Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Zertifikat C2 sınavı seviyesi ve Telc C1 Hochschule

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
io94

Goethe Zertifikat C2 sınavı seviyesi ve Telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen io94 » Cum Şub 18, 2022 12:48 pm

Arkadaşlar,
Nisan sonunda Telc c1 hochschule sınavına gireceğim.

Başvuracağım bazı okullar telc c1 hochschule'de gut ve sehr gut not istiyorlar. Alternatifi ise Goethe C2 ve Testdaf 4.

Telc c1 hochschule sınavının normal c1'den biraz daha zor olduğu söyleniyor.

Acaba telc c1 sınavını verdikten sonra hazirana dek hazırlanıp Goethe Zertifikat C2 (sprachdiplom) sınavına girsem mi?

Sınırda da geçsem c2 goethe sertifikam olur ve okullara başvuruda kullanabilirim diye düşündüm.

Goethe C2 sınavının zorluğu hakkında bilgisi olan var mı?

görkemaslan01

Re: Goethe Zertifikat C2 sınavı seviyesi ve Telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Cmt Şub 19, 2022 10:08 pm

Açıkçaı yorumumu söylemeden önce şunu demeliyim, çalışılıpta başarılmayacak hiçbirşey yok. Bizim almanca hocası bu sınava girmişti aşırı derecede zor olduğunu söyledi çoğu almanın bu düzeyde olmadığını ekledi

io94

Mesaj gönderen io94 » Cmt Şub 19, 2022 10:54 pm

görkemaslan01 yazdı: Cmt Şub 19, 2022 10:08 pm Açıkçaı yorumumu söylemeden önce şunu demeliyim, çalışılıpta başarılmayacak hiçbirşey yok. Bizim almanca hocası bu sınava girmişti aşırı derecede zor olduğunu söyledi çoğu almanın bu düzeyde olmadığını ekledi
Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim. Aşırı derecede zor diye Goethe C2 seviyesi için diyorsunuz galiba.
Ben de görüş almaya çalışıyorum. Berlin'de bir kursa gidiyorum ama sınav hazırlığı yapmıyoruz henüz ve Almanca hocamız sınav konusuna uzak. Genel Almanca öğretiyor. Sınavlarla ilgili pek deneyimi olmadığını söyledi.

Peki sizin yorumunuz nedir?

Şu an aklımda beliren nisan sonunda telc c1 hochschule sınavına ve testdaf'a girmek. Ben genel olarak sınavı geçebileceğimi düşünüyorum ama başvuracağım okullardan bazıları telc hs'de gut ve sehr gut notlar istediği için, o puanı ilk seferde alıp alamayacağımdan emin değilim. C1 kurunu nisan başında bitireceğim, Sonra birkaç hafta daha yoğun bir sınav hazırlığının ardından sınavlara gireceğim.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Şub 20, 2022 6:02 pm

io94 yazdı: Cum Şub 18, 2022 12:48 pm Arkadaşlar,
Nisan sonunda Telc c1 hochschule sınavına gireceğim.

Başvuracağım bazı okullar telc c1 hochschule'de gut ve sehr gut not istiyorlar. Alternatifi ise Goethe C2 ve Testdaf 4.

Telc c1 hochschule sınavının normal c1'den biraz daha zor olduğu söyleniyor.

Acaba telc c1 sınavını verdikten sonra hazirana dek hazırlanıp Goethe Zertifikat C2 (sprachdiplom) sınavına girsem mi?

Sınırda da geçsem c2 goethe sertifikam olur ve okullara başvuruda kullanabilirim diye düşündüm.

Goethe C2 sınavının zorluğu hakkında bilgisi olan var mı?
TELC C1 e girin goethe c2 gercekten üst düzey sinav. Iyi calismayla halledilir. c1i rahat gecersiniz