Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eğitime verilen ara

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
omer71

Eğitime verilen ara

Mesaj gönderen omer71 » Pzr Mar 13, 2022 1:12 pm

Önlisans mezunuyum 2 yıl oldu ve bazı nedenlerden dolayı anca A2 alabildim. Okullar büyük ihtimal kabul verir ama vizede bu ara sorun çıkarır mı? Mezun olduktan sonra 1-2 yıl bekleyip gitmiş arkadaşlar mı? Vizede neden bu kadar bekledin diye red verirler mi?

Cezeri

Re: Eğitime verilen ara

Mesaj gönderen Cezeri » Pzr Mar 13, 2022 8:16 pm

omer71 yazdı: Pzr Mar 13, 2022 1:12 pm Önlisans mezunuyum 2 yıl oldu ve bazı nedenlerden dolayı anca A2 alabildim. Okullar büyük ihtimal kabul verir ama vizede bu ara sorun çıkarır mı? Mezun olduktan sonra 1-2 yıl bekleyip gitmiş arkadaşlar mı? Vizede neden bu kadar bekledin diye red verirler mi?
Merhaba, eğer sorma ihtimallerine karşılık hem motivasyon mektubunda hem de vize görüşmesinde mantıklı bir açıklama yaparsanız anlayış gösterirler diye umuyorum. Çünkü forumda yaşça büyük, lisansı duymadım belki vardır fakat yüksek lisans okumaya gitmek için vizeye başvuranların olduğunu okumuştum. Yani bahsettiğim üzere o aradaki süre için mantıklı bir gerekçe sunarsanız umuyorum ki anlayış göstereceklerdir

omer71

Mesaj gönderen omer71 » Pzr Mar 13, 2022 8:56 pm

Cezeri yazdı: Pzr Mar 13, 2022 8:16 pm Merhaba, eğer sorma ihtimallerine karşılık hem motivasyon mektubunda hem de vize görüşmesinde mantıklı bir açıklama yaparsanız anlayış gösterirler diye umuyorum. Çünkü forumda yaşça büyük, lisansı duymadım belki vardır fakat yüksek lisans okumaya gitmek için vizeye başvuranların olduğunu okumuştum. Yani bahsettiğim üzere o aradaki süre için mantıklı bir gerekçe sunarsanız umuyorum ki anlayış göstereceklerdir
Master için bir problem çıkarmıyorlar ama lisans için hiç duymadım bu yüzden endişeliyim.

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Pzr Mar 13, 2022 9:23 pm

Çok fazla etken var, ortalaman iyiyse çok sorun olmaz diye düşünüyorum. Ortalaman idare eder düzeydeyse dil bilgini B1 yaparsın. Bu iki yıl içinde de neler yaptığını (çalışma, eğitim) açıklarsan sorun olmaz.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Pzr Mar 13, 2022 10:19 pm

omer71 yazdı: Pzr Mar 13, 2022 8:56 pm Master için bir problem çıkarmıyorlar ama lisans için hiç duymadım bu yüzden endişeliyim.
Ben vizeye Ankara konsolosluğundan B1 belgesiyle başvurdum, kabul aldım. Size tavsiyem B1 belgesi ile başvuranlar vize almaya kesinlikle 1 adım önde başlıyor. Özellikle Ankara vize görüşmesinde dil konusunda biraz daha katı davranıyor. Vize görüşmesinde de memurun dil hakkında size karşı tutumu tabi ki daha iyi oluyor. Genel olarak bir tek Ankara için değil hangi şehirdeyseniz B1 ile başvurmak ciddiyetinizi bence biraz daha belli ediyor. Yani anlatmaya çalıştığım, bence vize görüşmesinde olası bir 2 yıl mevzusunu eğer mümkünse B1 belgesi alarak hafif atlatabilirsiniz. Lisans için bir diğer etken olarak yaş mevzusu da var

omer71

Mesaj gönderen omer71 » Çrş Mar 16, 2022 5:27 pm

Anladım teşekkür ederim. Benimle aynı durumda olup başka tecrübesi olan aradaşlar var m?

demirsporlu

Mesaj gönderen demirsporlu » Cum Mar 18, 2022 11:51 pm

merhabalar 2020 lise mezunuyum. Ruhr universitesinden kabul aldım ama vize yetişmeyecek gibi. b1 dil belgem var. Ben başka üniversitelere de başvurmayı düşünüyorum. Gitme işi 2023e kadar da uzayabilir. Mezun olmamdan 3 sene geçmiş oluyor. Acaba bu vizede veya okul başvurusunda sıkıntı yaratır mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bermula

Mesaj gönderen Bermula » Cmt Mar 19, 2022 9:09 pm

demirsporlu yazdı: Cum Mar 18, 2022 11:51 pm merhabalar 2020 lise mezunuyum. Ruhr universitesinden kabul aldım ama vize yetişmeyecek gibi. b1 dil belgem var. Ben başka üniversitelere de başvurmayı düşünüyorum. Gitme işi 2023e kadar da uzayabilir. Mezun olmamdan 3 sene geçmiş oluyor. Acaba bu vizede veya okul başvurusunda sıkıntı yaratır mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bence sorun olmaz b1 dil belgeniz de var zaten hem durumu açıklarsınız. yaşınız da önemli ama yaşı 20 yi geçmesine rağmen bir çok kişi lisans kabülü alabiliyor. Tabi bu benim fikrim @Physiker hocam binlerce kişiye başvuru yaptınız en iyi siz bilirsiniz.

kapt

Mesaj gönderen kapt » Pzr Mar 20, 2022 4:07 pm

Bende ayni durumdayim önlisans mezun olali 2 yil oldu, dil A2. Vize verirler mi? Forumda araştırdım fakat lisans için bilgi bulamadım genelde master için soruyorlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 20, 2022 6:47 pm

Ön lisans mezunlarina tavsiyem eger egitime 1 yildan fazla ara verdiyseniz en az B1 almanca sertiifikasi ile basvuru yapin. A2 ile de vize alma sansiniz var ama cok yüksek degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kapt

Mesaj gönderen kapt » Pzt Mar 21, 2022 7:25 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 20, 2022 6:47 pm Ön lisans mezunlarina tavsiyem eger egitime 1 yildan fazla ara verdiyseniz en az B1 almanca sertiifikasi ile basvuru yapin. A2 ile de vize alma sansiniz var ama cok yüksek degil.
2 yıl olması büyük bir dezavantaj mı sizce? b1 yapsamda red verirler mi hic rastladiniz mi?