Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestAS Sonuçları

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
qilin

TestAS Sonuçları

Mesaj gönderen qilin » Pzt Şub 07, 2022 5:59 pm

Merhaba :D ayın 22sinde Mathematik, Naturwissenschaft, Informatik bölümünden TestAS a gireceğim. RWTH Aachen a girmek istiyorum bu yüzden %30da olmam gerekiyor. Daha önceden girenler varsa kaç doğru ile hangi yüzdeliğe girdiklerini söylebilirler mi? Her sınav için farklı sonuçlar çıkar tabi ama aklımda ortalama bir şey oluşsun istiyorum. Ayrıca çalışma önerileriniz varsa yazarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. :lol:

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: TestAS Sonuçları

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Şub 09, 2022 6:36 pm

tek üniversiteye basvuru yapmanizi önermem. Testasin sorulari degismiyor zaten girin cikin anlarsiniz muhabbeti

qilin

Mesaj gönderen qilin » Prş Şub 10, 2022 9:32 pm

tunuzn yazdı: Çrş Şub 09, 2022 6:36 pm tek üniversiteye basvuru yapmanizi önermem. Testasin sorulari degismiyor zaten girin cikin anlarsiniz muhabbeti
Soruları değişmiyor derken hep aynı soruları mı soruyorlar anlayamadım. Tavsiyeniz için de teşekkürler

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Şub 13, 2022 3:20 pm

qilin yazdı: Prş Şub 10, 2022 9:32 pm Soruları değişmiyor derken hep aynı soruları mı soruyorlar anlayamadım. Tavsiyeniz için de teşekkürler
Sorular degismiyor derken sorularin degismedigini demek istemistim. Sinav o kadar da zor degil zaten. Bana kalsa neden TESTAS veriyorsunuz diye sorardim almancaya kasmak varken. Aachen güzel üniversite tamam da baska üniversiteler de var. Benim münich TU"dan gelen oda arkadasim var. Kendisiyle muhabbet ederiz dedigine göre asiri bir ucurum yok ama zorluk konusunda büyük bir ucurum var ona göre secin. Bu iyi diyip girmeyin

qilin

Mesaj gönderen qilin » Pzr Şub 13, 2022 5:19 pm

tunuzn yazdı: Pzr Şub 13, 2022 3:20 pm Sorular degismiyor derken sorularin degismedigini demek istemistim. Sinav o kadar da zor degil zaten. Bana kalsa neden TESTAS veriyorsunuz diye sorardim almancaya kasmak varken. Aachen güzel üniversite tamam da baska üniversiteler de var. Benim münich TU"dan gelen oda arkadasim var. Kendisiyle muhabbet ederiz dedigine göre asiri bir ucurum yok ama zorluk konusunda büyük bir ucurum var ona göre secin. Bu iyi diyip girmeyin
Almanca B2 belgem var zaten, informatik istiyorum bu yüzden yeterli sanırım. Münich, Karlsruhe ve diğer birçok yer avrupa vatandaşı olmayan öğrencilerden dönemlik 1.500€ istiyor diye biliyorum. Aachen da böyle bir şart yok diye aslında istiyorum. Tekrardan tavsiyeniz için teşekkürler.

AEÇ16

Mesaj gönderen AEÇ16 » Çrş Şub 16, 2022 11:18 am

qilin yazdı: Pzr Şub 13, 2022 5:19 pm Almanca B2 belgem var zaten, informatik istiyorum bu yüzden yeterli sanırım. Münich, Karlsruhe ve diğer birçok yer avrupa vatandaşı olmayan öğrencilerden dönemlik 1.500€ istiyor diye biliyorum. Aachen da böyle bir şart yok diye aslında istiyorum. Tekrardan tavsiyeniz için teşekkürler.
Sınava hangi kaynaklar ile hazırlanıyorsunuz, bende bu yıl Rwth Aachena makine mühendisliği için başvuru yapacağım.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Şub 17, 2022 5:43 pm

