Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Konaklama( Çaresizim ) :/

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Bumm

Almanya'da Konaklama( Çaresizim ) :/

Mesaj gönderen Bumm » Çrş Mar 30, 2022 8:24 pm

Arkadaşlar uçağa binmeme çok az kaldı ama hala konaklamam yok... :/
Lütfen bir fikir verin;
1)Studentwerkte her yer dolu.
2) Toplu WGlere başvurumda elim hep boş döndüm.
3) Üniversitenin paylaştığı "Privatzimmer" lara baktım. Telefon veya mail ile ulaşamazsınız kendiniz gelin diyor.
4) Bazı özel yurtlar da edinmem imkansız belgeler istiyorlar.
Bu işin raconu böyle midir? Lütfen öneri verin bana..
Almanyaya gidince önümü görebilecek miyim?
Ne yapmalıyım..?

Cezeri

Re: Almanya'da Konaklama( Çaresizim ) :/

Mesaj gönderen Cezeri » Çrş Mar 30, 2022 10:00 pm

Bumm yazdı: Çrş Mar 30, 2022 8:24 pm Arkadaşlar uçağa binmeme çok az kaldı ama hala konaklamam yok... :/
Lütfen bir fikir verin;
3) Üniversitenin paylaştığı "Privatzimmer" lara baktım. Telefon veya mail ile ulaşamazsınız kendiniz gelin diyor.
Ne yapmalıyım..?
İnsanların profillerine direkt ulaşılabileceğiniz için Facebook gruplarından WG başvurusu yapabilirsiniz. Bilmiyorum denemiş miydiniz ama eğer denemediyseniz, bence WG gruplarına girip teklifte bulunmayı denemelisiniz

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Çrş Mar 30, 2022 10:04 pm

Cezeri yazdı: Çrş Mar 30, 2022 10:00 pm İnsanların profillerine direkt ulaşılabileceğiniz için Facebook gruplarından WG başvurusu yapabilirsiniz. Bilmiyorum denemiş miydiniz ama eğer denemediyseniz, bence WG gruplarına girip teklifte bulunmayı denemelisiniz
Cevap için teşekkürler çok, ne yazık ki bu yöntemle sonuca ulaşamadım.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Mar 30, 2022 11:31 pm

hangi şehire gideceksiniz acaba ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Mar 30, 2022 11:37 pm

Essen de iseniz benim yurdun 30 nisandan sonra Vertrag bitecek basvurun gelir bence. Eğer acil ihtiyaç varsa ona göre etrafa bi sorayim bende hocam.

Veledastraße 5
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Prş Mar 31, 2022 1:57 am

berlin2022 yazdı: Çrş Mar 30, 2022 11:31 pm hangi şehire gideceksiniz acaba ?
Heidelberg şehri hocam

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Prş Mar 31, 2022 1:58 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Mar 30, 2022 11:37 pm Essen de iseniz benim yurdun 30 nisandan sonra Vertrag bitecek basvurun gelir bence. Eğer acil ihtiyaç varsa ona göre etrafa bi sorayim bende hocam.

Veledastraße 5
Çok naziksiniz hocam çok teşekkür ederim

odes

Mesaj gönderen odes » Prş Mar 31, 2022 7:10 am

Benim de durum aynı. Gitmeden önce wg-gesucht'tan odasını 1-2 haftalık kiralayan birini bulup orada aramayı düşünüyorum. Yüz yüze Besichtigung olmadan olmuyor anladığım kadarıyla :(

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Mar 31, 2022 1:00 pm

Üniversitenin kampüsüne gidin. Orda yemekhanede (Mensa) veya belirli yerlerde duvarlarda asili ögrenciler icin ev ilanlari olur. Direkt onlarla kontaga gecin.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Mar 31, 2022 10:21 pm

İlk aşamada çözümsüz kalındığında en ideali Airbnb'dir.

