Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

visa@anka.auswaertiges-amt.de

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bumm

visa@anka.auswaertiges-amt.de

Mesaj gönderen Bumm » Pzt Şub 28, 2022 11:08 am

Arkadaşlar ben mailimi bu adrese attım. Vize durumunu ögrenmek için. Ama 3 gündür bi yanıt alamadım. Acaba yanlış yere mi mail attım?

studentin

Re: visa@anka.auswaertiges-amt.de

Mesaj gönderen studentin » Pzt Şub 28, 2022 11:12 am

Bumm yazdı: Pzt Şub 28, 2022 11:08 am Arkadaşlar ben mailimi bu adrese attım. Vize durumunu ögrenmek için. Ama 3 gündür bi yanıt alamadım. Acaba yanlış yere mi mail attım?
merhaba,
visa@anka.auswaertiges-amt.de adresine vize durumumu sormak için almanca mail attım ertesi gün cevap verdiler. aynı adres ben cevap aldım.

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Pzt Şub 28, 2022 11:29 am

studentin yazdı: Pzt Şub 28, 2022 11:12 am merhaba,
visa@anka.auswaertiges-amt.de adresine vize durumumu sormak için almanca mail attım ertesi gün cevap verdiler. aynı adres ben cevap aldım.
Cevap için teşekkürler. Durumla ilgili işe yarar bilgi veriyorlar mı?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Pzt Şub 28, 2022 11:38 am

Bumm yazdı: Pzt Şub 28, 2022 11:29 am Cevap için teşekkürler. Durumla ilgili işe yarar bilgi veriyorlar mı?
işleminiz devam etmekte yabancılar şubesi cevabı henüz ulaştırmadı yazdılar. işime yaradı mı hayır ama bir haber almak iyi geliyor.

dinoo

Mesaj gönderen dinoo » Pzt Şub 28, 2022 12:58 pm

vize görüşmesinden ortalama kaç gün sonra mail attınız acaba? Ya da kaç gün sonra mail atmayı tavsiye edersiniz?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Şub 28, 2022 1:29 pm

studentin yazdı: Pzt Şub 28, 2022 11:12 am merhaba,
Siz sansliymissiniz benim vize bekleme dönemimde hicbir maile cevap alamadim. Eninde sonunda uzun süren cabamla telefonla ulasabildim öyle bilgi alabildim.:lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

studentin

Mesaj gönderen studentin » Pzt Şub 28, 2022 2:02 pm

dinoo yazdı: Pzt Şub 28, 2022 12:58 pm vize görüşmesinden ortalama kaç gün sonra mail attınız acaba? Ya da kaç gün sonra mail atmayı tavsiye edersiniz?
5 ay bekledim attım mailimi. tavsiyemi isteyeceğinizi sanmıyorum. umarım bu kadar beklemezsiniz.

dinoo

Mesaj gönderen dinoo » Pzt Şub 28, 2022 2:49 pm

studentin yazdı: Pzt Şub 28, 2022 2:02 pm 5 ay bekledim attım mailimi. tavsiyemi isteyeceğinizi sanmıyorum. umarım bu kadar beklemezsiniz.
Vize aldınız mı yoksa süreç daha devam mı etmekte? Benim vize görüşmem geçen cumaydı(25.02.2022) süre olarak 2 hafta dolduktan sonra sürecin takipçisi olmak için önce Alman yabancılar şubesine sonra Ankara Alman konsolosluğuna mail atmayı düşünüyorum.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzt Şub 28, 2022 8:19 pm

dinoo yazdı: Pzt Şub 28, 2022 2:49 pm Vize aldınız mı yoksa süreç daha devam mı etmekte? Benim vize görüşmem geçen cumaydı(25.02.2022) süre olarak 2 hafta dolduktan sonra sürecin takipçisi olmak için önce Alman yabancılar şubesine sonra Ankara Alman konsolosluğuna mail atmayı düşünüyorum.
Vizenizin gelme süresi 3 ayı bulabilecekken ve bu açıkça belirtiliyorken sadece 2 hafta sonra hem de çift taraflı takipçi olma isteğiniz nereden geliyor? Yanlış anlamayın eleştirmek haddim değil ancak yapacağınız eylemin bir anlamı yok. İyiliğiniz için söylüyorum.

