Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni Almanya planım 🙃

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kaya

Yeni Almanya planım 🙃

Mesaj gönderen Kaya » Çrş Mar 02, 2022 7:26 pm

Edindiğim bilgiler ışığında şuan Almanya Serüvenime şu şekilde devam etmeye karar verdim ; (Yanlış bildiğim şeyler hakkında uyarırsanız sevinirim)

Bloke hesap düşünüyordum ancak Garantör tek sefer ayarlanıp 5 yıl geçerli oluyor bu yüzden = Garantör kullanacağım.

Sizce bu düşünce doğru bir düşünce mi ?

Geçimini gerek kendi birikimimden gerek ise çalışarak sağlamayı istiyorum.

berlin2022
İletişim:

Re: Yeni Almanya planım 🙃

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Mar 02, 2022 9:07 pm

Dostum iyi güzel düşünüyorsundur da biz senin nasıl yaşadığını, ne yaptığını , maddi durumunu vs senden iyi bilemeyiz ki . Bu yüzden bence biraz daha kendin karar verirsen hem senin hem de forum için daha iyi olur diye düşünüyorum:)

Kaya

Mesaj gönderen Kaya » Çrş Mar 02, 2022 9:14 pm

berlin2022 yazdı: Çrş Mar 02, 2022 9:07 pm Dostum iyi güzel düşünüyorsundur da biz senin nasıl yaşadığını, ne yaptığını , maddi durumunu vs senden iyi bilemeyiz ki . Bu yüzden bence biraz daha kendin karar verirsen hem senin hem de forum için daha iyi olur diye düşünüyorum:)
Bloke hesap her yıl yenilenmeli ancak garantör tek seferde 5 yıl sıkıntısız işe yaramakta değil mi ?

eetskn

Mesaj gönderen eetskn » Çrş Mar 02, 2022 9:47 pm

Kaya yazdı: Çrş Mar 02, 2022 9:14 pm Bloke hesap her yıl yenilenmeli ancak garantör tek seferde 5 yıl sıkıntısız işe yaramakta değil mi ?
Bildiğim kadarıyla oturum uzatmaya gittiğinde de senden tekrar garantör belgeni yenilemeni isteyebilirler. Aynı bloke hesap da olduğu gibi. (Almanların amacı senin oturumun boyunca Finalsal olarak probleminin olmayacağına ikna olmaları lazım). Bu arada tek seferlik bir garantör belgesinin 5 yıl geçerli olduğunu sanmıyorum... arada yenilemesi lazım. Sana garantör olan kişinin ekonomik durumu yıllar içinde değişebilir.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Mar 03, 2022 12:50 am

Kaya yazdı: Çrş Mar 02, 2022 7:26 pm Edindiğim bilgiler ışığında şuan Almanya Serüvenime şu şekilde devam etmeye karar verdim ; (Yanlış bildiğim şeyler hakkında uyarırsanız sevinirim)

Bloke hesap düşünüyordum ancak Garantör tek sefer ayarlanıp 5 yıl geçerli oluyor bu yüzden = Garantör kullanacağım.

Sizce bu düşünce doğru bir düşünce mi ?

Geçimini gerek kendi birikimimden gerek ise çalışarak sağlamayı istiyorum.
Merhaba,

Öncelikle tamamen kişisel deneyimlerim ve yorumlarımı yazıyorum. Zamanla süreçte değişiklikler olabiliyor.

Ben ve arkadaşlarım pandeminin yoğun olduğu, çalışma saatlerinin az olduğu zamanlarda geldik. Bu sebeple vize ve oturum izni normalden daha uzun sürebiliyordu. Buna rağmen garantör belgesiyle işler daha hızlı sonuçlanıyor diyebilirim. Hem vizem daha erken geldi hem de o süreçte geçici oturum belgesini bloke hesapla gelen arkadaşlarıma göre minimum 2 ay daha erken geldi.

Doğruluk veya yanlışlık yok. İki seçeneği de yapabiliyorsanız parayı yönetebilmenize göre karar vermenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin :)

Kaya

Mesaj gönderen Kaya » Prş Mar 03, 2022 7:39 am

Kuss yazdı: Prş Mar 03, 2022 12:50 am Merhaba,

Öncelikle tamamen kişisel deneyimlerim ve yorumlarımı yazıyorum. Zamanla süreçte değişiklikler olabiliyor.

Ben ve arkadaşlarım pandeminin yoğun olduğu, çalışma saatlerinin az olduğu zamanlarda geldik. Bu sebeple vize ve oturum izni normalden daha uzun sürebiliyordu. Buna rağmen garantör belgesiyle işler daha hızlı sonuçlanıyor diyebilirim. Hem vizem daha erken geldi hem de o süreçte geçici oturum belgesini bloke hesapla gelen arkadaşlarıma göre minimum 2 ay daha erken geldi.

Doğruluk veya yanlışlık yok. İki seçeneği de yapabiliyorsanız parayı yönetebilmenize göre karar vermenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin :)
Teşekkürler hocam :)