Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu & yabancılar dairesi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Sm 34

Dil kursu & yabancılar dairesi

Mesaj gönderen Sm 34 » Cum Nis 08, 2022 12:42 pm

Arkadaşlar selam,
Şartlı kabul ile Münih'te ekime kadar dil kursuna gidip daha sonra master eğitimime başlayacağım.

Pasaportumda 6 aylık vize var ve şuan Münih'teyim.

Dil kursuna gittiğim süre boyunca yabancılar dairesine gitmem gerekiyor mu ?

ozcartman

Re: Dil kursu & yabancılar dairesi

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Nis 08, 2022 11:45 pm

Sm 34 yazdı: Cum Nis 08, 2022 12:42 pm Arkadaşlar selam,
Şartlı kabul ile Münih'te ekime kadar dil kursuna gidip daha sonra master eğitimime başlayacağım.

Pasaportumda 6 aylık vize var ve şuan Münih'teyim.

Dil kursuna gittiğim süre boyunca yabancılar dairesine gitmem gerekiyor mu ?
6 aylık süre bitmeden mümkünse 3 ay kala başvurmanız lazım oturum izni için. Ayrıca yapmadıysanız Anmeldung da önemli.

Sm 34

Mesaj gönderen Sm 34 » Cmt Nis 09, 2022 8:07 pm

ozcartman yazdı: Cum Nis 08, 2022 11:45 pm 6 aylık süre bitmeden mümkünse 3 ay kala başvurmanız lazım oturum izni için. Ayrıca yapmadıysanız Anmeldung da önemli.
Teşekkürler bilgi için,

Aklıma takıldı, 3 ay kala gittiğimde hala dil kursuma gidiyor olacağım ve master eğitimim başlamamış olacak. Bana hangi şekilde oturum verecekler ?
Dil kursu şeklinde verirlerse ne kadar süre verirler. Çünkü Ekimde başlayacak master için dil kursu yeterliliğini tamamlayamama riskim var.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Nis 10, 2022 5:23 pm

Sm 34 yazdı: Cmt Nis 09, 2022 8:07 pm Teşekkürler bilgi için,

Aklıma takıldı, 3 ay kala gittiğimde hala dil kursuma gidiyor olacağım ve master eğitimim başlamamış olacak. Bana hangi şekilde oturum verecekler ?
Dil kursu şeklinde verirlerse ne kadar süre verirler. Çünkü Ekimde başlayacak master için dil kursu yeterliliğini tamamlayamama riskim var.
Durumunuz belirsiz ise Fiktonbescheinigung verme ihtimalleri yüksek. Ya da size gidip, son hafta gelip Fiktionbescheinigung almanızı da söyleyebilirler son durumu görmek istemek için. Bunların her biri ihtimaller tabi. Memur farklı bir yol da izleyebilir elbette.

dinoo

Mesaj gönderen dinoo » Pzr Haz 19, 2022 1:47 am

ozcartman yazdı: Cum Nis 08, 2022 11:45 pm 6 aylık süre bitmeden mümkünse 3 ay kala başvurmanız lazım oturum izni için. Ayrıca yapmadıysanız Anmeldung da önemli.
Ben de şuan 6 aylık dil vizemin 1.ayındayım.Berlin’de anmeldung yapacak yer bulamıyorum,farklı bir şehirde yaptırmamın 3-4 ay sonra başvururken bana bir sıkıntısı olur mu acaba vize/oturum uzatırken?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzt Haz 20, 2022 11:31 pm

dinoo yazdı: Pzr Haz 19, 2022 1:47 am Ben de şuan 6 aylık dil vizemin 1.ayındayım.Berlin’de anmeldung yapacak yer bulamıyorum,farklı bir şehirde yaptırmamın 3-4 ay sonra başvururken bana bir sıkıntısı olur mu acaba vize/oturum uzatırken?
Bunu yapanları duydum daha önce ancak onların sorun yaşamamış olması bu konuda sorun yaşanmaz denmesi için yeterlidir diyemem. Herkesin risk anlayışına bağlı sanırım. Ayrıca yanlış bilmiyorsam farklı şehirde anmeldung yaparsanız sizinle ilgilenen yabancılar dairesi de değşip o şehirdeki yabancılar dairesi oluyor. Dediklerimi kesin bilgi olarak kabul etmeyin lütfen. En güzeli bir şekilde yabancılar dairesine ulaşıp danışmak.