Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Süresi + Anmeldung + Oturum

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bangbangs

Vize Süresi + Anmeldung + Oturum

Mesaj gönderen bangbangs » Sal May 10, 2022 6:00 pm

Merhaba! FSJ ile Almanya'ya geleceğim ve bugün vizemi aldım!

FSJ süresi 1 yıl ama bana 5 aylık vize vermişler. Sanırım orada oturuma başvuracağım için burada sıkıntı yok, değil mi?

Ayrıca daha önce oturuma başvurmuş olan kişiler kısaca nasıl olduğunu, nereden randevu alındığını ve hangi belgeler gerektiğini yazabilirlerse çok sevinirim.

Teşekkürler.

ozcartman

Re: Vize Süresi + Anmeldung + Oturum

Mesaj gönderen ozcartman » Sal May 10, 2022 8:08 pm

bangbangs yazdı: Sal May 10, 2022 6:00 pm Merhaba! FSJ ile Almanya'ya geleceğim ve bugün vizemi aldım!

FSJ süresi 1 yıl ama bana 5 aylık vize vermişler. Sanırım orada oturuma başvuracağım için burada sıkıntı yok, değil mi?

Ayrıca daha önce oturuma başvurmuş olan kişiler kısaca nasıl olduğunu, nereden randevu alındığını ve hangi belgeler gerektiğini yazabilirlerse çok sevinirim.

Teşekkürler.
Öncelikle hayırlı olsun. Vize süresini sorun etmeyin. Geldiğiniz zaman geldiğiniz şehre bağlı olmak üzere 2-3 ay önceden başvurunuzu yabancılar dairesine yapın. Bu bazen mail ile, bazen direkt giderek, bazen online sistem ile olabilir. Bunu sormanız lazım. Size gereken belgeleri orada iletecekler randevunuzu verirken. Sonra belgeleriniz ile birlikte randevunuza gideceksiniz. Hepsi bu. Yalnız FSJ sonrası ne yapacaksınız onu şahsi olarak merak ettim özel değilse eğer.

bangbangs

Re: Vize Süresi + Anmeldung + Oturum

Mesaj gönderen bangbangs » Sal May 10, 2022 9:32 pm

ozcartman yazdı: Sal May 10, 2022 8:08 pm Öncelikle hayırlı olsun. Vize süresini sorun etmeyin. Geldiğiniz zaman geldiğiniz şehre bağlı olmak üzere 2-3 ay önceden başvurunuzu yabancılar dairesine yapın. Bu bazen mail ile, bazen direkt giderek, bazen online sistem ile olabilir. Bunu sormanız lazım. Size gereken belgeleri orada iletecekler randevunuzu verirken. Sonra belgeleriniz ile birlikte randevunuza gideceksiniz. Hepsi bu. Yalnız FSJ sonrası ne yapacaksınız onu şahsi olarak merak ettim özel değilse eğer.
Teşekkürler açıklama için :) Ausbildung'a başvurmayı düşünüyorum son aylarımda.