Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Biontech Aşı Zorunluluğu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
physio_

Biontech Aşı Zorunluluğu

Mesaj gönderen physio_ » Prş Mar 31, 2022 7:28 pm

Merhaba,

almanyada ülkeye girebilmek için kaç doz Biontech aşı şartı gerekiyor?

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

keremuyar

Re: Biontech Aşı Zorunluluğu

Mesaj gönderen keremuyar » Prş Mar 31, 2022 8:25 pm

physio_ yazdı: Prş Mar 31, 2022 8:13 pm dalga mı geçiyorsunuz? bu şekilde bir cevap vermeniz hoş değil. resmi sitelere girip okuyacak kadar almancam var ancak yakın zamanda ülkeye gidenlerin deneyimi hakkında bilgi edinmek istiyorum, sizden değil.
Takmayın hocam boşverin kendince bir şeyler demiş. Ben şubat ayında vize randevuma gittiğimde 3 doz aşı olup olmadığımı sordular diye hatırlıyorum.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Prş Mar 31, 2022 8:47 pm

keremuyar yazdı: Prş Mar 31, 2022 8:25 pm Takmayın hocam boşverin kendince bir şeyler demiş. Ben şubat ayında vize randevuma gittiğimde 3 doz aşı olup olmadığımı sordular diye hatırlıyorum.
Teşekkür ederim. Önemli değil. Benim 3 doz aşım yok, sadece 2 doz. Ve yakında bu kısıtlamanın kalkacağını söyleniyor. https://www.gesetze-im-internet.de/ifsg/__22a.html burada üç doz aşı olması gerektiği yazmış. yine de konsolosluğa mail attım, cevap bekliyorum fakat hızlı olması adına buraya da yazdım.

Sm 34

Mesaj gönderen Sm 34 » Prş Mar 31, 2022 9:06 pm

physio_ yazdı: Prş Mar 31, 2022 8:13 pm dalga mı geçiyorsunuz? bu şekilde bir cevap vermeniz hoş değil. resmi sitelere girip okuyacak kadar almancam var ancak yakın zamanda ülkeye gidenlerin deneyimi hakkında bilgi edinmek istiyorum, sizden değil.
Neden böyle tepki verdiniz anlamadım. Covid kurallarını sormuşsunuz bende google ile direkt kolayca öğrenebileceğinizi belirttim. Deneyim yorumu beklediğinizi bilmiyordum, bilginiz var mı diye sormuşsunuz zaten. Covid kurallarının deneyimi de nasıl oluyor onu da anlamadım. Kural ya yazıldığı gibi vardır ya da yoktur.

Kolay gelsin

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cum Nis 01, 2022 10:17 am

Sm 34 yazdı: Prş Mar 31, 2022 9:06 pm Neden böyle tepki verdiniz anlamadım. Covid kurallarını sormuşsunuz bende google ile direkt kolayca öğrenebileceğinizi belirttim. Deneyim yorumu beklediğinizi bilmiyordum, bilginiz var mı diye sormuşsunuz zaten. Covid kurallarının deneyimi de nasıl oluyor onu da anlamadım. Kural ya yazıldığı gibi vardır ya da yoktur.

Kolay gelsin
google’da yeterli bilgi yok. kurallar da zaman içerisinde değişiyor.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Nis 01, 2022 1:50 pm

physio_ yazdı: Cum Nis 01, 2022 10:17 am google’da yeterli bilgi yok. kurallar da zaman içerisinde değişiyor.
Dostum en iyisi iData müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alman. 0850 ‪460 84 93 telefon numaraları da bu.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Nis 01, 2022 2:44 pm

physio_ yazdı: Cum Nis 01, 2022 10:17 am google’da yeterli bilgi yok. kurallar da zaman içerisinde değişiyor.
Hocam yanlış anlamayın sormuş olmanıza değil lafım ancak Google'da aramak için zaman ayıran için her bilgi var. Kurallar değiştiğinde o kuralları koyan kurum hangisi ise sitesinde yayınlar zaten. O ülkenin haberlerinde de mutlaka yer alır. Yok demeyelim de, ben bulamadım diyelim bence biz ona. Yolunuz açık olsun.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cum Nis 01, 2022 3:25 pm

keremuyar yazdı: Cum Nis 01, 2022 1:50 pm Dostum en iyisi iData müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alman. 0850 ‪460 84 93 telefon numaraları da bu.
sagolun sormustum ama bilgi veremiyoruz, konsoloslugun sitesinden inceleyebilirsiniz denildi.

