Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rundfunkbeitrag

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Rundfunkbeitrag

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Mar 25, 2022 8:55 pm

Arkadaşlar merhaba yeni ögrendim büyük ihtimalle Rundfunkbeitrag isteyecekler bunu ödemezsek sorun oluyor mu? Ödemeyenlere ne tür sorunlar olustu?

Iyi günler
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

ozcartman

Re: Rundfunkbeitrag

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Mar 25, 2022 10:20 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Mar 25, 2022 8:55 pm Arkadaşlar merhaba yeni ögrendim büyük ihtimalle Rundfunkbeitrag isteyecekler bunu ödemezsek sorun oluyor mu? Ödemeyenlere ne tür sorunlar olustu?

Iyi günler
Üzerinize düşen vergiyi neden ödemek istemediğinizi sorabilir miyim müsaadenizle?

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt Mar 26, 2022 1:34 am

Ben yaklaşık 1.5 sene ödemedim. En sonunda icraya veriyorlar, onlarda seni ifade vermen için çağırıyorlar. İcralık olmanın oturum izni vs. için sıkıntı olacağını düşündüğüm için bu noktadan sonra iletişim yoluna gittim. Belki 10, 15 mail attım öğrenciyim en azından geç kalma cezalarını silin diye ama Nuh dediler peygamber demediler. En sonunda cezası ile birlikte ödedim.

Eğer Almanya'daki eğitiminden sonra kesin olarak kalmayacaksan ödememeyi deneyebilirsin. Ama burada olduğun sürece icralık olman başına iş açabilir.

Bu da Rundfunkbeitrag'a karşı çıkan insanların oluşturduğu bir forum: https://gez-boykott.de/Forum/index.php
Buradan başka insanların deneyimine ulaşabilirsin.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Mar 26, 2022 9:04 pm

ozcartman yazdı: Cum Mar 25, 2022 10:20 pm Üzerinize düşen vergiyi neden ödemek istemediğinizi sorabilir miyim müsaadenizle?
Ayda 18 euro ödemem su an icin zor calisma iznim olmadigimdan olduktan sonra öderim zaten. Niye bu kadar merak ettin?
En son Computer_Berkay tarafından Cmt Mar 26, 2022 9:05 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Mar 26, 2022 9:04 pm

yuzigu yazdı: Cmt Mar 26, 2022 1:34 am Ben yaklaşık 1.5 sene ödemedim. En sonunda icraya veriyorlar, onlarda seni ifade vermen için çağırıyorlar. İcralık olmanın oturum izni vs. için sıkıntı olacağını düşündüğüm için bu noktadan sonra iletişim yoluna gittim. Belki 10, 15 mail attım öğrenciyim en azından geç kalma cezalarını silin diye ama Nuh dediler peygamber demediler. En sonunda cezası ile birlikte ödedim.

Eğer Almanya'daki eğitiminden sonra kesin olarak kalmayacaksan ödememeyi deneyebilirsin. Ama burada olduğun sürece icralık olman başına iş açabilir.

Bu da Rundfunkbeitrag'a karşı çıkan insanların oluşturduğu bir forum: https://gez-boykott.de/Forum/index.php
Buradan başka insanların deneyimine ulaşabilirsin.
Sagol kardesim 👍

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Mar 27, 2022 11:28 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Mar 26, 2022 9:04 pm Ayda 18 euro ödemem su an icin zor calisma iznim olmadigimdan olduktan sonra öderim zaten. Niye bu kadar merak ettin?
Merak ettim sadece. Onu da izninizle sordum. Cevap vemek ya davermemek sizin tercihinizdi .'Bu kadar' merak etmedim yani.