Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LMU München Şartlı Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emresakkas

LMU München Şartlı Kabul

Mesaj gönderen emresakkas » Çrş May 04, 2022 4:48 pm

LMU München için bazı kaynaklar şartlı kabul vermediğini söylerken bazı kaynaklar şartlı kabul verildiğini söylüyor. Okulun sitesine baktığım zaman da intensiv Deutschkurs bulunduğu yazıyor fakat başvuru süreci nasıl işliyor acaba ? Şimdiden teşekkürler.

keremuyar

Re: LMU München Şartlı Kabul

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş May 04, 2022 11:09 pm

emresakkas yazdı: Çrş May 04, 2022 4:48 pm LMU München için bazı kaynaklar şartlı kabul vermediğini söylerken bazı kaynaklar şartlı kabul verildiğini söylüyor. Okulun sitesine baktığım zaman da intensiv Deutschkurs bulunduğu yazıyor fakat başvuru süreci nasıl işliyor acaba ? Şimdiden teşekkürler.
Öğrenci işlerine mail atarsan cevap verirler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: LMU München Şartlı Kabul

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 05, 2022 9:52 am

LMU sartli kabul vermiyor, dil kursu yap diye München de bulunan özel bir kurs olan DFKA ya yönlendiriyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emresakkas

Sizce Lisans Tamamlama mı yoksa master mı

Mesaj gönderen emresakkas » Prş Şub 01, 2024 6:01 pm

Arkadaşlar merhabalar. Umarım iyisinizdir.

Benim kafamda çok muallakta kalan bir konu var. Ben Türkiyede lisans öğrencisiyim ve 5. Dönemim bitti GPA'im 2.20 120 akts verilmiş dersim var. Aynı zamanda okulumda bölümüm ve sektörle alakalı topluluk başkanlığı yürütmekteyim. Telc Deutsch A2 sertifikam da var. Almanyaya şartlı kabulle gelip lisans tamamlama fikri kafamda var hep çünkü lisans eğitimimi türkiyede bitirmek istemiyorum. Eğer gideceğim okulun prüfungsamt'ı derslerimin bir kısmını sayarsa tabii. Sizce Master'a kadar bekleyip 21 yaşında Master'a ve Vize'ye mi başvurmak daha mantıklı, yoksa son çıkan kanunlardan sonra şartlı kabulden sonra vize alma şansım var mıdır. Lisansıma 17 yaşında başladım ve şu an 20 yaşındayım. İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim şimdiden.