Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2018 YKS Puanıyla Başvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hakan1999

2018 YKS Puanıyla Başvuru

Mesaj gönderen hakan1999 » Pzr Nis 24, 2022 12:43 am

Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta gördüğünüz gibi 2018 yks puanımla yaz döneminde lisans için başvuru yapmak istiyorum. 1 yıl hazırlık okudum. Şu an 3 sınıftayım ama okulumdan ve yaşantımdan hiç memnun değilim. Bir an önce gitmek istiyorum. Daha önce de okulu bırakıp Almanya'da okumak istiyordum ama bloke hesap için yeterli param yoktu. Üzerinden 4 yıl geçmiş bir puan sizce geçerli olur mu? Yoksa tekrardan mı YKS 'ye girmem ve bir üniversiteye yerleşmem mi gerekir? Yerleştikten yıllar sonra tekrardan lisansa başvurup kabul alan arkadaşlar var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 2018 YKS Puanıyla Başvuru

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 24, 2022 11:15 am

Gecerli olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hakan1999

Mesaj gönderen hakan1999 » Pzr Nis 24, 2022 4:51 pm

Cevap için teşekkürler. Aklıma takılan bir konu daha var. Okulla ilişiğimi kesip, kaydımı sildirsem üniversitelere başvurabilir miyim? Aktif öğrenci olmama gerek var mı? Vakıf üniversitesinde okuduğum için dondurduğumda yine de %50 ücret ödemem gerekiyor. Eğer daha önceden üniversiteye yerleşmiş olmam yeterliyse dondurmak yerine kaydımı silmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 25, 2022 10:44 am

Aktiv ögrenci olmaniz sart degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ceydak

Paderborn universitesi basvuru

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş May 11, 2022 7:05 pm

Merhaba herkese.

Paderborn universitesine sartli kabul icin evraklarimi gonderdim. Evraklari okuldan aldim e imzali hepsi altlarindada muhur var, sonrasinda noter onaylattim cevirilerini ama apostil yaptirmadim. Sitede apostil yazmiyordu, apostil zorunlumu ? Apostilsiz gonderen var mi aranizda?

Bilen biri cevaplarsa cok sevinirim, iyi gunler