Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÇALIŞMA İZNİ NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
keremuyar

ÇALIŞMA İZNİ NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Mesaj gönderen keremuyar » Cum Mar 18, 2022 5:12 pm

Arkadaşlar merhaba, Almanya'ya Praktikum için gidiyorum. ( Zorunlu stajım var)

Vize randevumu alırken iznimin olmadığını belirterek 50F'e tabi tutuldum ancak evrak tesliminden 1 hafta sonra konsolosluktan eksik evrak maili geldi.

Evrak; Einvernehmen Bundesagentur für Arbeit.

23 veya 24 Şubat tarihinde işverenim başvurdu. Öğrendiğim kadarıyla gelmesi minimum 4 hafta sürüyormuş zaten.

Bazı gelişmelerde oldu hatta örneğin Bundesagentur yönlendirmesiyle Polis gelip sorular vs sormuş, evrak göndereceklerini ve sonrasında şirket imzalarsa onay verileceği falan söylenmiş. Konsolosluk, ve staj kurumları ek belgeler talep etmiş, fabrika ile yazışıyorlarmış ve sonucu direkt olarak konsolosluğa gönderilecekmiş.

Sizce bu zamana kadar bir sorun olmuş mu?

Mesela şahıs veya şirketi gerekçe göstererek red verebilirler mi? ( Ben onay vereceklerini düşünüyorum çünkü iki taraftan birinde sorun olsaydı ek belge talep etmek yerine direkt olarak vize reddi gelirdi diye düşünüyorum)

Bu belge ortalama ne kadar sürede gelir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: ÇALIŞMA İZNİ NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 20, 2022 6:45 pm

Merhaba, belgenin gelmesi gitmek istediginiz yere göre degisir. 2-3 hafta da sürebilir, aylar da sürebilir. Onun disinda sürecte herhangi bir terslik gözükmüyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Pzr Mar 20, 2022 6:49 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 20, 2022 6:45 pm Merhaba, belgenin gelmesi gitmek istediginiz yere göre degisir. 2-3 hafta da sürebilir, aylar da sürebilir. Onun disinda sürecte herhangi bir terslik gözükmüyor.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bielefeld'e gideceğim. Minimum 4 hafta sürüyor diye bir bilgi almıştım. Teyit etmek ve ortalama süreci öğrenmek için foruma yazdım.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Mar 21, 2022 12:54 am

Physiker yazdı: Pzr Mar 20, 2022 6:45 pm Merhaba, belgenin gelmesi gitmek istediginiz yere göre degisir. 2-3 hafta da sürebilir, aylar da sürebilir. Onun disinda sürecte herhangi bir terslik gözükmüyor.
Merhaba bende Almanyadan başvurdum 8 gün oldu haftaya 2 hafta olacak. Almanya da başvurunca ne kadar sürüyor ? Teşekkürler

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Nis 09, 2022 4:04 am

Türkiye'deyim, Bielefeld'te Praktikum yapıcam.

Başvuralı 6 hafta, 33 iş günü, haftasonları dahil 46-47 gün geçti ancak hala bir geri dönüş alamadım.

Sizce ne zaman geri dönüş olur? (Tabi ki tahminen. :) )

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Sal Nis 19, 2022 9:24 am

8 hafta oldu hala bekliyorum :D İşveren arayınca az kaldı onay vericez diyorlar, anlamadım ki.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Nis 20, 2022 1:29 am

keremuyar yazdı: Sal Nis 19, 2022 9:24 am 8 hafta oldu hala bekliyorum :D İşveren arayınca az kaldı onay vericez diyorlar, anlamadım ki.
Hala bekliyoruz bakalım.. Son zamanlar da bizim gibi calısma izni bekleyen var mı acaba :(

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Çrş Nis 20, 2022 2:12 am

umudxx yazdı: Çrş Nis 20, 2022 1:29 am Hala bekliyoruz bakalım.. Son zamanlar da bizim gibi calısma izni bekleyen var mı acaba :(
Ahahaha aynen ya :D Eğer bilen&bekleyen varsa bilgi verirse çok güzel olur.

keremuyar

Mesaj gönderen keremuyar » Cmt Nis 23, 2022 1:51 pm

keremuyar yazdı: Cum Mar 18, 2022 5:12 pm Arkadaşlar merhaba, Almanya'ya Praktikum için gidiyorum. ( Zorunlu stajım var)

Vize randevumu alırken iznimin olmadığını belirterek 50F'e tabi tutuldum ancak evrak tesliminden 1 hafta sonra konsolosluktan eksik evrak maili geldi.

Evrak; Einvernehmen Bundesagentur für Arbeit.

23 veya 24 Şubat tarihinde işverenim başvurdu. Öğrendiğim kadarıyla gelmesi minimum 4 hafta sürüyormuş zaten.

Bazı gelişmelerde oldu hatta örneğin Bundesagentur yönlendirmesiyle Polis gelip sorular vs sormuş, evrak göndereceklerini ve sonrasında şirket imzalarsa onay verileceği falan söylenmiş. Konsolosluk, ve staj kurumları ek belgeler talep etmiş, fabrika ile yazışıyorlarmış ve sonucu direkt olarak konsolosluğa gönderilecekmiş.

Sizce bu zamana kadar bir sorun olmuş mu?

Mesela şahıs veya şirketi gerekçe göstererek red verebilirler mi? ( Ben onay vereceklerini düşünüyorum çünkü iki taraftan birinde sorun olsaydı ek belge talep etmek yerine direkt olarak vize reddi gelirdi diye düşünüyorum)

Bu belge ortalama ne kadar sürede gelir?
23 Şubat tarihinden beri bekliyorum.

Yapılan tek şey; ''Bundesagentur Bonn ve Zentralle'ye attığım maillerden sonra şirketi arayıp(dün) işlemler devam ediyor, öğrencilere söyleyin mail atmasınlar.'' demek :D

43 iş günü, 8 hafta ve haftasonlarınıda dahil ederekten 56 günü geride bıraktık :D

1 Haziran'a kadar vaktim var ama ben ümidi kestim artık.

Claudia

Mesaj gönderen Claudia » Sal May 31, 2022 10:21 am

O kadar eksik ki bu konudaki bilgiler, ne çok uğraş var arkadaş. Dostum yalnız değilsin bu süreç uzun uzun sürebiliyormuş. Giden tanıdığımdan biliyorum onun vize işlemleri tamı tamına 4-5 ay sürmüş. Umudunu kaybetme ara sıra yokla onları ;)
Ben de anlık bir kararla iş başvuruları yapıp Almanya'da bir şirket buldum. Vize sürecinde de yardımcı olacaklarını bu işleri çokça yaptıklarını söylediler. Başvurumu yapmış bulundum daha birkaç gün önce. Gerekli evrakları hazırlıyorum fakat bazı evraklar ve bilgiler tamamen şirketi ilgilendiren şeyler. Mail attım. Dediler ki vize tarihin belirlensin gereken evrakları hazırlayacağız. Bakalım beklemek kaldı geriye. Vize görüşmesi için sen ne kadar bekledin? Bir de Einvernehmen yani staj onayını zorunlu tutuyorlar mı?

Claudia

Mesaj gönderen Claudia » Sal May 31, 2022 10:38 am

Eksik belgeler kısmında"Bilgileriniz mevzuata uymuyor. Bu süreçte vize talebinizin olumlu sonuclanma ihtimalinin pek olmadığı konusunda sizi bilgilendirmek isteriz" yazıyor. Yanlış bir şey mi yaptım acaba. Aydınlatır mısınız

Claudia

Mesaj gönderen Claudia » Çrş Haz 08, 2022 9:31 pm

keremuyar yazdı: Cmt Nis 23, 2022 1:51 pm 23 Şubat tarihinden beri bekliyorum.

Yapılan tek şey; ''Bundesagentur Bonn ve Zentralle'ye attığım maillerden sonra şirketi arayıp(dün) işlemler devam ediyor, öğrencilere söyleyin mail atmasınlar.'' demek :D

43 iş günü, 8 hafta ve haftasonlarınıda dahil ederekten 56 günü geride bıraktık :D

1 Haziran'a kadar vaktim var ama ben ümidi kestim artık.
SON DURUM NE ABİ BAHSEDİN?