dinoo

Mesaj gönderen dinoo » Pzt Şub 28, 2022 8:29 pm

ozcartman yazdı: Pzt Şub 28, 2022 8:19 pm Vizenizin gelme süresi 3 ayı bulabilecekken ve bu açıkça belirtiliyorken sadece 2 hafta sonra hem de çift taraflı takipçi olma isteğiniz nereden geliyor? Yanlış anlamayın eleştirmek haddim değil ancak yapacağınız eylemin bir anlamı yok. İyiliğiniz için söylüyorum.
Hocam son derece haklısınız ancak ben 44f(yalnızca dil kursu) vizesi ile başvuruda bulundum ve araştırdığım kadarıyla Ankara konsolosluğu bu konuda süre anlamında sorun yaratıyor ve forumda aynı amaçla başvurup vizesini 8 ay sonra alabilmiş kişiler de var.Ben sadece böyle bir durumdan korktuğum için o düşüncedeyim.Ayrıca vize görüşmesini gerçekleştiren memur müdürümüz durumunuzu inceleyecek gerekli görülmesi durumunda almanya’ya evraklarınızı gönderecek şeklinde birşeyler söyledi.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzt Şub 28, 2022 10:28 pm

dinoo yazdı: Pzt Şub 28, 2022 8:29 pm Hocam son derece haklısınız ancak ben 44f(yalnızca dil kursu) vizesi ile başvuruda bulundum ve araştırdığım kadarıyla Ankara konsolosluğu bu konuda süre anlamında sorun yaratıyor ve forumda aynı amaçla başvurup vizesini 8 ay sonra alabilmiş kişiler de var.Ben sadece böyle bir durumdan korktuğum için o düşüncedeyim.Ayrıca vize görüşmesini gerçekleştiren memur müdürümüz durumunuzu inceleyecek gerekli görülmesi durumunda almanya’ya evraklarınızı gönderecek şeklinde birşeyler söyledi.
Kaygınızı anlıyorum ancak normal süre geçildiği takdirde sormanızı tavsiye ederim. Belgelerin önce müdür tarafından incelenmesi standart bir durum. Memur direkt alıp Almanya'ya göndermiyor. Orada konsolosluk onayından geçiyor önce. O nedenle bazı arkadaşlar 2-3 gün içinde olumsuz sonuç alabiliyorlar, içerideki kontrol başarısız olduğu için. Yani size öyle söylenmesi sizin için ek bir işlem yapıldığı anlamına gelmez. Ekstra kaygılanmanıza gerek yok.

dinoo

Mesaj gönderen dinoo » Sal Mar 01, 2022 1:31 am

ozcartman yazdı: Pzt Şub 28, 2022 10:28 pm Kaygınızı anlıyorum ancak normal süre geçildiği takdirde sormanızı tavsiye ederim. Belgelerin önce müdür tarafından incelenmesi standart bir durum. Memur direkt alıp Almanya'ya göndermiyor. Orada konsolosluk onayından geçiyor önce. O nedenle bazı arkadaşlar 2-3 gün içinde olumsuz sonuç alabiliyorlar, içerideki kontrol başarısız olduğu için. Yani size öyle söylenmesi sizin için ek bir işlem yapıldığı anlamına gelmez. Ekstra kaygılanmanıza gerek yok.
Çok teşekkür ederim, tavsiyenizi dikkate alıp belirtilen süreyi bekleyeceğim

Elifft

Mesaj gönderen Elifft » Prş Kas 30, 2023 12:25 pm

Vize reddine itiraz için buraya mail yazabilir miyim acaba? Bilginiz var mı bu konuda