Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YKS açıklanma tarihi ve başvurular hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nanesizlimonata

Re: YKS açıklanma tarihi ve başvurular hk.

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Sal Mar 01, 2022 11:37 pm

Üniversitelerin geneli kış döneminde(Wintersemester) başlatıyor diye biliyorum. Daha kısıtlı sayıda bölüm, genelde nc-frei olanlar yaz dönemi için de kabul verebiliyor. Yaz dönemi için kabul veren bölümlere bakılabilir.( Sommersemester için başvurular genel anlamda 15 Kasımdan sonra, ders başlangıcı ise nisan ayında oluyor).

Daha iyi bilen kişiler daha net yorumlarda bulunabilir. Benim yazdıklarım "bildiğim kadarıyla" statüsünde.

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Çrş Mar 02, 2022 1:20 am

Kaya yazdı: Çrş Mar 02, 2022 12:02 am Nasıl başvuru yapıyor insanlar aklım almıyor başvuru tarihleri geçmiş oluyor zaten :(
wintersemester'a başvuracaklarsa 1 sene bekliyorlar. çoğu kişi o bir yıl içerisinde almanca öğreniyor.

mesela ben 2021'de YKS sınavına girdim ve o zamandan beri oturdum bekliyorum :p nisan-mayıs ayında başvurulara başlayacağım ve kabul alırsam ekim gibi gitmiş olurum

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Çrş Mar 02, 2022 5:49 pm

Kaya yazdı: Çrş Mar 02, 2022 2:40 pm Çok kötü oldu ben zaten Almanca öğrenmiştim keşke YKS’ye daha çok önem verseydim
olsun o bir sene içerisinde yapacak başka şeyler de var. hem mola vermiş rahatlamış olursun, bana iyi geldi gerçekten.