Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenciyken isci vizesine geciste is sozlesmesi sorunu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
quasarr

Ogrenciyken isci vizesine geciste is sozlesmesi sorunu

Mesaj gönderen quasarr » Pzt May 02, 2022 5:47 pm

arkadaslar merhaba, benim haziran ayinda calistigim yerde 1 yilim dolacak. Werkstudent olarak calisiyorum. Isci vizesine gecmek istiyorum. Auslanderbehördeye mail atiyorum randevu icin, onlara bazi belgeleri attim. Geri donus olarak bana bu maili attilar :

"Bei einem Aufenthaltstitel nach ARB muss Ihr Lebensunterhalt gesichert sein. Reichen Sie uns daher bitte noch folgende Unterlagen nach:

- Bescheinigung Ihres Arbeitgebers, ob Ihr Arbeitsvertrag auf 100% erhöht wird

- Ausgefüllte Wohnraumbescheinigung von Ihrem Vermieter (siehe anbei)

- Ausgefüllte Arbeitsbescheinigung von Ihrem Arbeitgeber"

2. ve 3. maddeler OK..Fakat ilk maddeyi anlamadim
" Bescheinigung Ihres Arbeitgebers, ob Ihr Arbeitsvertrag auf 100% erhöht wird"

Full time is sozlesmesi mi istiyor? hali hazirda 12-20 saat arasi calisiyorum ve ayda 1000 euroya yakin para kazaniyorum ve gecimimi saglayabiliyorum. Yasaya gore full time olmadan isci oturumuna da gecebilmem lazim. Yani burda insanlarin deneyimlerini okudum ve full time olmadan isci vizesine gecebildiklerini soylediler. Acaba bana bu maili yollayan memur mu kanundan bi haber yoksa ben mi yanlis biliyorum? Lutfen yardim edin..