Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Flensburg/Schleswig-Holstein Bölgesinde iş aramak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ilhan023309

Flensburg/Schleswig-Holstein Bölgesinde iş aramak

Mesaj gönderen ilhan023309 » Pzt Nis 18, 2022 6:52 pm

Merhaba Arkadaşlar

Ben Flensburg üniversitesindeyim. Şehir tam danimarka sınırı ve Almanya'nın en ucu olduğundan küçük ve iş olanağı sınırlı hele de benim gibi ingilizce bölümdeyseniz almancayı en az bir B1-B2 yada günlük iletişim kurabilme seviyesine getirmemişseniz iyice sıkıntı çünkü ingilizce iş ilanları yok. Bölgede 2-3 saat mesafedeki Kiel gibi şehirlere baksam da bir sonuç çıkmadı. Okulun ilk dönemi online'dı ocakta gelebildim ancak o yüzden çevrede kimseyi de tanımıyorum, networking de sıfır anlayacağınız. 7-8 yıllık iş deneyimim var farklı farklı sektörlerde ama 150ye yakın iş başvurusundan daha doğru düzgün bir dönüş yapan olmadı.

Sizlere soruyorum belki benim aklıma gelmemiş bir şey gelir aklınıza. Ne yapmalıyım? Yakın şehirlere de bakıyorum en merkezi Kiel var o da 1,5-2 saat mesafede git gel ne kadar mantıklı olacak bilmiyorum. Neyse çok uzatmadan şimdiden teşekkürler cevaplarınız ve sohbetiniz için.
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Flensburg/Schleswig-Holstein Bölgesinde iş aramak

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Nis 18, 2022 9:31 pm

ilhan023309 yazdı: Pzt Nis 18, 2022 6:52 pm Merhaba Arkadaşlar

Ben Flensburg üniversitesindeyim. Şehir tam danimarka sınırı ve Almanya'nın en ucu olduğundan küçük ve iş olanağı sınırlı hele de benim gibi ingilizce bölümdeyseniz almancayı en az bir B1-B2 yada günlük iletişim kurabilme seviyesine getirmemişseniz iyice sıkıntı çünkü ingilizce iş ilanları yok. Bölgede 2-3 saat mesafedeki Kiel gibi şehirlere baksam da bir sonuç çıkmadı. Okulun ilk dönemi online'dı ocakta gelebildim ancak o yüzden çevrede kimseyi de tanımıyorum, networking de sıfır anlayacağınız. 7-8 yıllık iş deneyimim var farklı farklı sektörlerde ama 150ye yakın iş başvurusundan daha doğru düzgün bir dönüş yapan olmadı.

Sizlere soruyorum belki benim aklıma gelmemiş bir şey gelir aklınıza. Ne yapmalıyım? Yakın şehirlere de bakıyorum en merkezi Kiel var o da 1,5-2 saat mesafede git gel ne kadar mantıklı olacak bilmiyorum. Neyse çok uzatmadan şimdiden teşekkürler cevaplarınız ve sohbetiniz için.
Hocam Temizlik veya baska alanlarda da calisabilirsiniz. Ben firinda calisiyorum onlara Teilzeit icin baya aliyorlar