Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NRW dil kursundayken oturum almak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Ali3462

NRW dil kursundayken oturum almak

Mesaj gönderen Ali3462 » Pzt May 09, 2022 7:57 pm

Selamlar değerli arkadaşlar 1.5 ay önce şarlı kabul ile Köln'e gelip dil kursuna başladım ve bu arada anmeldug, sigorta, banka hesabı vs tüm işleri hallettim . Son olarak yabancılar dairesine yaklaşık ,iki hafta önce oturum için başvurdum ve orada mesaj kısmına Teilzeit olarak çalışmamın mümkün olup olmadığını sordum. ABH deki görevli memurda benden yaklaşık 8 tane evrağı kendilerine posta ile iletmemi istedi tabii bu evrakları ertesi gün gönderdim. Bugün yabancılar dairesinden gelen postada dil kurdu bitiş tarihimden sonra bir okula kayıt yaptırdığıma dair belge istedi. C1 Hochshule almadan okula kayıt yaptıramıyorum. Diğer yandan vizem 6 aylık vizem 27 Eylülde bitiyor dil kursum bu tarihten önce 22 ağustosta bittiği için mi böyle bir evrak istemiş olabilirler? Bu durumla karşılaşan ya da bilgisi olan kimse varsa ve yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: NRW dil kursundayken oturum almak

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzt May 09, 2022 9:17 pm

Ben de merak ettim bu durumu, hep mi böyle oluyor acaba bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Baslik guncel kalmasi icin girdim bu yorumu.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

dreiundzwanzig

Mesaj gönderen dreiundzwanzig » Sal May 10, 2022 12:25 pm

Merhaba,

Bende şartlı kabul aldım ama henüz gelemedim. Muhtemelen benimde başıma gelecek :/

Sorunuza gelirsek;

Şartlı kabul için gönderilen "ZULASSUNGSBESCHEID ZUM SPRACHKURS" belgesinde "Nach Prüfung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen bestätige ich, dass Sie die fachlichen Voraussetzungen für die Aufnahme des Fachstudiums im ersten Fachsemester des oben genannten
Studiengangs nachgewiesen haben." yazıyor. Bu ibare yabancılar dairesi için yeterli olmuyor mu acaba?

senanro

Mesaj gönderen senanro » Sal May 10, 2022 6:23 pm

Up

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal May 10, 2022 8:04 pm

dreiundzwanzig yazdı: Sal May 10, 2022 12:25 pm Merhaba,

Bende şartlı kabul aldım ama henüz gelemedim. Muhtemelen benimde başıma gelecek :/

Sorunuza gelirsek;

Şartlı kabul için gönderilen "ZULASSUNGSBESCHEID ZUM SPRACHKURS" belgesinde "Nach Prüfung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen bestätige ich, dass Sie die fachlichen Voraussetzungen für die Aufnahme des Fachstudiums im ersten Fachsemester des oben genannten
Studiengangs nachgewiesen haben." yazıyor. Bu ibare yabancılar dairesi için yeterli olmuyor mu acaba?
Olmuyor hocam bana gönderdikleri kağıtta şöyle yazıyor "aktuelle Schul-/ Studeienbescheinigung, die über den 22.08.2022 hinausgeht" 22.08 dil kursumun bittiği tarih.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Prş May 12, 2022 6:45 pm

Ali3462 yazdı: Pzt May 09, 2022 7:57 pm Selamlar değerli arkadaşlar 1.5 ay önce şarlı kabul ile Köln'e gelip dil kursuna başladım ve bu arada anmeldug, sigorta, banka hesabı vs tüm işleri hallettim . Son olarak yabancılar dairesine yaklaşık ,iki hafta önce oturum için başvurdum ve orada mesaj kısmına Teilzeit olarak çalışmamın mümkün olup olmadığını sordum. ABH deki görevli memurda benden yaklaşık 8 tane evrağı kendilerine posta ile iletmemi istedi tabii bu evrakları ertesi gün gönderdim. Bugün yabancılar dairesinden gelen postada dil kurdu bitiş tarihimden sonra bir okula kayıt yaptırdığıma dair belge istedi. C1 Hochshule almadan okula kayıt yaptıramıyorum. Diğer yandan vizem 6 aylık vizem 27 Eylülde bitiyor dil kursum bu tarihten önce 22 ağustosta bittiği için mi böyle bir evrak istemiş olabilirler? Bu durumla karşılaşan ya da bilgisi olan kimse varsa ve yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Değerli arkadaşlar Kuzey Ren'e eyaletine şartlı kabul ile gelip dil kursundayken oturum alan kimse var mıdır? Ya da dil kursundayken şartlı kabul aldığı okula kayıt yaptıran kimse var mıdır? Kabul aldığım Clausthal Technik'e mail attım ama onlar da eğitim için yeterli dil seviyesini kanıtlamadan kayıt yapamayacaklarını söylediler. Diğer yandan yabancılar dairesi de dil kursundan sonraki eğitim için okula kayıt yaptırdığıma dair belge istiyor bu konuda bilgisi olan kimse var mıdır?

minevra

Mesaj gönderen minevra » Cmt Kas 11, 2023 6:57 pm

Ali3462 yazdı: Pzt May 09, 2022 7:57 pm Selamlar değerli arkadaşlar 1.5 ay önce şarlı kabul ile Köln'e gelip dil kursuna başladım ve bu arada anmeldug, sigorta, banka hesabı vs tüm işleri hallettim . Son olarak yabancılar dairesine yaklaşık ,iki hafta önce oturum için başvurdum ve orada mesaj kısmına Teilzeit olarak çalışmamın mümkün olup olmadığını sordum. ABH deki görevli memurda benden yaklaşık 8 tane evrağı kendilerine posta ile iletmemi istedi tabii bu evrakları ertesi gün gönderdim. Bugün yabancılar dairesinden gelen postada dil kurdu bitiş tarihimden sonra bir okula kayıt yaptırdığıma dair belge istedi. C1 Hochshule almadan okula kayıt yaptıramıyorum. Diğer yandan vizem 6 aylık vizem 27 Eylülde bitiyor dil kursum bu tarihten önce 22 ağustosta bittiği için mi böyle bir evrak istemiş olabilirler? Bu durumla karşılaşan ya da bilgisi olan kimse varsa ve yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
merhaba köln de hangi dil kursuna gidiyorsunuz acaba?