Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ucak Bagaj Hakki

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Onur

Ucak Bagaj Hakki

Mesaj gönderen Onur » Pzr Eki 03, 2010 1:11 am

Arkadaslar daha once burada yazildi mi bilmiyorum fakat Turkiye\'den Almanya\'ya gidecek arkadaslarin isine yarayacagini dusunuyorum. Ulkeden ilk ayrilisimizda genelde oldukca fazla esya goturmemiz gerekiyor tabi bu durumda bagaj hakki sorunu ortaya cikiyor.Gecen hafta pegasus\'la geldim Berlin\'den Istanbul\'a. Bagaj hakki 20 kilo fakat eger biletinizi telefonla arayip alirsaniz, bilet alim esnasinda ek bagaj hakki satin almak istiyorum diyorsunuz. Bu durumda kilo basina sadece 1 euro oduyorsunuz. 20 kilo bagaj hakki var, ben 20 euro daha odeyerek fazladan 20 kilo daha hak aldim. Toplam 40 kilo hakkim oldu yani. Normalde kilo basina 4 euro odemek gerekiyor. Fazla bagaji olan arkadaslarin bu secenegi akillarinda tutmalarini oneririm :)

lessien

Ucak Bagaj Hakki

Mesaj gönderen lessien » Pzr Eki 03, 2010 4:56 pm

genelde sorun etmiyrlar ama oradaki gorevliye bagli yine de. mesela ben 20 kg hakkim varken 27 kilo goturmustum. bisey dememislerdi. 30 a kdr fln bisey demiyrlar genelde. thy de en azindan;)

wohll

Ucak Bagaj Hakki

Mesaj gönderen wohll » Pzr Eki 03, 2010 8:07 pm

Onur oncelikle verdigin bilgiler icin tesekkurler. Benim sormak istedigim, su parca basina maximal 32 kg olayi var ya, o gercekten uygulaniyor mu? Cunku bavulum 41 kg oldu.

Daha once 1-2 arkadasimdan duymustum 40kg oldugu halde bavullari birsey alinmamis filan. Ama abartiyorlardir diye korkuyorum!

Cihan

Ucak Bagaj Hakki

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Eki 04, 2010 2:28 am

Firmadan firmaya degisir ben bir firmadan 2 kilonun parasini odemistim :D
Daha bugune kadar bana 3-4 kilo fazla oldugunda bisey olmaz diyen olmadi :D