Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hangi Sertifika ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
xphanam

Hangi Sertifika ?

Mesaj gönderen xphanam » Cmt Şub 12, 2022 1:40 pm

Merhaba arkadaşlar,

Hali hazırda Goethe B2 sertifikasına sahibim ve almanyada master öğrenimim için TU Dortmund ve Kassel üniversitelerinden şartlı kabul aldım. Şu anki hedefim almanyada bir dil kursuna kayıt olup orada sınava girmek istiyorum ve gerekli olan dil sertifikasını 15 Temmuza kadar vermeyi planlıyorum.

İnternetten araştırdığım kadarıyla en erken sonuçlar DSH sınavında açıklanıyormuş en geç sonuçlar da Telc C1 (2 ay) de açıklanıyormuş. Almanyaya da Mayıs gibi gitmeyi düşünüyorum bunu da ekleyeyim.

Sizce hedeflediğim tarihe kadar hangi sınava çalışmam doğru olur ? Bilgisi olan varsa çok yardımcı olur :)

kadirc

Re: Hangi Sertifika ?

Mesaj gönderen kadirc » Cmt Şub 12, 2022 2:49 pm

xphanam yazdı: Cmt Şub 12, 2022 1:40 pm Merhaba arkadaşlar,

Hali hazırda Goethe B2 sertifikasına sahibim ve almanyada master öğrenimim için TU Dortmund ve Kassel üniversitelerinden şartlı kabul aldım. Şu anki hedefim almanyada bir dil kursuna kayıt olup orada sınava girmek istiyorum ve gerekli olan dil sertifikasını 15 Temmuza kadar vermeyi planlıyorum.

İnternetten araştırdığım kadarıyla en erken sonuçlar DSH sınavında açıklanıyormuş en geç sonuçlar da Telc C1 (2 ay) de açıklanıyormuş. Almanyaya da Mayıs gibi gitmeyi düşünüyorum bunu da ekleyeyim.

Sizce hedeflediğim tarihe kadar hangi sınava çalışmam doğru olur ? Bilgisi olan varsa çok yardımcı olur :)
Merhaba, ben de TU Dortmund'tan kabul aldım. Nisan, mayıs gibi gitmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda telc c1 hochschule sınavına gireceğim. Ankara'daki sınav merkezi 1 ayda, en geç 1 ay 10 günde açıklanacağını söyledi.

xphanam

Re: Hangi Sertifika ?

Mesaj gönderen xphanam » Çrş Şub 16, 2022 9:14 am

Merhaba, cevap için teşekkürler. Ben aslında Telc sınavına almanyada girmeyi düşünüyorum orada kurs yapıp daha rahat alırım diye.
Ekstradan bir soru soracağım :)

TU Dortmund’tan gelen kabulde herhangi bir şartlı kabul ifadesi yer almıyor ve mart ayından nisan sonuna kadar gerekli evrakları gönderin diyor kayıt için ama benim dil sertifikam yeterli değil zaten dolayısıyla da kayıt olamıyorum. Şimdi benim bu belgeleri yine de göndermem gerekiyor mu ?