Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UNİ-ASSIST DİPLOMA SORUNU

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ceydak

UNİ-ASSIST DİPLOMA SORUNU

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Nis 12, 2022 12:58 am

Merhaba Almanya’da lisans başvurusu için birşey sormak istiyorum. Uni-assist surecini yasayan ve yorum yapabilecek olan olursa cok sevinirim.

-Türkiyede 12 yillik saglik meslek lisesi mezunuyum

-Suan 2 yillik onlisans saglik kurumlari isletmeciligi 2. Sinif okuyorum.
Onlisans diplomamla sartlı kabullere basvurmak istiyorum ama soyle bir sorun var.

1. Sinifin ilk donemi babam vefat ettigi icin gidememistim okula ve tum derslerimden kaldim. Bu kaldigim derslerimin hepsini veremedigim icin mezun olamiyorum. Yani universite basvurulari 15 Temmuzda bitiyor ortalama benim 3 dersim ( 127 aktslik egitimin 7 aktsi eksik oluyor) okulu uzatiyor.
Ogrenci isleri bana derslerini verdiginde diplomasini alabilir belgesini verebilecegini soyledi.

Ben bu belgelerle uni-assiste basvursam egitimimin buyuk kismini tamamladigim icin, bunu giris yeterliligi sayar mi yani kabul eder mi yoksa mutlaka diploma olmali deyip red mi eder? Bir sonraki yaz donemine kalmak istemiyorum, en azindan basvurabilmek istiyorum. Bu sekilde basvurmus olan ya da uni-assistin bu konulardaki yaklasimi konusunda yorum yapabilecek olan varsa cok sevinirim. Bu arada durumu belirten bir telefon gorusmesinde basvurunun eksik bir sekilde degerlendirebilecegini notlarin neden eksik olduguyla ilgili basvuru esnasinda dipnot dusulmesi gerekiyor gibi bir cevap verdi. Yani kesin birsey soylenmedi, basvurmalısınız degerlendırmemız ıcın dedı. Yorumu ya da fikri olan varsa ve yazarsa cok sevinirim. Cok tesekkur ederim simdiden...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: UNİ-ASSIST DİPLOMA SORUNU

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 12, 2022 9:34 am

Merhaba, ön lisans derslerinin tamamini vermeden basvuru yapamiyorsunuz maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Nis 13, 2022 12:56 am

Physiker yazdı: Sal Nis 12, 2022 9:34 am Merhaba, ön lisans derslerinin tamamini vermeden basvuru yapamiyorsunuz maalesef.
merhaba, bu konuda red aan bildiğiniz biri var mı cunku unıssıste hem maıl attık hem aradık detyalıca anlattık basvurmalısınız ve bıze durumu acıklayın evrakla not dusun degerlendırelım dedıler yanı dırek eksıkse olmaz dıploma olmalı demedıler umıtlenmıstım :( siz boyle deyınce yıkıldım suan cunku evrak unıssıst vs bır butce ayırmam gerekıyor basvuruya :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 13, 2022 10:12 am

Yikilacak bir durum yok. Ön lisansin bütün derslerini verip mezuniyeti almaniz anladigim kadariyla 2-3 ay normal süreden gecikecek. O arada da bulundugunuz yerde yogun almanca calisarak acigi kapatirsiniz. HZB diye bir olay var, ön lisans bitirmeden HZB sartlarini saglamiyorsunuz. Asagidaki sayfada HZB hakkinda detayli bilgileri bulabilirsiniz:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com