Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İTEP Sonucu İle Başvuru Yapmak

Study in Germany
aygenali

İTEP Sonucu İle Başvuru Yapmak

Mesaj gönderen aygenali » Cmt Mar 26, 2022 6:10 pm

merhaba arkadaşlar,

2018'de 2.40/4 ortalama ile mezun oldum. geçtiğimiz aralıkta iTEP adlı sınava girmiştim. sonucunu yeni öğrendim. bu sınavda en yüksek puan 6'dır. aldığım skoru ekte paylaştım. Bu belge ile başvuru yapabiliyor muyum? Bilgisi olan var mı? ayrıca, kuzey vestfalya'da düseldorf'a yakın metalürji ve malzeme mühendisliği ile ilişkili yüksek lisans bölümü arayışım bulunmaktadır. bugüne kadar sadece ruhr üniversitesi'ne başvuru yaptım. olumsuz dönüş aldım. belgeleri doğru düzgün yükleyememekten kaynaklandığı kanısındayım. birileri bana adım adım işlemleri nasıl yapacağımı hangi dosyaları hazırlamam gerektiğini anlatabilir mi?
Dosya ekleri
image_2022-03-26_180309.png

Sm 34

Re: İTEP Sonucu İle Başvuru Yapmak

Mesaj gönderen Sm 34 » Cmt Mar 26, 2022 6:27 pm

aygenali yazdı: Cmt Mar 26, 2022 6:10 pm merhaba arkadaşlar,

2018'de 2.40/4 ortalama ile mezun oldum. geçtiğimiz aralıkta iTEP adlı sınava girmiştim. sonucunu yeni öğrendim. bu sınavda en yüksek puan 6'dır. aldığım skoru ekte paylaştım. Bu belge ile başvuru yapabiliyor muyum? Bilgisi olan var mı? ayrıca, kuzey vestfalya'da düseldorf'a yakın metalürji ve malzeme mühendisliği ile ilişkili yüksek lisans bölümü arayışım bulunmaktadır. bugüne kadar sadece ruhr üniversitesi'ne başvuru yaptım. olumsuz dönüş aldım. belgeleri doğru düzgün yükleyememekten kaynaklandığı kanısındayım. birileri bana adım adım işlemleri nasıl yapacağımı hangi dosyaları hazırlamam gerektiğini anlatabilir mi?
2,40 mezuniyet ortalaması ile yüksek lisanstan kabul alma olasılığı mı varmış ? Şayet varsa ben de bilmek isterim.

Bende aşağı yukarı aynı ortalama ile mezun olmuştum, özel üniversitelere yönelip oralardan kabuller aldım.

aygenali

Mesaj gönderen aygenali » Cmt Mar 26, 2022 6:31 pm

Sm 34 yazdı: Cmt Mar 26, 2022 6:27 pm 2,40 mezuniyet ortalaması ile yüksek lisanstan kabul alma olasılığı mı varmış ? Şayet varsa ben de bilmek isterim.

Bende aşağı yukarı aynı ortalama ile mezun olmuştum, özel üniversitelere yönelip oralardan kabuller aldım.
2018'de sınıf arkadaşım birebir aynı diploma notuyla aachen teknik üni'de metalürji mühendisliği yüksek lisansına kabul aldı. ielts sonucu 6 idi.

Sm 34

Mesaj gönderen Sm 34 » Cmt Mar 26, 2022 6:35 pm

aygenali yazdı: Cmt Mar 26, 2022 6:31 pm 2018'de sınıf arkadaşım birebir aynı diploma notuyla aachen teknik üni'de metalürji mühendisliği yüksek lisansına kabul aldı. ielts sonucu 6 idi.
Güzel, ben açıkçası ortalamam 2,40 civarı olduğu için devlet üniversitelerine başvuru bile yapmadım. Çoğunda da zaten minimum şu kadar ortalama falan yazıyordu. Ben de direkt Özel üniversitelere başvurup mülakatlar ile kabul aldım.

Aslında denenebilirmiş, en azından başvurulabilir.

aygenali

Mesaj gönderen aygenali » Cmt Mar 26, 2022 6:40 pm

Sm 34 yazdı: Cmt Mar 26, 2022 6:35 pm Güzel, ben açıkçası ortalamam 2,40 civarı olduğu için devlet üniversitelerine başvuru bile yapmadım. Çoğunda da zaten minimum şu kadar ortalama falan yazıyordu. Ben de direkt Özel üniversitelere başvurup mülakatlar ile kabul aldım.

Aslında denenebilirmiş, en azından başvurulabilir.
aynen. de ben bu skorla yaşvurabilir miyim acaba? düseldorf ve çevresinde bir ingilizce master'dan kabul alsam dünyaya bakış açım değişebilir belki motivasyonum artar. burada bunalmış boş boş duruyorum. hiç mi şansım yoktur nedir :/

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Sal May 03, 2022 2:35 am

aygenali yazdı: Cmt Mar 26, 2022 6:10 pm merhaba arkadaşlar,

Merhabalar bir sorum olacaktı Bochum ruhr üniversitesine master şartlı kabul başvurunuzu nasıl gerçekleştirdiniz ?

aygenali

Mesaj gönderen aygenali » Cum Haz 10, 2022 7:23 pm

OnurS yazdı: Sal May 03, 2022 2:35 am Merhabalar bir sorum olacaktı Bochum ruhr üniversitesine master şartlı kabul başvurunuzu nasıl gerçekleştirdiniz ?
merhaba,

aşağıdaki linkten üye olup istedikleri dökümanları yüklememiz gerekiyor.

https://mss.rub.de/application/

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Cmt Haz 11, 2022 12:19 am

aygenali yazdı: Cum Haz 10, 2022 7:23 pm merhaba,

aşağıdaki linkten üye olup istedikleri dökümanları yüklememiz gerekiyor.

https://mss.rub.de/application/
teşekkürler ama galiba Bochum artık şartlı kabul vermiyor