Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ev şartlarında b1 sınavına hazırlanmak

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
emirogan9

Ev şartlarında b1 sınavına hazırlanmak

Mesaj gönderen emirogan9 » Çrş Şub 09, 2022 10:41 pm

Herkese merhabalar. Lise öğrencisiyim gelecek sene Almanya'da üniversite okumak istiyorum. Bu sene A2 belgemi aldım. Sınava hazırlanırken hem okuldaki almanca derslerinden faydalanarak hem de evde çalışarak sınavı geçmeyi başardım ancak bu sene nereden başlamam gerektiğini tam olarak bilmiyorum. A2 ile B1 arasında konu kapsamı açısından çok fark var mıdır? Sınavı geçmiş olanlar deneyimlerini ve nasıl hazırlandıklarını paylaşırlarsa çok sevinirim. Temmuz-Ağustos gibi Goethe B1 sınavına girmeyi düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Computer_Berkay

Re: Ev şartlarında b1 sınavına hazırlanmak

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Şub 10, 2022 1:06 am

Ben evde kendim çalışarak sıfırdan aldım yani sürekli çalışacan,kulağın hep almanca kelimeler duymalı ve en en önemlisi deneme çözecen.Aynı denemeyi 2 3 kerede çözebilirsin faydası olmaz deme çok faydası oluyor. Her gün en az 1 schreiben yap. Kelime bilgiside olursa rahat bir sınav a2 b1 arasında cok fark yok yani en azindan b1 b2 arasındaki fark gibi değil. A2 den B1 e geçince çok zorlanılmıyor genelde b1 den b2 biraz şok etkisi yaratabilir :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering