olan örnek sorularına baktığımda sorular çok da zor gelmedi.
Ama RWTH Aachen sınavı özellikle Almanca almamızı ve belirli bir yüzdelik içinde olmamızı bekliyor.
Şu an Almanca bilmediğim için (A2 Seviyesinde biliyorum) Almanya'da dil kursu yaparken belirli bir seviyeye gelince almak istiyorum.

1-) Sizce ortalama bir Almanca sağlandığında, %30'luk yüzdeliğe girmek ne kadar zor?
2-) Almanca haricinde sınav için sizce ortalama ne kadar bir çalışmaya ihtiyaç duyulur?
3-) Sınava çalışmak için önerdiğiniz çeşitli kaynaklar, kitaplar var mı?

Bu konuda vereceğiniz bütün tavsiyeler fazlasıyla açığım.

onurka123

Re: TEST AS Sınavı hakkında tavsiye

Mesaj gönderen onurka123 » Cmt May 14, 2022 2:13 am

Selamlar,
Geçen sene mühendislik için testas ın ingilizcesine girmiştim. Core test çok zor değil ama benim girdiğim engineering moduleun son kısımları biraz düşündürücüydü 2 ya da 3 aylık çalışmayla üstesinden gelebilirsin zaten üzerine çok çalışılacak bir sınav değil daha çok geçmişden gelen matematik/fen konularıyla ilgili mantığını kullanman gerekiyor.

Amazonda sınavın her alanıyla ilgili örnek sınav ve basit konu anlatımı olan e kitapta satılıyor, çalışmak için iyi bir kaynak. Ama ekitap olarak satın alma kısmı amazonda biraz karışık, konumun Türkiye olarak görünürken satın almaya izin vermiyordu. Bu forumda yeni olduğum için link paylaşmak doğru olur mu bilmiyorum ama google a testas amazon edulink diye aratırsan bulabilirsin. Amazonun kindle diye bir masaüstü veya telefon uygulaması var oradan kitabı açabiliyorsun benim aldığım versiyonu mühendislik içindi kindle formatı pdf e çevriliyorsa sana ulaştırmaya çalışabilirim.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cmt May 14, 2022 5:23 pm

wh0isdeniz yazdı: Cum May 13, 2022 3:31 pm Öncelikle Merhaba
Informatik için TestAS'a girmeye karar verdim, İngilizce olan örnek sorularına baktığımda sorular çok da zor gelmedi.
Ama RWTH Aachen sınavı özellikle Almanca almamızı ve belirli bir yüzdelik içinde olmamızı bekliyor.
Şu an Almanca bilmediğim için (A2 Seviyesinde biliyorum) Almanya'da dil kursu yaparken belirli bir seviyeye gelince almak istiyorum.

1-) Sizce ortalama bir Almanca sağlandığında, %30'luk yüzdeliğe girmek ne kadar zor?
2-) Almanca haricinde sınav için sizce ortalama ne kadar bir çalışmaya ihtiyaç duyulur?
3-) Sınava çalışmak için önerdiğiniz çeşitli kaynaklar, kitaplar var mı?

Bu konuda vereceğiniz bütün tavsiyeler fazlasıyla açığım.
Alman not sistemine göre Nc puanınız 2,5 altında ise RWTH TestAS muaf sayıyor. Nc hesabı sitesi: https://www.tum.de/studium/bewerbung/in ... che-formel

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Sal May 24, 2022 5:08 pm

Bu sabah itibariyle Alkev özel okulunda girdiğim testAS sınavıyla ilgili taze taze bilgi vermek istiyorum herkese . Maalesef sınav hakkındaki bilgiler ve deneyimler çok az .
Sınavın bölümlerini vs biliyorsunuzdur zaten . Ben wirtschaftswissenschaft bölümünden girdim sınava . Almanca seviyem de B2 - C1 civarında . Kerntestin matematik bölümü alıştırma kitabına göre ( amazonda satılan ) daha kolaydı ve zamanım yetti 5 dkk arttı bile tyt matematikten çok daha kolay sorular vardı . Kelimelerin ilişkili olduğu bölüm zordu ve zamanım yetmedi , bence sınava girecekler bol bol nesnelerin ve hayvanların vs wortschatzını çalışmalı . Sembol bölümünde de biraz da kafası yoruluyor insanın ve ister istemez son 5 6 tane sembolde zorlaniyorsunuz . Zaman çok önemli ve önceden alıştırma yapılmalı .
Bölüm sınavında ise arkadaşım mühendislik bölümünün zor olduğunu söyledi , yks konularına çalışılması ve terimlere hakim olunması önemliymiş . Yani işin zorlayan kısmı aslında burası. Benim bölümümde de ekonomik konularda dil bilgisine sahip olunması lazımdı stiegen sinken vs vs . Zweiteilige Konnektoren özellikle çok kullanılıyor ve bu konuyu bilmeyenlerin çalışması lazım bence . Sorular da sonlara doğru çok zorlaşıyor grafikler karmaşıklaşıyor üstüne 4 saatlik sınavın yorgunluğu da eklenince zorlanabilirsiniz .
Kısacası testAS sınavı çok çalışılabilecek bir sınav değil sizin analitik düşünmeniz ve almanca wortschatınızın önde olduğu yapılabilecek bir sınav . Zaten çok kaynak da yok ama iyi bir not almak istiyorsanız amazondaki kitabı almanızı öneririm . Bu şartlarda 40 euro çok pahalı bir miktar ve isterseniz bazı yollardan kitabı bulabiliyorsunuz :) . Herkese şimdiden başarılar .