Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce cv motivasyon+ vize sorusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bermula

İngilizce cv motivasyon+ vize sorusu

Mesaj gönderen Bermula » Pzt Mar 14, 2022 1:50 am

Merhaba arkadaşlar b1 almanca belgem ve şartlı kabulüm ile vize başvurusu yapacağım lisede ağır bir şekilde b2 c1 seviyesinde ingilizce eğitimi aldım ve ingiltereye dil kursuna gittim (zengin değilim sterlin 5 tl idi ozamanlar) fakat bir dil belgem yok motivasyon mektubunu ve cv yi ingilizce hazırlayarak ingilizce bildiğimi göstermek mantıklı olur mu ? Açıkcası benim işime de gelir.

2.sorum Üniversite bittikten sonra ne yapacaksın vs gibi sorulara her zaman "Türkiye ye döneceğim"diye mi cevap vermeliyiz.

Kuss

Re: İngilizce cv motivasyon+ vize sorusu

Mesaj gönderen Kuss » Sal Mar 15, 2022 4:20 am

Bermula yazdı: Pzt Mar 14, 2022 1:50 am Merhaba arkadaşlar b1 almanca belgem ve şartlı kabulüm ile vize başvurusu yapacağım lisede ağır bir şekilde b2 c1 seviyesinde ingilizce eğitimi aldım ve ingiltereye dil kursuna gittim (zengin değilim sterlin 5 tl idi ozamanlar) fakat bir dil belgem yok motivasyon mektubunu ve cv yi ingilizce hazırlayarak ingilizce bildiğimi göstermek mantıklı olur mu ? Açıkcası benim işime de gelir.

2.sorum Üniversite bittikten sonra ne yapacaksın vs gibi sorulara her zaman "Türkiye ye döneceğim"diye mi cevap vermeliyiz.
Merhaba,

Benim hatırladığım kadarıyla motivasyon mektubunda ya da cv'de özellikle bir dil belirtilmiyor. Ama ben bütün belgelerimi almanca hazırlamıştım. (Direkt kabul ile vize başvurusunda bulundum.) Motivasyon mektubunu bölümünüzü okuyacağınız dilde yazmak da bir motivasyondur benim fikrimce. Tabii ki siz ingilizce kendinizi çok daha rahat açıklayabilecekseniz, tercih yine de sizin. Benim tek tavsiyem motivasyon mektubunda kullandığınız dil seviyesi ile kendi dil seviyenizin aynı olması. Çok üst seviyede yazılmış almanca bir motivasyon mektubu sizi o an almanca bir soru ile karşılaştırabilir. İngilizce bilginizi CV de belirtebilirsiniz.

2. soru içinse Almanya'da o kadar emek gösterip bir diploma sahibi olduktan sonra ülkeye biraz da değer katma fikri çok kötü değil bence. Belki biraz nötr durmakta yarar var derseniz de belki yüksek lisans planlarınızdan bahsedebilirsiniz.

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir, kolay gelsin.

Bermula

Mesaj gönderen Bermula » Sal Mar 15, 2022 12:47 pm

Çok teşekkürler cevabınız için Haklısınız almanca yazmak daha doğru olur. 2.soru için kafamda geçen genç nüfusa ihtiyaç duyan ve bedava üniversite okutan bir ülke bunu hayır işi için yapmadığı ve almanyaya da bir şeyler katmamızı isteyebilir diyerek düşünmüştüm.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cmt Eki 01, 2022 5:30 pm

Kuss yazdı: Sal Mar 15, 2022 4:20 am Merhaba,

Benim hatırladığım kadarıyla motivasyon mektubunda ya da cv'de özellikle bir dil belirtilmiyor. Ama ben bütün belgelerimi almanca hazırlamıştım. (Direkt kabul ile vize başvurusunda bulundum.) Motivasyon mektubunu bölümünüzü okuyacağınız dilde yazmak da bir motivasyondur benim fikrimce. Tabii ki siz ingilizce kendinizi çok daha rahat açıklayabilecekseniz, tercih yine de sizin. Benim tek tavsiyem motivasyon mektubunda kullandığınız dil seviyesi ile kendi dil seviyenizin aynı olması. Çok üst seviyede yazılmış almanca bir motivasyon mektubu sizi o an almanca bir soru ile karşılaştırabilir. İngilizce bilginizi CV de belirtebilirsiniz.

2. soru içinse Almanya'da o kadar emek gösterip bir diploma sahibi olduktan sonra ülkeye biraz da değer katma fikri çok kötü değil bence. Belki biraz nötr durmakta yarar var derseniz de belki yüksek lisans planlarınızdan bahsedebilirsiniz.

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir, kolay gelsin.
Merhaba, Türkçe yazıp yeminli tercümandan almancaya cevirsek olmuyor mu motivasyon mektubunu?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Eki 03, 2022 2:02 pm

Bekop yazdı: Cmt Eki 01, 2022 5:30 pm Merhaba, Türkçe yazıp yeminli tercümandan almancaya cevirsek olmuyor mu motivasyon mektubunu?
Merhaba,

Böyle bir deneyimim yok fakat tekrar gerekli belgelere baktığımda gördüğüm şu oldu: Eğer dil kursu için gidecekseniz Türkçe yazabilirsiniz çünkü dil belirtilmemiş. Ama eğer direkt eğitim için gidecekseniz almanca veya ingilizce diye dil şartı koyulmuş ve başvuru sahibi tarafından yazılmış diye belirtilmiş. Çevirinin bu durumda mantıklı olacağını sanmıyorum.

Kolay gelsin

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzt Eki 03, 2022 9:57 pm

Nasıl yani? Ben Türkçe olarak yazıp almancaya çevirttirecegim. Öğrenci vizesi için. Kabul olmaz mı?
Teşekkürler...