Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Metallurgical Engineering M.Sc. in Germany

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
aygenali

Metallurgical Engineering M.Sc. in Germany

Mesaj gönderen aygenali » Çrş Mar 09, 2022 9:48 pm

Merhabalar,

Türkiye'den bir okuldan Ocak 2018'de metalürji ve malzeme mühendisi olarak mezun oldum. Sonrasında yaklaşık üç global bir Avusturya enerji firmasının Türkiye ofisinde çalıştım. şimdi ise Türkiye'de havacılık ve savunma sanayi sektöründe sektörün önde gelen bir firmasında çalışmaya devam ediyorum...

Yaklaşık dört yıllık uluslararası firmalarda çalışma özgeçmişim, İngilizce sınav sonuç belgem, İngilizce özgeçmişim mevcut. Almanca A1 eğitimim devam ediyor.

Kış 2022-2023 dönemi Acchen Teknik Üniversitesi'nde metallurgical engineering yüksek lisansı ilk hedefim olmak üzere İngilizce eğitim veren ve merkezi Düsseldorf olmak üzere en fazla 2 saat mesafede üniversiteler konusunda bilgi almak istiyorum.

Not: kış dönemi yazmamın sebebi ekonomik açıdan hedeflerime ulaşmamla alakalı. Alternatif çözümlerim ise Düsseldorf'a 2 saat mesafede olmak ile alakalıdır.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Metallurgical Engineering M.Sc. in Germany

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 10, 2022 7:23 pm

RU Bochum da yakin bölüm olarak Materials Science and Simulation var ve yine FH Münster de Materials Science and Engineering bölümü var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com