Sm 34

Mesaj gönderen Sm 34 » Prş Mar 31, 2022 10:28 pm

Bumm yazdı: Çrş Mar 30, 2022 8:24 pm Arkadaşlar uçağa binmeme çok az kaldı ama hala konaklamam yok... :/
Lütfen bir fikir verin;
Ne yapmalıyım..?
Eğer yurt falan bulamıyorsanız paylaşımlı ev ilanlarına göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Ben Berlin ve Köln için baktığımda çok fazla ilan vardı o şekilde, fiyatları da çok pahalı değildi.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Nis 01, 2022 1:53 pm

ozcartman yazdı: Prş Mar 31, 2022 10:21 pm İlk aşamada çözümsüz kalındığında en ideali Airbnb'dir.
Katılıyorum, stresin azalır hem de 1-2 yeni insan tanımış olursun; onlar da sana yardımcı olabilir ev konusunda

senanro

Mesaj gönderen senanro » Sal Nis 05, 2022 6:28 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Mar 30, 2022 11:37 pm Essen de iseniz benim yurdun 30 nisandan sonra Vertrag bitecek basvurun gelir bence. Eğer acil ihtiyaç varsa ona göre etrafa bi sorayim bende hocam.

Veledastraße 5
Merhaba Berkay, sen benden çok önce gitmiştin Almanyaya danışmanlık servisinden biliyorum, seninle iletişime geçebileceğim bir yer var mı acaba? Gerçi iletişim bilgileri paylaşmak da yasak ama birkaç soru sormak istiyorum

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Nis 05, 2022 7:24 pm

senanro yazdı: Sal Nis 05, 2022 6:28 pm Merhaba Berkay, sen benden çok önce gitmiştin Almanyaya danışmanlık servisinden biliyorum, seninle iletişime geçebileceğim bir yer var mı acaba? Gerçi iletişim bilgileri paylaşmak da yasak ama birkaç soru sormak istiyorum
instagramdan yazabilirsin yazdim adresimi özel basligina
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

odes

Mesaj gönderen odes » Sal Nis 12, 2022 3:31 pm

odes yazdı: Prş Mar 31, 2022 7:10 am Benim de durum aynı. Gitmeden önce wg-gesucht'tan odasını 1-2 haftalık kiralayan birini bulup orada aramayı düşünüyorum. Yüz yüze Besichtigung olmadan olmuyor anladığım kadarıyla :(
Bunu yaptım arkadaşlar.

Sonuç: Almanyadayken de bulamıyormuşuz :D :D

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Nis 13, 2022 2:13 am

Lütfen bir fikir verin;
Ne yapmalıyım..?
Merhaba,

Yurt başvuruları Studentwerkte genelde bir sistem üzerinden oluyor. Ve genelde ordan sonuç çıkmıyor. Ben bütün yurtlara tek tek mail atıp çaresizliğimi anlatmıştım. Maalesef dönüş yapma oranları bile çok düşük ama deneyebilirsiniz. Ben bu şekilde ayarlayabilmiştim. Umarım siz de halledebilirsiniz.

Okulun forumlarında ev wg ilanları oluyor. Onlara da bakabilirsiniz.

Kolay gelsin

uraskyra

Mesaj gönderen uraskyra » Çrş Nis 13, 2022 9:35 am

Umarım sonuca ulaşmışsınızdır ama belki bazı arkadaşlar hala arıyordur.

Şöyle ben WG-Gesucht üzerinden odalara mesaj atarken kısa bir CV tarzında attım. Kendimi tanıttım gibi gibi. Yurt önceden çıksaydı zaten gidene kadar kontrat ödemesi yapacaktım o yüzden kendime bir oda buldum ve oda tuttum. Depozito mu ödedim ve gitmeden daha kiramı ödemeye devam ediyorum.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Ara 18, 2022 10:46 pm

uraskyra yazdı: Çrş Nis 13, 2022 9:35 am Umarım sonuca ulaşmışsınızdır ama belki bazı arkadaşlar hala arıyordur.

