Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Yüksek Lisans Bazı Sorular

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mech

Almanya da Yüksek Lisans Bazı Sorular

Mesaj gönderen Mech » Çrş Mar 30, 2022 4:33 pm

Merhabalar,

Ben Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2.81 ortalama ile mezun oldum. IELTS notum overall 6. Stajlarımdan birini Mercedes Benz de yaptım. Almanca dil bilgim yok denilebilir sadece lisede gördüğüm kadarıyla biliyorum. Suanda da bir firmanın arge sinde 6 aylık staj yapıyorum. Almanya da, bölümümle alakalı yüksek lisans yapmak istiyorum. IELTS puanımın ve not ortalamamın kabul için sınırda olduğunu biliyorum. Ailemden aldığım ve isteyebileceğim bir gelir yok. Tamamen kendi imkanlarımla bu süreci yürüteceğim ve açıkcası bu işlere girişmeden önce bir danışmak istedim. Forumda fazlasıyla başlıkları okudum inceledim. Fakat benim özelimde yorum yapmanız gerekse yorumunuz ne olurdu? Bu notlarla denemene değmez IELTS notunu yükseltmeye bak mı yoksa umut vadediyor girdiğin yüke değer mi? Buradan danışmanlık da almayı düşünüyorum. Benim için önerilerinizi ve yorumlarınızı okumak isterim açıkcası. Şimdiden cevap verenlere ve okuyup zaman ayıran arkadaşlara teşekkür ederim.

Bilker

Re: Almanya da Yüksek Lisans Bazı Sorular

Mesaj gönderen Bilker » Prş Mar 31, 2022 9:53 am

Hocam yazdiginiz gibi ortalamaniz tam sinirda gibi zaten. Size kimse kesin kabul veya red alirsin diye bir yorum yapamaz. Mümkün oldugu kadar cok basvuru yapmak zorundasiniz.

Mech

Mesaj gönderen Mech » Prş Mar 31, 2022 11:17 am

Kimsenin kesin kabul veya red alirsin diye yorum yapmasini beklemiyorum. Durumumu anlattim ve sizce mantikli olanin ne oldugunu sordum. Arkadaslarin tecrubelerinden faydalanmak istedim.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Mar 31, 2022 1:01 pm

2.81 le neden denenmesin ki? Bir üniversite dil sarti olarak IELTS 6 istiyorsa IELTS 7 alindiginda sansin artmiyor. Dil sarti ve bölüm sartlari birbirinden bagimsiz iki farkli kriter.

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Prş Mar 31, 2022 2:19 pm

Ortalama ve dil konusunda bence şansın olabilir, olabildiğince çok uniye başvurmak lazım ama asıl mesele almanyadaki maddi yükümlülükleri karşılayabilmek. Sonuç olarak buraya gelmeden önce bloke hesap ve geldikten sonra da yaşam masrafları vs var. Unı okuyup eş zamanlı olarak geçinecek kadar kazanmak için çok ciddi efor gerekebilir. Ayriyeten bazı bölümler çok ağır, ikisini birden yapabilmek için. Bunları "Ailemden aldığım ve isteyebileceğim bir gelir yok" böyle yazdığınız için söylüyorum.

Mech

Mesaj gönderen Mech » Prş Mar 31, 2022 3:30 pm

nanesizlimonata yazdı: Prş Mar 31, 2022 2:19 pm Ortalama ve dil konusunda bence şansın olabilir, olabildiğince çok uniye başvurmak lazım ama asıl mesele almanyadaki maddi yükümlülükleri karşılayabilmek. Sonuç olarak buraya gelmeden önce bloke hesap ve geldikten sonra da yaşam masrafları vs var. Unı okuyup eş zamanlı olarak geçinecek kadar kazanmak için çok ciddi efor gerekebilir. Ayriyeten bazı bölümler çok ağır, ikisini birden yapabilmek için. Bunları "Ailemden aldığım ve isteyebileceğim bir gelir yok" böyle yazdığınız için söylüyorum.
Tesekkur ederim yorumunuz icin. Garantor ile halletmeyi dusunuyorum o islemi. Almanya ya gittikten sonra da bi sekilde basa cikmaya calisicagim hayirlisi artik.

Mech

Mesaj gönderen Mech » Prş Mar 31, 2022 3:59 pm

duisburger yazdı: Prş Mar 31, 2022 1:01 pm 2.81 le neden denenmesin ki? Bir üniversite dil sarti olarak IELTS 6 istiyorsa IELTS 7 alindiginda sansin artmiyor. Dil sarti ve bölüm sartlari birbirinden bagimsiz iki farkli kriter.
Tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Prş Mar 31, 2022 4:00 pm

Mech yazdı: Prş Mar 31, 2022 3:30 pm Tesekkur ederim yorumunuz icin. Garantor ile halletmeyi dusunuyorum o islemi. Almanya ya gittikten sonra da bi sekilde basa cikmaya calisicagim hayirlisi artik.
Garantör belgesini alması için garantörünüzün gelirinin belirli bir seviyede olması lazım o konuyu da bir araştırın isterseniz sitede, koşulları vardı. Üniversiteye başlayınca haftalık belirli bir saat çalışma izni oluyor eğer werkstudent olarak çalışırsanız geliriniz daha fazla olabilir normalde güncel minijob ücreti(vergisiz gelir) 520 euro'ya çıkacaktı en son ama bilmiyorum tam olarak.

