Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

garantor belgesini cikaran kisinin sorumluluklari

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Cum Eki 01, 2010 11:56 pm

arkadaslar akraba sandigim birkac kisi buna amcamda dahil garantor belgesini burnunun ucuyla cikarmaya calistilar ama yapamadilar.yok birsey yapsan sorumluluk bize ait evimiz var alti ustu o da gider gibisinden yok hasta olsan tum sorumluluk masraf bize kalir halbuki alman sigorta sirketlerinden birine sigorta yaptirdim oradaki vatandaslar gibi.demem o ki bu akraba sandiklarimin haklilik payi varmi yoksa uydurmamidir sizce cevaplarsaniz cok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eki 02, 2010 3:15 am

uydurma diyemezsin aslinda, sadece on yargi. insanlar garantor olunca senin butun masraflarina kefil olduklarini saniyorlar. ornegin kirani odeyemediginde garantorden kesilecek vs gibi. bunlar kesinlikle dogru degil, garantorluk kagidinin formaliteden ote bir anlami yok aslinda

erdiL

Mesaj gönderen erdiL » Cmt Eki 02, 2010 4:37 am

benimde almanya duisburgda halam var ama bana garantor olacagini pek sanmiyorum turkiyedeki evini kiraya vermistim ondan habersz :D neyse bu garantorluk olayi ne gibi yarar sagliyor veya yarari varmi almnyaya gitmede ?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Eki 02, 2010 11:33 am

Erdil maddi durumu halletmen icin 2 secenegin var zaten.Ya garantor ya blok hesap.Karsilastiracak olursak hesap actirma olayi cok daha kesin bir cozum.Cunku problem cikarmak isterse garantor olayini guzel kullaniyor konsolosluk.Hesap actirma konusunda bilgi almak istersen uygun baslikta butun bilgiler mevcut.