Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da ücretsiz banka hesabı açma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Orbidude

Almanya’da ücretsiz banka hesabı açma

Mesaj gönderen Orbidude » Pzt Şub 21, 2022 7:58 pm

Arkadaşlar öncelikle merhaba, Almanya’ya 6 ay önce geldim ve şu an C1 sınavını vermek üzereyim. Burda bu süreçte nasıl geçindiğimden bahsetmek istiyorum sizlere.
Vivid bir elektronik banka ve bize bir sürü fırsat sunuyor, muhtelif şirketlerden zincirlerden yaptığınız alışverişlerin cash-back leri olsun, davet etme sistemiyle tüm kullanıcılara verdiği bonuslar olsun, sadece telefonunuzla alışveriş yapabilmeniz olsun, gerçekten faydalı ve bir o kadar da keyifli bir banka kartı. Davet ettiğiniz her arkadaş başına 30€ kazanıyorsunuz aynı şekilde davet edilen kişi de 30€ ile hoşgeldin bonus kazanıyor. Bunu daha çok müşteriye ulaşmak için yaptıklarını düşünüyorum bu yüzden bu fırsat sonsuza kadar geçerli olmayabilir. Uygulamanın linkini buraya bırakıyorum 10-15 dakika içinde pasaportunuzla beraber kolayca kayıt oluşturabiliyorsunuz. ;)) https://vivid.money/r/orbayBDM

Yekta

Re: Almanya’da ücretsiz banka hesabı açma

Mesaj gönderen Yekta » Pzt Mar 21, 2022 3:12 pm

Herkese merhaba

Şuan Türkiye'deyim ve vivid hesabımı gitmeden açabildim link vs kullanmadım expatrio tavsiye ettiği için ordan açtım.
Hesabınızı açabilmek için şunlar isteniyor;telefon numarası(Tr numaramla kayıt oldum.)Almanya adresiniz ve kişisel bilgileriniz.Bunları yaptıktan sonra kayıt tamamlanıyor ve görüntülü bir konuşmaya giriyorsunuz.Bu aşamada kimliğiniz veya pasaportunuz(pass kullandım) ile kimliğinizi doğruluyorsunuz.Karşınızdaki kişi almanca konuşmaya başlıyor fakat ingilizce konuşmalarını isterseniz öyle konuşuyorlar,telefon numaranız,mail adresiniz ve pasaport numaranız gibi bilgileri size okutuyor,pasaport kartınız bulunduğu sayfanın üstünde elinizi yavaşça sallamanızı istiyor,boş bir pasaport sayfasını ışığa tutmanızı vs istiyor.Karşınızdaki kişi eğer internetiniz çok kötü diyorsa ki bende öyle oldu, vivid uygulamasında arama yaptığınızda üstte çıkan 123-456-789 benzeri 9 haneli bir sayı çıkıyor,Webıd uygulamasını inidirip bu sayıyı transaction kısmına yazarsanız oradan da yapabilirsiniz.Kimliğiniz doğrulandıktan hemen sonra benim hesabım açıldı.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanya’da ücretsiz banka hesabı açma

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Mar 22, 2022 12:09 am

Hocam normal banka kullanimin önemi bu forumda konusuldu. Güzel bir portföy olusturmak icin normal banka kullanin (Sparkasse, Commerzbank vesaire...)