Mech

Mesaj gönderen Mech » Prş Mar 31, 2022 5:04 pm

nanesizlimonata yazdı: Prş Mar 31, 2022 4:00 pm Garantör belgesini alması için garantörünüzün gelirinin belirli bir seviyede olması lazım o konuyu da bir araştırın isterseniz sitede, koşulları vardı. Üniversiteye başlayınca haftalık belirli bir saat çalışma izni oluyor eğer werkstudent olarak çalışırsanız geliriniz daha fazla olabilir normalde güncel minijob ücreti(vergisiz gelir) 520 euro'ya çıkacaktı en son ama bilmiyorum tam olarak.
Cok tesekkur ederim garantor isini arastirdim halledebilirim gibi duruyor. Oraya geldigimde de suan acikcasi gelebilmeyi dusunuyorum sadece.

piapium

Mesaj gönderen piapium » Prş Mar 31, 2022 8:02 pm

2.26 ile kesin kabul aldım rahat ol.

Sm 34

Mesaj gönderen Sm 34 » Prş Mar 31, 2022 11:44 pm

piapium yazdı: Prş Mar 31, 2022 8:02 pm 2.26 ile kesin kabul aldım rahat ol.
2,26 ile hangi alanda kabul aldınız ?

piapium

Mesaj gönderen piapium » Cum Nis 01, 2022 1:54 pm

British and American Studies/MA

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Nis 01, 2022 6:00 pm

piapium yazdı: Cum Nis 01, 2022 1:54 pm British and American Studies/MA
Hangi üniversite?

piapium

Mesaj gönderen piapium » Cum Nis 01, 2022 9:11 pm

Bielefeld

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Pzr Nis 03, 2022 12:25 am

Bilker yazdı: Cmt Nis 02, 2022 7:53 pm Rahat ol diyorsun da senin kabul aldigin bölüm 2.0 ortalamayi bile kabul eden, nc olmayan ve büyük ihtimal bitirdikten sonra kendi alaninla ilgili kolay kolay is bulamayacagin gereksiz bir bölüm. Arkadasin istedigi ise makina mühendisligi. Yani biri at biri essek bile degil hatta karinca:)

konuşma şeklinize bakılırsa siz de yontulmamış bir odun olmalısınız.

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Pzt Nis 11, 2022 6:13 pm

Bilker yazdı: Pzr Nis 10, 2022 10:59 pm Sana batan ne ki anlamadim. Insanlari bos bos ümitlendirmeyin. Gereksiz bir bölüme kabul almis, gel herkes kabul aliyor rahat ol diyor. Bu odunluksa sizinkiler de mallik.
terbiyesizliğe gerek yok, öyle kafanıza göre konuşamazsınız kimseyle.

piapium

Mesaj gönderen piapium » Sal Nis 12, 2022 11:11 am

ibdb yazdı: Pzt Nis 11, 2022 6:13 pm terbiyesizliğe gerek yok, öyle kafanıza göre konuşamazsınız kimseyle.
cevap vermenize bile gerek yok. neyin gerekli neyin gereksiz olduğuyla ilgili arkadaş karar merci değil neticede. Hangi bölüm olursa olsun yeterince donanımınız var ise iş de bulabilirsiniz. şu alanda iş bulmak imkansız diye bir şey yok. at ve eşek hatta karınca falan demiş ama karıncanın bile ne kadar büyük rolü olduğunun farkında değil anlaşılan. kendi haline bırakmakta fayda görüyorum. bu dille ve üslup ile belli ki tek zararı kendine.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Nis 15, 2022 6:06 pm

piapium yazdı: Sal Nis 12, 2022 11:11 am cevap vermenize bile gerek yok. neyin gerekli neyin gereksiz olduğuyla ilgili arkadaş karar merci değil neticede. Hangi bölüm olursa olsun yeterince donanımınız var ise iş de bulabilirsiniz. şu alanda iş bulmak imkansız diye bir şey yok. at ve eşek hatta karınca falan demiş ama karıncanın bile ne kadar büyük rolü olduğunun farkında değil anlaşılan. kendi haline bırakmakta fayda görüyorum. bu dille ve üslup ile belli ki tek zararı kendine.
kendini kandirarak mutlu oluyorsan takil öyle. Yazdigim seyler gercekler. Sadece bos bos bilgilerle insanlara ümit vermeyin.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Nis 19, 2022 2:13 am

Bilker yazdı: Cmt Nis 02, 2022 7:53 pm Rahat ol diyorsun da senin kabul aldigin bölüm 2.0 ortalamayi bile kabul eden, nc olmayan ve büyük ihtimal bitirdikten sonra kendi alaninla ilgili kolay kolay is bulamayacagin gereksiz bir bölüm. Arkadasin istedigi ise makina mühendisligi. Yani biri at biri essek bile degil hatta karinca:)
Bu ne ola ki şimdi?

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Nis 20, 2022 1:08 am

Forum sayfamız içerisinde tartışmalara mahal vermeyecek şekilde diyalog kurarsak daha iyi olur. Bu nedenle bazı mesajlar silinmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Serhan
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM