Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studienkolleg

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ossie

studienkolleg

Mesaj gönderen ossie » Çrş Eki 06, 2010 11:03 pm

merhaba arkadaslar turkiyede 4 yillik anadolu meslek lisesi mezunlari almanyada studienkolleg yaparlar mi yine su anda fizik biyoloji kimya deslerini goruyorum ve testdaf sinavina burda girmeyi dusunuyorum izmirde eger sinavda basarili olursam ben dil kursuna gidmeden hemen studienkollege mi basliyacagim T bolumunde baslayacagim sanirim fizik matematik vb dersleri alirken almanyadaki calisma izninden yararlanabiliyor muyum ??? amcamin yaninda calisacagim sanirim herkeze iyi gunlerr
NICE MUTLU YILLARA DEUTSCHSTUDENTS:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 07, 2010 1:53 pm

studienkolleg yapmak zorundasin.. testdaf sinavini vermene gerek yok b1 seviyesini tamamladiysan studienkollg icin yeterli. matemati, fizik, kimya derslerinin yaninda biraz da informatik var. ayrica tabiki almanca. daha sonra feststellungsprufung a giriyorsun bu derslerin hepsinden.

yakinda studienkolleg ile ilgili ayrintili bir yazi eklenecek sitemize, takip edersin.

Serhan

studienkolleg

Mesaj gönderen Serhan » Prş Eki 07, 2010 3:13 pm

su feststellungsprufung olayini merak ediyorum. Hatta studeienkolleg soru sekillerini falan.. YAziyi bekliyoruz :)

romeo-87

studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Eki 08, 2010 4:27 pm

Feststellungprufung dedikleri aslinda normal sinavlar oluyor.yani birinci semester aldiginiz tum derslerden sinav oluyorsunuz normal yazili yani,her dersten iki defa sinav yapiyorsunuz donem sonunda ortalamalariniz karnenize dusuyor eger eger her dersten en kotu 4 almissaniz ikinci semestere gecmeye hak kazaniyorsunuz,yok 1 zayfiniz olursa ogretmenlerin kararina kaliyor gecip gecemedinigz,2 zayif olursa sinif tekari 3 ve daha fazla zayifta okuldan atiliyorsunuz,diyelimki sinavlari gecip ikinci semestere gectiniz,yine ayni ilk donemdeki gibi yazili oluyorsunuz,

yani feststellungsprufung dedikleri ikinci donem giridiginiz son yazililariniz oluyor.