Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

41F Kategorisinden Ulusal Vize için Gereken Evrakların Dili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
surisi

Re: 41F Kategorisinden Ulusal Vize için Gereken Evrakların Dili

Mesaj gönderen surisi » Cmt Tem 09, 2022 12:16 am

ffv97 yazdı: Çrş Tem 06, 2022 5:54 pm Dogru randevu hocam, endise etmene gerek yok. Bolumun %100 Ingilizce ise IELTS belgeni ve iki kopyasini goturmen yeterli.
sağolasın hocam bir soru daha soracaktım. Benim diplomam henüz basılmadı bunun için okuldan mühürlü geçici mezuniyet belgesi aldım. Almanca'ya da çevirttirdim. bunda bir sıkıntı çıkar mı sizce?

ffv97

Mesaj gönderen ffv97 » Cmt Tem 09, 2022 7:16 pm

surisi yazdı: Cmt Tem 09, 2022 12:16 am sağolasın hocam bir soru daha soracaktım. Benim diplomam henüz basılmadı bunun için okuldan mühürlü geçici mezuniyet belgesi aldım. Almanca'ya da çevirttirdim. bunda bir sıkıntı çıkar mı sizce?
Bu konuda herhangi bir bilgim yok ama ogrenci belgesi ve transkriptini yaninizda gotururseniz bir sorun olacagini sanmam.

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Çrş Ağu 03, 2022 11:35 pm

Arkadaşlar merhaba lütfen acil cevaplayın:: konsolosluk belge talebinde bulundu 15 Ağustos’a kadar ama paaaportumun 2 gün önce kargoya verildiğini öğrendim bu durumda ne yapmalıyım lütfen acil cevap

SerhatAlhas

Mesaj gönderen SerhatAlhas » Cum Ağu 25, 2023 1:13 pm

Merhaba,

Ulusal vize başvurusu için İngilizce eğitim alacağımı düşünerek 40F kodunu seçerek idataya giriş yaptım. Ancak 41F olarak giriş yapmam gerekiyormuş. Salı günü vize randevum var.. Bir sıkıntı yaşar mıyım? Başka ne yapabilirim?

Saygılarımla,

SerhatAlhas

Mesaj gönderen SerhatAlhas » Cum Ağu 25, 2023 2:43 pm

SerhatAlhas yazdı: Cum Ağu 25, 2023 1:13 pm Merhaba,

Ulusal vize başvurusu için İngilizce eğitim alacağımı düşünerek 40F kodunu seçerek idataya giriş yaptım. Ancak 41F olarak giriş yapmam gerekiyormuş. Salı günü vize randevum var.. Bir sıkıntı yaşar mıyım? Başka ne yapabilirim?

Saygılarımla,
Bu sayfa uzun zamandır kullanılmıyor herhalde. Soruma cevap verebilecek biri var mı?

denizgn

Mesaj gönderen denizgn » Cum Ağu 25, 2023 4:25 pm

SerhatAlhas yazdı: Cum Ağu 25, 2023 1:13 pm Merhaba,

Saygılarımla,
Merhaba,

Biz de aynı durumu yaşadık. Biz vize randevusu daha çabuk gelsin diye iptal edip 41f'ye başvurduk ama başvuru esnasında bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Evraklar aynı zaten

SerhatAlhas

Mesaj gönderen SerhatAlhas » Pzt Ağu 28, 2023 6:18 pm

Merhaba,

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.

sarp402

Mesaj gönderen sarp402 » Sal Eyl 05, 2023 2:08 pm

Merhabalar, 

Almanya ulusal vize(41F) basvuru evraklari listesinde soyle bir ibare var:

"Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir."

Turkce belgeleri Almanca'ya cevirticem tamam, peki orjinali ingilizce olan belgelerimi (diploma, diploma eki, transkript, motivasyon yazisi, CV) de almancaya cevritmem gerekiyor mu yoksa direkt ingilizce sunsam kabul olur mu? Orjinali ingilizce olan belgeler hakkinda bir bilgi olmadigi icin emin olamiyorum. Yakin zamanda vize gorusmesi yapmis birileri varsa ve tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim. 

Tesekkurler!

Kullanıcı avatarı
Blip1214

Mesaj gönderen Blip1214 » Sal Eyl 05, 2023 11:28 pm

sarp402 yazdı: Sal Eyl 05, 2023 2:08 pm Merhabalar, 

Almanya ulusal vize(41F) basvuru evraklari listesinde soyle bir ibare var:

"Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir."

Turkce belgeleri Almanca'ya cevirticem tamam, peki orjinali ingilizce olan belgelerimi (diploma, diploma eki, transkript, motivasyon yazisi, CV) de almancaya cevritmem gerekiyor mu yoksa direkt ingilizce sunsam kabul olur mu? Orjinali ingilizce olan belgeler hakkinda bir bilgi olmadigi icin emin olamiyorum. Yakin zamanda vize gorusmesi yapmis birileri varsa ve tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim. 

Tesekkurler!
O kesit benim de kafami karistirmisti ve bu yuzden iData'ya sordum. Sonucunda bana her belgenin Ingilizce veya Almanca oldugu surece sorun olmadigini soylediler. Ben de her belgeyi Ingilizce teslim ettim. Turkce olan bir belgeyi de Ingilizceye cevirtip orjinali ve cevirisinin 2'ser kopyasi halinde teslim ettim.

sarp402

Mesaj gönderen sarp402 » Çrş Eyl 06, 2023 1:07 pm

Blip1214 yazdı: Sal Eyl 05, 2023 11:28 pm O kesit benim de kafami karistirmisti ve bu yuzden iData'ya sordum. Sonucunda bana her belgenin Ingilizce veya Almanca oldugu surece sorun olmadigini soylediler. Ben de her belgeyi Ingilizce teslim ettim. Turkce olan bir belgeyi de Ingilizceye cevirtip orjinali ve cevirisinin 2'ser kopyasi halinde teslim ettim.
Tamamdir, cok tesekkur ederim ben de ingilizce olarak belgelerimi verecegim.

Kullanıcı avatarı
Blip1214

Mesaj gönderen Blip1214 » Çrş Eyl 06, 2023 8:56 pm

sarp402 yazdı: Çrş Eyl 06, 2023 1:07 pm Tamamdir, cok tesekkur ederim ben de ingilizce olarak belgelerimi verecegim.
Rica ederim, kolay gelsin.