Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Açıköğretim kaydı vizede sorun yaratır mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Klorac98

Açıköğretim kaydı vizede sorun yaratır mı?

Mesaj gönderen Klorac98 » Cmt Oca 29, 2022 10:32 pm

Merhaba,

Almanya'dan yaz dönemi için master kabulü aldım ve Nisan'da Almanya'ya gideceğim. Lisans eğitimimden Haziran ayında mezun oldum, yeşil pasaportum ve öğrenci ulaşım kartım heba olmasın diye mezun olduktan sonra açıköğretime kayıt yaptırdım. 41F için gerekli belgelerde Türkiye’de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız Güncel öğrenci belgesi ve Transkript getirin yazıyor. Ben kayıt olduğumdan beri hiç bir sınava girmediğim için FF gözüküyor notlarım. Bu yüzden birkaç sorum var:

1. Bu durum vize alma şansımı ne kadar etkiler?
2. Açıköğretim dönemine ait hiçbir belge sunmazsam sorun olur mu?

helegna

Re: Açıköğretim kaydı vizede sorun yaratır mı?

Mesaj gönderen helegna » Pzr Oca 30, 2022 2:07 am

Hayır sorun olmaz. Zaten lisanstan mezun olmuşsunuz, diğer üniversiteyle ilgili bir belge götürmenize gerek yok.

Bekop

Re: Açıköğretim kaydı vizede sorun yaratır mı?

Mesaj gönderen Bekop » Prş Ağu 31, 2023 11:00 am

Klorac98 yazdı: Cmt Oca 29, 2022 10:32 pm Merhaba,

Almanya'dan yaz dönemi için master kabulü aldım ve Nisan'da Almanya'ya gideceğim. Lisans eğitimimden Haziran ayında mezun oldum, yeşil pasaportum ve öğrenci ulaşım kartım heba olmasın diye mezun olduktan sonra açıköğretime kayıt yaptırdım. 41F için gerekli belgelerde Türkiye’de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız Güncel öğrenci belgesi ve Transkript getirin yazıyor. Ben kayıt olduğumdan beri hiç bir sınava girmediğim için FF gözüküyor notlarım. Bu yüzden birkaç sorum var:

1. Bu durum vize alma şansımı ne kadar etkiler?
2. Açıköğretim dönemine ait hiçbir belge sunmazsam sorun olur mu?
Merhaba bir sorun oldu mu? Ben de açıköğretime kayıt olmak zorunda kalacağım. Ama vize görüşmemi gerçekleştirdim önceden. Şimdi kayıt olsam bir sıkıntı olmaz değil mi? Yani ne de olsa vize görüşmemi yaptım ve de kaydımı sonradan silebilirim.