janeeyre

Mesaj gönderen janeeyre » Cum Nis 01, 2022 7:55 pm

Hocam doz sayısı degil son aşı oldugunuz tarih önemli. T.C. Ticaret Bakanlıgının sitesinde her hafta güncellenen bir kısım var Almanyaya girislerde alinan onlemler hakkinda oraya bir göz atabilirsiniz.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cmt Nis 02, 2022 3:21 am

janeeyre yazdı: Cum Nis 01, 2022 7:55 pm Hocam doz sayısı degil son aşı oldugunuz tarih önemli. T.C. Ticaret Bakanlıgının sitesinde her hafta güncellenen bir kısım var Almanyaya girislerde alinan onlemler hakkinda oraya bir göz atabilirsiniz.
çok teşekkür ederim. son dozu bugün oldum. bu durumda seyahat için 14 gün geçmeli kuralı mı geçerli oluyor acaba?

beyzauygun

Mesaj gönderen beyzauygun » Cmt Nis 02, 2022 3:48 am

janeeyre yazdı: Cum Nis 01, 2022 7:55 pm Hocam doz sayısı degil son aşı oldugunuz tarih önemli. T.C. Ticaret Bakanlıgının sitesinde her hafta güncellenen bir kısım var Almanyaya girislerde alinan onlemler hakkinda oraya bir göz atabilirsiniz.
dediğiniz yere baktım son aşı tarihinin önemi hakkında bir şey göremedim :s emin miyiz bu bilgiden

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Nis 02, 2022 5:23 am

Önemli olan doz sayısıdır, aşıyı ne zaman olduğunuz değil. Aşıların zaten belirli bir süre koruyuculuğu vardır. Bundan dolayı da 2-3-4.dozlar diye gidiyor zaten. Yani senin 3.doz aşıyı 1 gün önce olman ile 1 ay önce olman arasında korunurluk bakımından hiçbir fark yok. Önerilen süre dolduğunda tekrar aşı oluyorsun zaten.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Nis 02, 2022 6:20 pm

keremuyar yazdı: Cmt Nis 02, 2022 5:23 am Önemli olan doz sayısıdır, aşıyı ne zaman olduğunuz değil. Aşıların zaten belirli bir süre koruyuculuğu vardır. Bundan dolayı da 2-3-4.dozlar diye gidiyor zaten. Yani senin 3.doz aşıyı 1 gün önce olman ile 1 ay önce olman arasında korunurluk bakımından hiçbir fark yok. Önerilen süre dolduğunda tekrar aşı oluyorsun zaten.
Aktif durumu bilmiyorum ancak öncesinde 14 gün sonra son aşı sayılıyordu. Bundan eminim. 3. aşı için de geçerli mi onu bilmiyorum.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Nis 02, 2022 6:49 pm

ozcartman yazdı: Cmt Nis 02, 2022 6:20 pm Aktif durumu bilmiyorum ancak öncesinde 14 gün sonra son aşı sayılıyordu. Bundan eminim. 3. aşı için de geçerli mi onu bilmiyorum.
Ha evet şimdi anladım demek istediğinizi son aşı hemen yansıyor sanırım.

odes

Mesaj gönderen odes » Cmt Nis 02, 2022 7:25 pm

https://www.gesetze-im-internet.de/ifsg/__22a.html

Bu yasaya göre 3 doz olunması ve 3. dozun 2. dozdan en az 3 ay sonra yapılması gerekiyormuş.

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html

Burada da artık hiçbir ülkenin yüksek riskli sayılmadığı yazıyor. Yani karantina uygulaması kalktı diye anladım ben. Aşı yoksa PCR testi ile girip karantinaya girmeyebiliyorsunuz gibi.

goettingen

Mesaj gönderen goettingen » Cmt May 07, 2022 2:04 pm

Merhaba, Almanya'ya girişte 2 doz aşı yeterli mi? 2. Dozu 225 gün önce oldum, 3. dozu olmadım. Uçuştan önceki 48 saat içinde PCR testi olmam gerekiyor mu? Internette birbirinden farklı çok bilgi var, konsolosluğun sitesindeki doküman ise çok karmaşık. Yakın zamanda giriş yapmış birisi tecrübesini aktarırsa çok sevinirim, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzt May 09, 2022 9:24 pm

Turist olarak gelmeyenler yani ogrenci olarak kalis suresi 90 gunu gececek sekilde ulkeye giris yapacaklardan asi istenmiyor, 6 nisanda giris yaptim ulkeye test yaptirmistim ama ona bile bakmadilar ne ucakta ne de ulkeye giriste, hicbir yerde. Bu benim girdigim zaman dilimi icin gecerli sonrasinda degismis olabilir veya degisebilir.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"