Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'daki ilginç cezalar - Dikkat

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Rigwald

Almanya'daki ilginç cezalar - Dikkat

Mesaj gönderen Rigwald » Prş May 05, 2022 8:04 pm

Selam arkadaşlar,

çoğumuz Türk kültürüne aşina olduğu için Almanya'daki bazı kurallar ilginç gelebiliyor. Hem önlem hem de bilgilendirme amaçlı bu konuyu açmak istedim. Herkes bildiğini paylaşsın diye ve hepimiz dikkatli olalım diye.

2.5 senedir Almanya'da olmama rağmen daha dün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim.

Eyalet yasalarına göre değişmekle birlikte, Almanya'da sokak hayvanı beslemek suç, ister kedi köpek (zaten pek göremiyorsunuz), ister uçan kuş olsun. 850 eurodan başlayıp 5000 euroya kadar cezası varmış. Sebep: doğal dengeyi bozmak ve hayvanların indirekt olarak ölümüne sebep olmak (verdiğimiz yemekler onlarda kurt ve parazit yapabiliyormuş). Hatta sırf Almanya değil, Hollanda gibi ülkelerde de aynı şey geçerli, zaten bunu öğrenmeme sebep olan da bu oldu: Hollanda'da yaşayan bir adama kapısının önüne kedi maması koyuyor diye 900 küsür euro ceza kesmişler.

Para kolay kazanılmıyor, bize göre normalde küçücük bir iyilik gibi gelen bir şey bu. Ama böyle bir durumda bile şunu dikkata almak lazım: şu kadarcık bir hareket bile bizlerin, buraya binbir zorlukta gelen öğrencilerin, eğitim hayatına ve hayallerine mal olabilir... Aman dikkat...

Cezeri

Re: Almanya'daki ilginç cezalar - Dikkat

Mesaj gönderen Cezeri » Cum May 06, 2022 12:45 am

Rigwald yazdı: Prş May 05, 2022 8:04 pm Selam arkadaşlar,

çoğumuz Türk kültürüne aşina olduğu için Almanya'daki bazı kurallar ilginç gelebiliyor. Hem önlem hem de bilgilendirme amaçlı bu konuyu açmak istedim. Herkes bildiğini paylaşsın diye ve hepimiz dikkatli olalım diye.

2.5 senedir Almanya'da olmama rağmen daha dün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim.

Eyalet yasalarına göre değişmekle birlikte, Almanya'da sokak hayvanı beslemek suç, ister kedi köpek (zaten pek göremiyorsunuz), ister uçan kuş olsun. 850 eurodan başlayıp 5000 euroya kadar cezası varmış. Sebep: doğal dengeyi bozmak ve hayvanların indirekt olarak ölümüne sebep olmak (verdiğimiz yemekler onlarda kurt ve parazit yapabiliyormuş). Hatta sırf Almanya değil, Hollanda gibi ülkelerde de aynı şey geçerli, zaten bunu öğrenmeme sebep olan da bu oldu: Hollanda'da yaşayan bir adama kapısının önüne kedi maması koyuyor diye 900 küsür euro ceza kesmişler.

Para kolay kazanılmıyor, bize göre normalde küçücük bir iyilik gibi gelen bir şey bu. Ama böyle bir durumda bile şunu dikkata almak lazım: şu kadarcık bir hareket bile bizlerin, buraya binbir zorlukta gelen öğrencilerin, eğitim hayatına ve hayallerine mal olabilir... Aman dikkat...
Bilgilendirme için teşekkürler. Yasak olduğundan haberim vardı ama para cezası miktarının bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum. Hayvan Koruma Yasası'na göre de insanların, hayvanlarını herhangi bir sebepten sokağa bırakmasının yasak olduğu haberini okumuştum. 25 bin euroya kadar cezası varmış

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'daki ilginç cezalar - Dikkat

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 06, 2022 11:33 am

Almanya hayvan haklari konusunda gercekten model bir ülke. Umarim Türkiye de de bu konuda en kisa sürede artik birseyler yapilir. En azindan sokak hayvanlarina eziyet eden serefsizler cezalandirilsa yeter.

Bu arada kedi veya köpek beslemenin bir cezasi yok, o abarti olmus biraz. Eger sokakta kaybolmus bir kedi veya köpek görürseniz zaten %90 nin chipleri var, en yakin Tierheim e veya mesai saatleri disindaysa 24 saat acik olan Tierklinikler var oraya götürün, onlar chip sayesinde sahiplerini buluyorlar ve o süre zarfinda besleyebilirsiniz de hayvanlari iyi de olur hatta.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com