Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pasaport Yerine Geçecek Belge Edinimi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Broody

Pasaport Yerine Geçecek Belge Edinimi

Mesaj gönderen Broody » Çrş May 11, 2022 3:33 pm

Merhaba arkadaşlar,

Başlığı açmadan önce forumda derin bir araştırma yaptım ancak bu konu üzerine açılmış başka bir başlık bulamadım maalesef. Durumumu kısaca özetlemem gerekirse yaklaşık 2 ay önce yüksek lisans eğitimi için Ankara'dan vize başvurusunda bulundum, benden herhangi bir eksik belge talebi olmamasına rağmen sürecim ortalamanın üzerinde bir sürede devam etmekte. Büyükelçilik bu durumun sebebinin yabancılar dairesindeki Ukraynalı mülteciler kaynaklı yoğunluk olduğunu belirtmekte, bu konuya bir yorum yapmak istemiyorum. Asıl konu yakın bir zamanda gerçekleşecek olan davetli olduğum bir uluslararası kongrenin olması, pasaportum başvuru sırasında alındığı için kongreye nasıl gidebileceğime dair bir fikrim yok maalesef (vizemin kısa sürede gönderilmesi ihtimalini göz ardı ediyorum). Büyükelçiliğe ulaşmaya çalıştım ancak 100'lerce denemeye rağmen başaramadım. Bu tür durumlarda büyükelçilik/konsolosluklardan geçici bir seyahat belgesi veya pasaport yerine geçecek evrak temin edilebiliyor mu acaba fikri olan var mıdır diye sizlere sormak istedim.

Saygılarımla

srcndkc
İletişim:

Re: Pasaport Yerine Geçecek Belge Edinimi

Mesaj gönderen srcndkc » Çrş May 11, 2022 5:12 pm

Merhabalar,

süreciniz uzun sürmüş gerçekten bence sebebini bağlı bulunduğunuz yabancılar dairesine mail ile sorun.

Pasaport sorusuna gelince bildiğim kadarıyla pasaportunuz hala Ankara'dadır. Pasaport gönderilmiyor yabancılar dairesine. Bizden eksik evrak talep ettiklerinde bilgi notu olarak aşağıdaki yazıyı göndermişlerdi.
----------------------------------------------------
Ihr Reisepass

Sollten Sie Ihren Reisepass während des laufenden Visumverfahrens benötigen, können Sie ihn während unserer Öffnungszeiten abholen (Montag, Dienstag, Donnerstag: 07:15 – 11.00 Uhr sowie 13.00 – 15.00 Uhr, Mittwoch, Freitag: 07.15 – 11.00 Uhr, geschlossen am Wochenende und an Feiertagen). Bitte halten Sie einen Ausweis zur Identitätskontrolle bereit. Sie müssen für die Abholung keinen Termin vereinbaren. Sollten Sie jemanden mit der Abholung beauftragen wollen, so muss diese Person einen eigenen Ausweis und eine schriftliche Vollmacht von Ihnen vorlegen. Für die Rückgabe Ihres Reisepasses ist keine Vollmacht notwendig. Bitte beachten Sie bei einer Rückgabe ebenfalls unsere Öffnungszeiten.
-----------------------------------------------------
Özet olarak vize süreci sırasında pasaporta ihtiyacınız olursa randevu almadan şu günler saatler arasında alabilirsiniz yazıyor. Bu istanbul için bilgiler. Ankara'da saatler belki farklı olabilir. İsterseniz mail ile onu da sorun.

Broody

Re: Pasaport Yerine Geçecek Belge Edinimi

Mesaj gönderen Broody » Prş May 12, 2022 6:09 pm

srcndkc yazdı: Çrş May 11, 2022 5:12 pm Merhabalar,

süreciniz uzun sürmüş gerçekten bence sebebini bağlı bulunduğunuz yabancılar dairesine mail ile sorun.

Pasaport sorusuna gelince bildiğim kadarıyla pasaportunuz hala Ankara'dadır. Pasaport gönderilmiyor yabancılar dairesine. Bizden eksik evrak talep ettiklerinde bilgi notu olarak aşağıdaki yazıyı göndermişlerdi.
----------------------------------------------------
Ihr Reisepass

Sollten Sie Ihren Reisepass während des laufenden Visumverfahrens benötigen, können Sie ihn während unserer Öffnungszeiten abholen (Montag, Dienstag, Donnerstag: 07:15 – 11.00 Uhr sowie 13.00 – 15.00 Uhr, Mittwoch, Freitag: 07.15 – 11.00 Uhr, geschlossen am Wochenende und an Feiertagen). Bitte halten Sie einen Ausweis zur Identitätskontrolle bereit. Sie müssen für die Abholung keinen Termin vereinbaren. Sollten Sie jemanden mit der Abholung beauftragen wollen, so muss diese Person einen eigenen Ausweis und eine schriftliche Vollmacht von Ihnen vorlegen. Für die Rückgabe Ihres Reisepasses ist keine Vollmacht notwendig. Bitte beachten Sie bei einer Rückgabe ebenfalls unsere Öffnungszeiten.
-----------------------------------------------------
Özet olarak vize süreci sırasında pasaporta ihtiyacınız olursa randevu almadan şu günler saatler arasında alabilirsiniz yazıyor. Bu istanbul için bilgiler. Ankara'da saatler belki farklı olabilir. İsterseniz mail ile onu da sorun.

Merhaba Sercan Bey, bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Benim için çok önemli bir bilgiydi.