Şöyle ben WG-Gesucht üzerinden odalara mesaj atarken kısa bir CV tarzında attım. Kendimi tanıttım gibi gibi. Yurt önceden çıksaydı zaten gidene kadar kontrat ödemesi yapacaktım o yüzden kendime bir oda buldum ve oda tuttum. Depozito mu ödedim ve gitmeden daha kiramı ödemeye devam ediyorum.
Kolay gelsin. İşlemleri nasıl hallettiniz? Tamamen online mı insan güvenemiyor para isteyince cram çıkarlar diye korkuyorum.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Ara 19, 2022 1:30 am

Teacherrr yazdı: Pzr Ara 18, 2022 10:46 pm Kolay gelsin. İşlemleri nasıl hallettiniz? Tamamen online mı insan güvenemiyor para isteyince cram çıkarlar diye korkuyorum.
Scammerlara kesinlikle dikkat edin. Burdan bilgi veriyorum, genelde kullandıkları dolandırma taktiği şu;

Background bilgi verip yurtdışında olduklarini, bu yüzden sözleşmenin Airbnb üzerinden gerçekleşeceğini söylüyorlar. Bunların 99 bile değil yüzde 100 u dolandırıcı.

Genel olarak kendinden bahseden ev sahipleri dolandırıcıdır, çünkü hikayeye aklınca inandırıcılık faktörleri eklemeye başlarlar. Benim karşıma çıkan bir dolandırıcı ne idüğü belirsiz bir maille cevap atip, aslen İsveçli olduğunu, bir proje için Almanya ya yerleşip 5 yıl sonra geri dönmeye karar verdiğini anlatmisti. Adam o kadar aptal ki başkalarını dolandırmaya çalıştığı maille beni de dolandırmaya çalıştı. Zaten maili okurken bir killandim, bu adam benden önce kendi hikayesini bana niye anlatıyor diye. Google da baktıktan sonra bir çok sonuç çıktı karşıma forumlarda.

Buna ek olarak Airbnb nin herhangi bir yasal bağlayıcılığı yok ev kiralama konusunda.

Almanya'da eve yerleşmeden, anahtarı almadan kira ödenmez. Alınabilecek tek ödeme depozitonun ilk taksididir, o da sözleşme imzalandıktan sonra. Sözleşmenin üzerindeki firma bilgisini, vergi numarasını Google'dan teyit etmek gerekir, gerçekten bir emlak firması mi diye.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Ara 22, 2022 10:37 pm

Rigwald yazdı: Pzt Ara 19, 2022 1:30 am Scammerlara kesinlikle dikkat edin. Burdan bilgi veriyorum, genelde kullandıkları dolandırma taktiği şu;

Background bilgi verip yurtdışında olduklarini, bu yüzden sözleşmenin Airbnb üzerinden gerçekleşeceğini söylüyorlar. Bunların 99 bile değil yüzde 100 u dolandırıcı.

Genel olarak kendinden bahseden ev sahipleri dolandırıcıdır, çünkü hikayeye aklınca inandırıcılık faktörleri eklemeye başlarlar. Benim karşıma çıkan bir dolandırıcı ne idüğü belirsiz bir maille cevap atip, aslen İsveçli olduğunu, bir proje için Almanya ya yerleşip 5 yıl sonra geri dönmeye karar verdiğini anlatmisti. Adam o kadar aptal ki başkalarını dolandırmaya çalıştığı maille beni de dolandırmaya çalıştı. Zaten maili okurken bir killandim, bu adam benden önce kendi hikayesini bana niye anlatıyor diye. Google da baktıktan sonra bir çok sonuç çıktı karşıma forumlarda.

Buna ek olarak Airbnb nin herhangi bir yasal bağlayıcılığı yok ev kiralama konusunda.

Almanya'da eve yerleşmeden, anahtarı almadan kira ödenmez. Alınabilecek tek ödeme depozitonun ilk taksididir, o da sözleşme imzalandıktan sonra. Sözleşmenin üzerindeki firma bilgisini, vergi numarasını Google'dan teyit etmek gerekir, gerçekten bir emlak firması mi diye.
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. youtube da da söylemişlerdi aynı taktikler kullanılıyor vs diye. gitmeden ödeme yapmak makul değil. booking.com da uygun hostel var bir haftalık falan bakacağız artık.