qilin yazdı: Pzr Şub 13, 2022 5:19 pm Almanca B2 belgem var zaten, informatik istiyorum bu yüzden yeterli sanırım. Münich, Karlsruhe ve diğer birçok yer avrupa vatandaşı olmayan öğrencilerden dönemlik 1.500€ istiyor diye biliyorum. Aachen da böyle bir şart yok diye aslında istiyorum. Tekrardan tavsiyeniz için teşekkürler.
Selam hocam, umarim üniversiteye girmeden önce University Ranking yazip aha bu cok iyi diyip secmemissinizdir. Ama Testas iyi bir sinavdir girin deneyin konsoloslukta en kötü ise yarar.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Çrş Şub 23, 2022 6:40 pm

qilin yazdı: Pzt Şub 07, 2022 5:59 pm Merhaba :D ayın 22sinde Mathematik, Naturwissenschaft, Informatik bölümünden TestAS a gireceğim. RWTH Aachen a girmek istiyorum bu yüzden %30da olmam gerekiyor. Daha önceden girenler varsa kaç doğru ile hangi yüzdeliğe girdiklerini söylebilirler mi? Her sınav için farklı sonuçlar çıkar tabi ama aklımda ortalama bir şey oluşsun istiyorum. Ayrıca çalışma önerileriniz varsa yazarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. :lol:
selam , sinaviniz nasil gecti acaba ? bir de kitap arıyordunuz bulduysanız sizden almak isterim. iletişim için nasıl ulaşabilirim size ?

qilin

Mesaj gönderen qilin » Çrş Mar 02, 2022 10:32 pm

AEÇ16 yazdı: Çrş Şub 16, 2022 11:18 am Sınava hangi kaynaklar ile hazırlanıyorsunuz, bende bu yıl Rwth Aachena makine mühendisliği için başvuru yapacağım.
Merhaba, amazonda edulink in TestAs kitapları var. Fiyatları pahalı biraz, ben bir arkadaştan resmini çekip öyle hazırlandım sınava. Kerntest te zamanınız kısıtlı bu yüzden soruların tipini önceden görmeniz faydalı olur bence, Fachmodul için de terimlerin Almancasını iyi bilmeniz lazım bu yüzden mutlaka kitaplara bakın bence. Sınava giren başka birisi kitapları bir kütüphaneden bulup çalıştığını söylemişti.

qilin

Mesaj gönderen qilin » Çrş Mar 02, 2022 10:33 pm

berlin2022 yazdı: Çrş Şub 23, 2022 6:40 pm selam , sinaviniz nasil gecti acaba ? bir de kitap arıyordunuz bulduysanız sizden almak isterim. iletişim için nasıl ulaşabilirim size ?
Merhaba sınavım kötü geçmedi sorduğunuz için teşekkürler :) kitaplar elimde yok başkasından bulup resmini çektim bu yüzden satamıyorum malesef

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Mar 03, 2022 12:40 am

qilin yazdı: Çrş Mar 02, 2022 10:33 pm Merhaba sınavım kötü geçmedi sorduğunuz için teşekkürler :) kitaplar elimde yok başkasından bulup resmini çektim bu yüzden satamıyorum malesef
verebileceğiniz taktikler var mi :D benim sinavim da mayista bir şeyler çözerim belki

qilin

Mesaj gönderen qilin » Prş Mar 03, 2022 11:59 am

berlin2022 yazdı: Prş Mar 03, 2022 12:40 am verebileceğiniz taktikler var mi :D benim sinavim da mayista bir şeyler çözerim belki
Bence Kerntest için kesinlikle pratik yapmalısınız. Şekilli örüntü soruları kafa karıştırıcı ve kısıtlı zaman var. Fachmodul için de kelimelerin almancasını çok iyi bilmeniz lazım. Sorular inanılmaz zor değil ama bazı kelimelerin almancasını bilmediğim için zorlandım. Kesinlikle kitaplar faydalı oluyor. Umarım sınavınız güzel geçer istediğiniz yer olur :) bir de instagramınız varsa kullanıcı adınızı verir misiniz, oradan daha detaylı açıklayabilirim

