Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulaşım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cemal0092

Ulaşım

Mesaj gönderen Cemal0092 » Sal Şub 22, 2022 10:43 am

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Dayım mönchengladbachta yaşıyor bense duisburg-essen veya dortmund tu gitmek istiyorum ama aradaki yol uzak sonrasında tren yoluyla ulaşımın nispeten daha hızlı olduğunu fark ettim yaptığım araştırma sonucu tren ücretlerinin 20 euro olduğunu gördüm haliyle bir öğrenci için büyük para sorum şu öğrenciler için bazı kampanyalar var eğer almanyaya gidersem bu tren biletleri takribi bana ne kadara denk gelir bilen var mı teşekkür ederim

ozcartman

Re: Ulaşım

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Şub 22, 2022 7:43 pm

Cemal0092 yazdı: Sal Şub 22, 2022 10:43 am Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Dayım mönchengladbachta yaşıyor bense duisburg-essen veya dortmund tu gitmek istiyorum ama aradaki yol uzak sonrasında tren yoluyla ulaşımın nispeten daha hızlı olduğunu fark ettim yaptığım araştırma sonucu tren ücretlerinin 20 euro olduğunu gördüm haliyle bir öğrenci için büyük para sorum şu öğrenciler için bazı kampanyalar var eğer almanyaya gidersem bu tren biletleri takribi bana ne kadara denk gelir bilen var mı teşekkür ederim
Çok sık gidecekseniz hesabınızı iyi yapıp BahnCard alabilirsiniz. Ya da aynı güzergaha Flixbus ya da Flixtrain olarak bakabilirsiniz.

Cemal0092

Mesaj gönderen Cemal0092 » Sal Şub 22, 2022 10:20 pm

ozcartman yazdı: Sal Şub 22, 2022 7:43 pm Çok sık gidecekseniz hesabınızı iyi yapıp BahnCard alabilirsiniz. Ya da aynı güzergaha Flixbus ya da Flixtrain olarak bakabilirsiniz.
dayımda kalacağım ilk sene büyük ihtimalle bahncardın olayı indirim sanırım teşekkür ederim her türlü pahalı oluyor gibi

koloo

Mesaj gönderen koloo » Cmt Şub 26, 2022 2:16 am

Cemal0092 yazdı: Sal Şub 22, 2022 10:43 am Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Dayım mönchengladbachta yaşıyor bense duisburg-essen veya dortmund tu gitmek istiyorum ama aradaki yol uzak sonrasında tren yoluyla ulaşımın nispeten daha hızlı olduğunu fark ettim yaptığım araştırma sonucu tren ücretlerinin 20 euro olduğunu gördüm haliyle bir öğrenci için büyük para sorum şu öğrenciler için bazı kampanyalar var eğer almanyaya gidersem bu tren biletleri takribi bana ne kadara denk gelir bilen var mı teşekkür ederim
Üniversiteye kayit olursaniz ücretsiz olarak kullanabilirsiniz toplu tasima araclarini

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Şub 26, 2022 1:50 pm

Semesterticketla ücretsiz oluyor zaten nrw icindeki tüm trenler endise etmeyin bahsettiginiz ünivesitelerin kendine ait hazirlik kursu yok. Anlasmali oldugu dil kurslarindan birine kayit yaparsaniz ögrencilik haklarindan faydalanabiliyorsunuz dolayisiyla semesterticket alabiliyorsunuz. Tren,straßenbahn vb. hepsini kullanabiliyorsunuz. ama sadece nrw icinde.Mönchengladbach NRW eyaletinde sorun olmaz o yüzden. Rheinland Privatschule fiyat olarak uygun bir dil kursu ayrica kurs olarakda iyidir Duisburgtakini tecrübe ettim iyiydi hocalar kurs yönetimide ayni sekilde :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Prş May 05, 2022 1:52 am

Ben de Duisburg’da dil okulu arayışındayım. Rheinland Privat Schule’yi nasıl değerlendirirsiniz. B2,C1 ve DSH hazırlık kursu almak istiyorum totalde 5-6 ay sürecek. Fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt May 07, 2022 1:50 pm

batuhan.gunduz yazdı: Prş May 05, 2022 1:52 am Ben de Duisburg’da dil okulu arayışındayım. Rheinland Privat Schule’yi nasıl değerlendirirsiniz. B2,C1 ve DSH hazırlık kursu almak istiyorum totalde 5-6 ay sürecek. Fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Iyidir kardesim fiyat olarakda egitim olarakda ulasim olarakda. Her kur 2 ay sürüyordu sanirim özellikle DSH hazirlaniyorsan bayagi iyi. Ek olarak yönetiminde beton yetmeyecek bir adam oturuyor o konuda bayagi isine yarar.

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Cmt May 07, 2022 7:20 pm

Teşekkür ederim hocam. Dortmund'da da bir şubesi var, orayla da iletişime geçeyim.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt May 07, 2022 7:34 pm

Almanya da ulaşım konusunu ya arkadaşların dediği gibi Semester Ticket ile ücretsize getirebilirsiniz, ya da en kötü ihtimalle Deutsche Bahn dan aylık tren kartı (Google a DB Monatskarte yaz bak) alabilirsiniz. Hatta bazı yerlerde bu işlevi yöresel ulasim firmaları üstleniyor çok daha ucuza geliyor aylık 45-50 Euro gibi. Tam ne yapmak istediğinizi bilmiyorum ama referans olsun diye bir bakiyim dedim; örneğin Mönchengladbach - Duisburg aylık 174 Euro. Plan B olarak kalsın burda.

Ayriyetten Almanya da şuan aylık 9 euro'ya tren otobüs bileti kampanyasi olacak Haziran'dan itibaren :D

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt May 07, 2022 9:38 pm

ilaveten dil kursundaysaniz young ticket da alabilirsiniz.