Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dsh Ve Telc C1 Sınavına Çalışanlar için Öneriler

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
avci

Dsh Ve Telc C1 Sınavına Çalışanlar için Öneriler

Mesaj gönderen avci » Prş Şub 17, 2022 2:43 pm

Arkadaşlar merhaba, şuan seviyem b1,kelime ve gramer bilgim iyi bir seviyede. Temmuz Ağustos civarı Telc C1 veya Dsh sınavına girmeyi düşünüyorum. Her ne kadar kelime ve gramerim iyi olsa da konuşmada zorlanıyorum,kelimeler aklıma gelmiyor, cümle kuruyorum ama kompleks cümlelerde tıkanıyorum. Konuşma için ve C1 seviyesi dinleme bölümü için ne önerirsiniz? Güzel,yararlı, işinize yaradığını düşündüğünüz dinleme kaynakları önerebilir misiniz ve konuşma bölümü için ne yapmıştınız,nasıl çalışmıştınız ve nasıl geçmiştiniz? Tecrübeleri arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Dsh Ve Telc C1 Sınavına Çalışanlar için Öneriler

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Şub 17, 2022 5:46 pm

avci yazdı: Prş Şub 17, 2022 2:43 pm Arkadaşlar merhaba, şuan seviyem b1,kelime ve gramer bilgim iyi bir seviyede. Temmuz Ağustos civarı Telc C1 veya Dsh sınavına girmeyi düşünüyorum. Her ne kadar kelime ve gramerim iyi olsa da konuşmada zorlanıyorum,kelimeler aklıma gelmiyor, cümle kuruyorum ama kompleks cümlelerde tıkanıyorum. Konuşma için ve C1 seviyesi dinleme bölümü için ne önerirsiniz? Güzel,yararlı, işinize yaradığını düşündüğünüz dinleme kaynakları önerebilir misiniz ve konuşma bölümü için ne yapmıştınız,nasıl çalışmıştınız ve nasıl geçmiştiniz? Tecrübeleri arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Kelimeleri sen yazip not etsen iyi olur. Kelimelerin bir anlami yok genellikle 3,4 anlami oluyor. Hepsini not edip cümle icinde kullanman lazim iyi sanslar. Kompleks dedigin ne kadar kompleks orayi tam anlamadim. Kimse asiri kompleks cümle yapilari beklemiyor ama net konusma bekliyorlar. Yani türkce bir sunum yapiyorsun ya onu almanca yapsan yeterli.

avci

Mesaj gönderen avci » Prş Şub 17, 2022 11:21 pm

Hocam, öncelikle teşekkürler cevabın için,geçtin mi sen C1 sınavını? Dinleme için ne öneriyorsun, konuşma için ne yaptın sen?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Şub 17, 2022 11:38 pm

avci yazdı: Prş Şub 17, 2022 11:21 pm Hocam, öncelikle teşekkürler cevabın için,geçtin mi sen C1 sınavını? Dinleme için ne öneriyorsun, konuşma için ne yaptın sen?
Hocam ben Almanyadayim konusmada bir seyim yok. Dinleme icin de sinava odakli sorulari cöz sonra da belgeseler izle bence. Altyazi olmasin ama. Zaten iyicene altyazisiz film izleyen adam gecer dinleme sinavini

avci

Mesaj gönderen avci » Prş Şub 17, 2022 11:56 pm

tunuzn yazdı: Prş Şub 17, 2022 11:38 pm Hocam ben Almanyadayim konusmada bir seyim yok. Dinleme icin de sinava odakli sorulari cöz sonra da belgeseler izle bence. Altyazi olmasin ama. Zaten iyicene altyazisiz film izleyen adam gecer dinleme sinavini
Hocam, kaynak olarak açık kaynak,site,kitap, belgesel adı, platform adı söyler misin en güzel bulduğun.

Paradoxian

Mesaj gönderen Paradoxian » Cum Şub 18, 2022 12:32 am

Hocam kafanızı karıştırmak istemem ama şu adamın yazdıkları benim ilgimi çekti isterseniz sizde bir inceleyin.

https://www.reddit.com/r/German/comment ... months_my/