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Mar 03, 2022 8:03 pm

qilin yazdı: Prş Mar 03, 2022 11:59 am Bence Kerntest için kesinlikle pratik yapmalısınız. Şekilli örüntü soruları kafa karıştırıcı ve kısıtlı zaman var. Fachmodul için de kelimelerin almancasını çok iyi bilmeniz lazım. Sorular inanılmaz zor değil ama bazı kelimelerin almancasını bilmediğim için zorlandım. Kesinlikle kitaplar faydalı oluyor. Umarım sınavınız güzel geçer istediğiniz yer olur :) bir de instagramınız varsa kullanıcı adınızı verir misiniz, oradan daha detaylı açıklayabilirim
instagram adresi direkt vermek yasak ama ismim ener arslan instagrama yazarsaniz direkt çıkar :)

dizzyxxox

Mesaj gönderen dizzyxxox » Prş Nis 28, 2022 7:34 pm

Arkadaşlar RWTH aachenın sayfasına göre NC puanınız 2.5 un üstündeyse sınavı almanız zorunlu. Yoksa ben mi yanlış biliyorum biriniz aydınlatabilir mi ?
Haziranda DSH var sonrasında başvurmayı düşünüyorum ve TEST AS için vaktim yok.

When applying for undergraduate studies, international applicants who do not have the same status as German citizens must provide proof of a university entrance qualification with an average grade of 2.5 or better when it is converted into the German grading system.

Please note: If the average grade of your university entrance qualification is worse than 2.5, you can make up for this by providing proof of the TestAS. When applying for Medicine (model study program) and Dentistry, proof of the TestAS is always mandatory.

qilin

Mesaj gönderen qilin » Sal May 03, 2022 7:17 pm

dizzyxxox yazdı: Prş Nis 28, 2022 7:34 pm Arkadaşlar RWTH aachenın sayfasına göre NC puanınız 2.5 un üstündeyse sınavı almanız zorunlu. Yoksa ben mi yanlış biliyorum biriniz aydınlatabilir mi ?
Haziranda DSH var sonrasında başvurmayı düşünüyorum ve TEST AS için vaktim yok.

When applying for undergraduate studies, international applicants who do not have the same status as German citizens must provide proof of a university entrance qualification with an average grade of 2.5 or better when it is converted into the German grading system.

Please note: If the average grade of your university entrance qualification is worse than 2.5, you can make up for this by providing proof of the TestAS. When applying for Medicine (model study program) and Dentistry, proof of the TestAS is always mandatory.
RWTH Aachen her türlü TestAS istiyor benim bildiğim. Burada NC puanınız yeterli değilse TestAS düşürebiliyor(max 1.0 puan) ondan bahsetmiş.

dizzyxxox

Mesaj gönderen dizzyxxox » Cum May 06, 2022 5:39 pm

qilin yazdı: Sal May 03, 2022 7:17 pm RWTH Aachen her türlü TestAS istiyor benim bildiğim. Burada NC puanınız yeterli değilse TestAS düşürebiliyor(max 1.0 puan) ondan bahsetmiş.
Hayır ÖSYM sonucun Alman sistemine çevrildiğinde NC puanın 2.5 dan düşük olmak zorunda ve eğer değilse TestAS ile bu farkı kapatabilirsin demiş. Ve Tıp Diş hekimliği gibi programlar için TestAS ın her zaman zorunlu olduğunu belirtmiş. Buradan da zaten TestAS ın 2.5 dan düşük olanlar için diğer bölümlerde zorunlu olmadığı anlaşılıyor. Eğer NC puanınız yeterliyse boşuna girmeyin arkadaşlar.

hakan1999

Mesaj gönderen hakan1999 » Sal May 10, 2022 8:16 am

.