Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B2 kursuna başlamalı mıyım?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yalandünya

B2 kursuna başlamalı mıyım?

Mesaj gönderen yalandünya » Pzr Nis 24, 2022 10:32 am

Merhaba arkadaslar. Ben Ekim ayında ingilizce bir lisans programı için Almanya'ya gitmeyi planlıyorum. Daha kabulüm yok.

Bari boş durmayayım Almanca öğreneyim dedim ve yaşadığım şehirdeki bir kursta B1 kurunu bitirdim.

Şimdi ise önümde iki seçenek var:

-Kursun B2 kuruna devam et
-Evde tekrar yap, haftada birkaç saat özel ders al ve Haziran ayında Goethe B1 sertifika sınavına gir

B1 hissetmiyorum kendimi, çok eksiğim var. Sizce ne yapmalıyım? B2'ye devam edip süreç içerisinde eksiklerimi kapatacağımı mı ummalıyım yoksa B1 sınavına mı odaklanmalıyım?

Ayrıca Goethe sertifikası almasam da, kurs katılım belgesi vizede herhangi bir işime yarar mı?

keremuyar

Re: B2 kursuna başlamalı mıyım?

Mesaj gönderen keremuyar » Pzr Nis 24, 2022 1:05 pm

yalandünya yazdı: Pzr Nis 24, 2022 10:32 am
Ayrıca Goethe sertifikası almasam da, kurs katılım belgesi vizede herhangi bir işime yarar mı?
Sertifika almazsan sıkıntı çıkartabilir konsolosluk. Kurs katılım belgelerini saymıyorlar diye biliyorum.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Pzr Nis 24, 2022 4:47 pm

yalandünya yazdı: Pzr Nis 24, 2022 10:32 am Merhaba arkadaslar. Ben Ekim ayında ingilizce bir lisans programı için Almanya'ya gitmeyi planlıyorum. Daha kabulüm yok.

Bari boş durmayayım Almanca öğreneyim dedim ve yaşadığım şehirdeki bir kursta B1 kurunu bitirdim.

Şimdi ise önümde iki seçenek var:

-Kursun B2 kuruna devam et
-Evde tekrar yap, haftada birkaç saat özel ders al ve Haziran ayında Goethe B1 sertifika sınavına gir

B1 hissetmiyorum kendimi, çok eksiğim var. Sizce ne yapmalıyım? B2'ye devam edip süreç içerisinde eksiklerimi kapatacağımı mı ummalıyım yoksa B1 sınavına mı odaklanmalıyım?

Merhabalar. Goethe, ÖSD gibi sınavlar (IELTS, DELF-DALF, vs.) genel dil bilgisinden ve dile olan hakimiyetinizden çok sınava olan hazırlığınızı ölçüyorlar. Bu sebepten ötürü sınava yönelik özel bir çalışma yapmış olmanız şart. Sınav formatına hakim olmalı, belirli şablon ve kalıpları kullanmayı bilmeli ve sınavda zamanınızı nasıl yöneteceğiniz üzerine özel olarak çalışmalısınız. Örnek olması açısından ben İngilizcemin iyi olmasına güvenerek hiç bir hazırlık yapmadan IELTS sınavına girdiğimde 5.5 overall notu alarak şok olmuştum. Ardından 1.5 aylık bir özel çalışma periyodu ile sadece sınav formatını ve belirli kalıpları ve kuralları öğrenerek 7.0 overall notu elde etmiştim. Tavsiyem sınava girmeden en az 3 hafta önce özel bir hoca ile sınava yönelik çalışmanız. Tabii ki kendimin profesyonel bir eğitmen olmadığımı ve yukarıda yazdıklarımın kişisel tecrübelerime dayalı fikirlerden fazlası olmadığını da belirtmek isterim.

yalandünya

Mesaj gönderen yalandünya » Pzr Nis 24, 2022 4:49 pm

keremuyar yazdı: Pzr Nis 24, 2022 1:05 pm Sertifika almazsan sıkıntı çıkartabilir konsolosluk. Kurs katılım belgelerini saymıyorlar diye biliyorum.
Ben İngilizce lisansa direkt kabul ile vizeye başvuracağım, böyle durumlarda vize hep veriliyor, konsolosluk sorun çıkarmıyor diye okumuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum